aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 zář 2011, 11:48

že má kulky v tuhle dobu malý a neznačkoval není nic nenormální, samcům v tuhle dobu už prostě říje končí, kulky se výrazně zmenšují, přestávají značkovat a výrazně smrdět.. to samý s velikostí, že je jedna větší a jedna menší, však u lidí se stává taky a třeba ani prsa nejsou stejně velký :lol: takže pokud jsou obě kulky sestouplý, netřeba řešit jejich tvar, velikost a ochlupení, zvlášt ted, když není v plný říji, ale na konci říje.. mýmu samci říje zkončila už koncem srpna..
že hryže a neumí si hrát s lidma se taky není čemu divit, kdo by si s ním v tom množství fretek a jiných zvířat asi tak hrál?
délka ocasu by měla být 1/3 délky těla (od kořene ocasu po nos), což mi z týhle fotky http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Joy/#P9140019.jpg příjde, že má?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 zář 2011, 12:13

no oni jsou malý a malý ,pokud vypadají kulky velikostí jako hrášek ,tak pochybnosti jsou ač mu končí říje nebo ne ,tak si myslím ,že by se mu až takhle nezmenšili prostě by ,, něco,, ostalo a ne, že skoro nic :) ale dobrá zkušenost a to,že si moc s člověkem hrát neumí,přisuzuji výchově nebo-li vztah k člověku ,venčím ho odděleně v jiné místnosti,kde jiné nejsou a mají zákaz vstupu , včera večer na chvilinku jsem ho vzala do fretčího pokoje,vztekal se jak poděs a našla jsem mu pár starších kousanců za krkem...jinak jeho váha je 1403.Jeho ocas je docela velký nepoměr k jeho tělu,na mě krátký...ale pravdou je,že se mi docela líbí i když je to angora,vztekavá a hryzavá.Číslo čipu je : 967000009026090 pokud by se Vám někomu podařilo ho najít v x registrů,napište budu moc ráda.Díky.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 zář 2011, 12:23

tak můj samec nemá kulky o nic větší a to je standart... a žádný z mých 3 samců neměl kulky nijak veliký, když byl mimo říji, prostě tam neměli skoro nic..
jinak ocas zkus poměřit s tělem, palcem a ukazovákem poměř dýlku ocasu a potom dýlku těla od kořene ocasu po nos, mělo by to být 1/3.. on se může zdát silný a krátký kvůli tý srsti.. stejně jako u standartních fretek po vylínání se často zdá ocas hodně dlouhý...
zkoušeli jste vyhledat přes petmaxx? pokud je čip někde registrovaný, mělo by to vyhodit kde... jinak měli čipy registrovaný tuším na dataku...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 17 zář 2011, 13:43

Čip jsem zkoušela hledat snad na všech registrech co existují, včetně dataku i petmaxxu a prostě nic, buď už jsem byla hodně unavená(bylo to někdy kolem 3 v noci) nebo zaregistrovaný prostě není :D
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 17 zář 2011, 19:03

Tak jsem dnes odpoledne volala do Zájezdu paní Fraňkové, protože se dosud nikdo od nich neozval(kdy,co,jak), paní Fraňková mi předala dceru, která komentovala na facebooku, že fret je jejich atd. Čip zaregistovaný "oni" mít nemusí, protože nejsou v žádném klubu fretek apod., první věc, bez prokázání očkovacího průkazu ¨jim ho nevydáme...po tom co jsem se snažila vysvětlit, že v tom případě je čip k ničemu bez registrace, odvětila že je potřeba když jedou do zahraničí, co dodat.... Na otázku kdy si pro něj přijedete odpověď nebyla dost jasná, mají dnes problém s autem, možná zíta, můj náznak že fret dost žere a zabírá místo jiným byla to oni dělají...co si myslet??????
Jejich snaha dostat freta zpět je opravdu dost neviditelná, v případě, že se během zítřka nikdo neozve, beru si ho k sobě, protože v Berouně u Marcí místo opravdu už není a zabírá klec pro jiné potřebné a bude nabídnut k adopci.
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Korky » 17 zář 2011, 20:08

Nie som právnik a rozumiem tomu pramálo, ale ak sa k freťákovi prihlási pôvodný majiteľ, máte právo mu vyúčtovať všetky náklady spojené s pobytom u vás, nie?
A ešte dotaz k čipu - ak od neho majú nálepky, nestačí to? To fakt neviem, ale zaujíma ma to.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 17 zář 2011, 20:25

Kdyby mněli nálepku s číslem čipu (která se u serioznich vetú lepí do očkováku/petpasu s razítkem kliniky a podpisem veta), tak je prokazatelné že je to jejich fret. Právník taky nejsem (ale právník na občanské a rodinné právo tu stojí za mnou, čiže jeho názor).
Co se týče vyúčtování krmiva a ošetření nalezeného frata (dle tohoto právníka) je to asi žel na dohodě. Těžko najít právní předpis, který by to majiteli freta ukládal ze zákona.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 17 zář 2011, 21:06

Samozřejmě pokud se prokážou očkovacím průkazem s nálepkou čipu, rády jim ho vydáme, v tom problém nevidím...spíš jde o to že oni neprojevují ani snahu freta vyzvednout a náklady na jeho ubytování a stravování požadovat budeme.Kdyby chtěli, mohli ho mít již ve čtvtek,stačilo zvednout telefon....
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 17 zář 2011, 21:14

Aluki píše:Samozřejmě pokud se prokážou očkovacím průkazem s nálepkou čipu, rády jim ho vydáme, v tom problém nevidím...spíš jde o to že oni neprojevují ani snahu freta vyzvednout a náklady na jeho ubytování a stravování požadovat budeme.Kdyby chtěli, mohli ho mít již ve čtvtek,stačilo zvednout telefon....


Bych asi tak týden počkala, jestli majitelé nezareagují a pak ho nabídla k adopci.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 17 zář 2011, 21:21

No uvidíme zítra, dle tel. rozhovoru se k vyzvednutí freta moc neměli, pokud se nezvou zítra oni, ozveme se my....
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 zář 2011, 21:34

reakci majitelů jste si mohli všichni přečíst ,vkládala jsem konverzaci z face a dnes Jana osobně volala,tohle celé mi přijde na hlavu,protože konečně je někdo čipován a majitelé .... nechci psát to co mám na jazyku!! na co máme čekat Johan? až se uráčí ho konečně vyzvednout ? až se jim to bude hodit ? vždyť ani nezavolali,nezeptali se jestli mu něco není,jestli je zdráv a zda je v pořádku...popřípadě se domluvili,kdy fretáka vyzvednou..naprosto nic!! zvláštní vztah ke zvířeti,opravdu jo,mrzí mě to o to víc,protože pokud dojedou ,nevím jak se zachovám a také se mi ho nebude chtít dát i když je to pošuk ale takovým co jim je jedno,kde jejich zvíře je a jestli je v pořádku ,tak to stěží rozdejchám....snila jsem o tom,že pokud se někdy objeví fret co má čip a dáme vědět majitelům,že to bude to nej shledání,bohužel to byl jen sen a snít se nevyplácí,protože jsme lidi bez charakteru,bez citu a bez úcty ke všemu živému !!!!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 17 zář 2011, 21:51

marnelbar píše:reakci majitelů jste si mohli všichni přečíst ,vkládala jsem konverzaci z face a dnes Jana osobně volala,tohle celé mi přijde na hlavu,protože konečně je někdo čipován a majitelé .... nechci psát to co mám na jazyku!! na co máme čekat Johan? až se uráčí ho konečně vyzvednout ? až se jim to bude hodit ? vždyť ani nezavolali,nezeptali se jestli mu něco není,jestli je zdráv a zda je v pořádku...popřípadě se domluvili,kdy fretáka vyzvednou..naprosto nic!! zvláštní vztah ke zvířeti,opravdu jo,mrzí mě to o to víc,protože pokud dojedou ,nevím jak se zachovám a také se mi ho nebude chtít dát i když je to pošuk ale takovým co jim je jedno,kde jejich zvíře je a jestli je v pořádku ,tak to stěží rozdejchám....snila jsem o tom,že pokud se někdy objeví fret co má čip a dáme vědět majitelům,že to bude to nej shledání,bohužel to byl jen sen a snít se nevyplácí,protože jsme lidi bez charakteru,bez citu a bez úcty ke všemu živému !!!!


Já myslela, čakat ten týden jen proto, že kdyby ti majitelé mněli tu nálepku s číslem čipu a "rozkývali" se k převzetí freta...tak brát ho už od případných adoptivních majitelú by byl pro freta zas jen další stres.
Na adopci (pokud je na ni zpúsobilý) bych ho nabídla třeba hned.

A neklesej na duchu, ne všichni lidé jsou bez charakteru,bez citu a bez úcty ke všemu živému :)
(....já vím, někdy na člověka padne depka a beznaděj)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 zář 2011, 22:06

já vím Johan jak si to myslela ...jen mě to příšerně tohle celé sere,možná právě hledají tu nálepku v tom množství co tam mají a možná taky ne,kdo ví,těžko říci ale troufám si soudit podle jednání tedy spíše nejednání !Do adopce by ani nemohl,spíše prozatím na převýchovu,takovýho pošučka by jsme nikomu nemohli dát ,leda rychle kastrovat a to by pani doktorka měla velkou práci a s pinzetou,protože jeho výbava je nulová :lol: , jiní po říji něco mají , on ne!! Dnes mi tu běhal,vztekal se a hryzal,když se unavil,tak jsem muchlovala a dokonce vydržel minutku se nechat drbat na břiše,pacholek jeden pěknej i ten nos mi přijde sympatickej ,je prostě zvláštní ve všem !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 17 zář 2011, 22:19

marnelbar píše:já vím Johan jak si to myslela ...jen mě to příšerně tohle celé sere,možná právě hledají tu nálepku v tom množství co tam mají a možná taky ne,kdo ví,těžko říci ale troufám si soudit podle jednání tedy spíše nejednání !Do adopce by ani nemohl,spíše prozatím na převýchovu,takovýho pošučka by jsme nikomu nemohli dát ,leda rychle kastrovat a to by pani doktorka měla velkou práci a s pinzetou,protože jeho výbava je nulová :lol: , jiní po říji něco mají , on ne!! Dnes mi tu běhal,vztekal se a hryzal,když se unavil,tak jsem muchlovala a dokonce vydržel minutku se nechat drbat na břiše,pacholek jeden pěknej i ten nos mi přijde sympatickej ,je prostě zvláštní ve všem !


Nechci ti přidělávat stresy, ale dle toho mého právníka je toto celkem problém. Ani právník netuší, co by se asi dělo, kdyby ti "majitelé" tu nálepku s čipem předložili třeba za púl roku.
Ale právě kvúli "právnímu bordelu" jak sem teď pochopila, co je to za "bezprávní" binec, bych toto už po právní stránce teď neřešila.
Řešila bych jen freta a jeho blaho.
Moc držim tobě a fretovi palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 18 zář 2011, 09:58

Je pravda, že teď je právní situace ohledně nalezených zvířat ne úplně jasná, státem (respektive prostřednictvím obcí) zřizované útulky jsou v podstatě právně jediné, které se mouhou starat o nalezená zvířata (zatím právně věci), protože nalezenou věc je občan povinen předat obecnímu úřadu. Prakticky je ale soukromých útulků hromada.
Ve státnch útulcích to funguje tak, že když je zvíře předáno náhradímu majiteli před uplynutím zákonné lhůty (před časem to byly dokonce myslím dva roky, teď je to sna půl roku? ale opravdu nevím přesně),tak do té doby zůstává zvíře v majetku útulku (a může případně být předáno původnímu majiteli) a až po uplynutí té lhůty je právně nového majitele.
Nový občanský zákoník už zvířata řeší jinak, než věci, a lhůta, po níž se nalezené zvíře stává majetkem nálezce, je jeden měsíc. Ovšem za splnění předpokladu, že nálezce vyvinul přiměřenou snahu najít původnho majitele (takže když někdo ukradne drahého psa, a má ho měsíc zavřeného ve sklepě, aby ho nikdo neviděl, a nikde nic neřekne, tak by to platit nemělo - proto tam ta klauzule je). Ale nový občanský zákoník ještě tuším není schválený, původně měl platit od nového roku, ale těžko říct zda se to stihne.
Teoreticky by se o náklady, které byly vydány na péči o zvíře dalo s majitelem soudit (člověk se tím snažil odvrátit horší škodu, tedy smrt zvířete a má na uhrazení nákladů tedy ze zákona nárok), ale prakticky předpokládám, že by se do toho nikomu nechtělo.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 20 zář 2011, 16:09

Včera ač jsem chtěla psát o tom,že slavíme první útulkové narozeniny,to jest fungování našeho Klubka,tak jsem nepsala,neboť Jany fretčí kamarád Vilda byl na tom moc špatně,v duchu jsme byly s Janou sním a s jeho rodinou.... :(

Za ten rok se v útulku ohřálo a zotavilo spoustu fretiček a fretáčků a dva znich už mezi námi nejsou :( náš malý král a velký bojovník Leo a božský Rupert,nikdy na ně nezapomeneme! ale pomoc těm,kteří to potřebují,to jest pomoc v nouzi všem ztraceným a nalezeným prošlo naším Klubkem 34 fretek a někteří v Klubku stále jsou.Nejsem zastácem si ,,brát,,od lidí fretky jen tak ,třeba proto,že na ně nemají čas,nebo proto,že začnou samci říjit a oni si nevědí rady,nebo proto,že je,,alergie,, nebo proto,že se narodí v rodině mimi a mohla bych psát do nekonečna , pokud se někdo na nás obrátí stím,že fretku chtějí dát do útulku a zjistíme jaké mají důvodu,vždy se snažíme to pořešit jiným způsobem,nabídnem pomoc v jiné podobě a nejednou se stalo,že ještě poděkovali prostě jsme se snažili vyřešit jejich ,,momentální,, problém jinak a sami uznali,že se vše řešit dá a s chladnou hlavou.Lidí je spoustu co píší nebo zavolají,někdy mám pocit,že kdybych řekla každému ano,měli by jsme zaplněné místnosti jenom proto,že lidé nevědí ,nebo spíše potřebují poradit jak řešit věci jinak.Jsou sami jako malé děti a potřebují vědět jak ze všeho ven.Někdy je to těžké říci ne,sama stím dost bojuju,hodně mě to vyčerpává,nebo je pro mě jejich situace výzvou a někdy řeknu ano i když nakonec pak ztoho sejde,neboť sám dotyčný pochopí a poděkuje.
Ale také jsme pomohli holčině s Majkem,to nešlo jinak.. dále šestici fretek v šílených podmínkách a teď Ginjimu,někdy to ,,ne,, říci nejde a já doufám,že zanedbaných (týraných) bude méně a méně, možná bláhovej sen ale nechte mě snít ! Díky Klubu a všem dárcům fungovat můžem i nadále a Vaší pomoci si velmi vážíme a jsme rádi ,že pomáháte.Děkujeme!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 22 zář 2011, 23:15

Včera si také přijeli pro Joye - Vivalda a prokázali se platným očkovacím průkazem a číslem čipu, jak bylo domluvené.Vše bylo v naprostém pořádku a Vivald mohl jít už konečně domů.Sice mi odpadlo jedno venčení,kydání záchůdku a krmení ale docela za tak krátkou dobu jsem si ho oblíbila,ač byl dobrej ma-gor,začal se dožadovat pasty a stou jsem si sním mohla dělat co chtěla,no co naplat,je tam,kde má být a hlavně také bylo vše vysvětleno ,to, na co jsem se ptala a co bylo pro mě důležité.Slečna zanechala finanční hotovost za dočasný azyl,krmení a proplatila cestu.Touto cestou ještě jednou děkuji.

Zítra s Hugem absolvuju cestu za pani doktorkou a pak podám hlášení...
Suri běhá s Pilulkou,nejdříve si holky vymění názory a pak se spolu nahání a hrají si,je to takový jejich rituál aby si ujasnili,že obě mají navrch a síly jsou stejné :) ,chybí jim ale Oskárek.
Šalamounka jsem zkusila začlenit mezi holky po odchodu Oskárka aby jim zaplnil místo ale ejhle,Šali není zvyklý na jiné a zkoušel je přeprat a kousat což holkám dost vadilo a oplatili mu to stejným dílem,pak vzal nohy na ramena a utíkal před nima a schovával se ,dělal, že není!brouček...bál se!
Hugo,ten startuje po ostatních i přes klec,takže toho ani začleňovat nebudu..kastrován zatím není ...nejradši si hraje s pet lahví a myškou,ale tu jsem mu vzala,protože ji rád žvýkal!Miluje Viyo nápoj,melouna,okurky...
Ginji to je kapitola sama pro sebe a s jinýma ..nee,jak jsem již psala ve vlákně 6fretek a proto může jít do adopce sám,je hrozně zvláštní ,tiše vyčkává co bude až dovenčím jiné,pak když ho pustím, běhá si půl hodinky a pak se někam schovává,nejradši pod deku nebo do pelíšku,ohání se po mě,skáče mi po nohách jak prdlej,je takový nesvůj při tom a když si sním chci hrát,ještě neví co ode mě asi může čekat, je pořád ve střehu a moc si nehraje,první den byl hodný,vystrašený a nechal se v klidu pochovat,ted se nechá pochovat až se ,,vylítá,, pokud se tomu tak dá říct ale většinou pozoruje dění kolem,mám z něj smíšené pocity,uvidíme co bude dál a budu mazlit a mazlit...sice přijde ale je pořád ve střehu, krasavec jeden!ostatní čtveřice bílejch pošuků,netřeba komentovat,zaměstnají mě až,až....jsou ale hrozně hravý,čistotný a myslím,že se maji moc dobře,jsou v pohodě a jejich blbiny nemaj chybu,jen holky a Arnošt koušou a ohánějí se,Elvisek je fajn, ten je jediný ,který si umí se mnou hrát a baví ho to,ostatní mě jenom hryžou..Arnýho zajímám pouze co se týká mlsek a holky taky!byla bych ráda aby holky šli společně do adopce,protože jsou dost na sebe upnuté a mají se moc rádi,Arnošta bych dala nejradši někomu,kdo má zkušenost a měl by kolem sebe také fretky,je jedno zda holky či kluka ale k fretce určitě,Elvisek u toho je to jasné,jedině k frekám a možná co nevidět už půjde,je naprosto skvělej na to kde byl a žil!

Také mám info od ostatních a mám z nich radost a posílají fotky ,přidám je pak na rajče...naposledy přišel mail od Kamily Langrové jak se AMY má skvěle, jaká je a jak se budou stěhovat do nového vlastního pokoje a že je bezva holka a má se mooooc dobře.Díky Kamčo moc!
O Kulíškovi mám pravidelné týdenní zprávy , vždy mě moc potěší a věřte ,že se u čtení zasměju,co on a Emča vyvádí
jsou dokonalý !!Dále také o Adidasovi i Edwardovi ,Djukovi , Hobitovi,Ferdinandovi,Arthurkovi ,Elišce...to vše v poslední době...mám ze všech moc velkou radost!!!Chybí mi všichni!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 23 zář 2011, 21:30

Hlásím,že Elvisek je adoptován ,mám hroznou radost !!Bude se mít mooooc dobře,těším se na zprávy z nové rodiny a fotečky...tralalá.
Další radostnou zprávou je,že s HUgem je všechno v pořádku a při odebrání krve sice hodně plakal ale výsledky jsou krásné,teď budu zvažovat kastraci ale až trochu nabere na zimu.
Jupí.... ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 27 zář 2011, 12:12

Naléhavá prosba o pomoc s odchytem fretky !! http://www.mapy.cz/#x=14.448510&y=50.11 ... .113574_15
kdo z Vás bude mít čas jít s přepravkou,rukavicí a chutí ji najít ? Byla viděna u mostu v kanálu !
Mapy.cz
http://www.mapy.cz

dnes jsem dostala zprávu ,že byla viděna v neděli ,chovala se prý přátelsky a žije v kanálu :( pokud je to tedy fretka...prosím občany Prahy ,kdyby se někdo z Vás mohl tam zajít podívat na místo určené a pomohl fretečku odchytnout ! Díky ....mám odpolední směnu a já nemohu !díky všem !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 27 zář 2011, 12:31

ještě upřesnění ...viděli ji v levé části podél řeky toku Vltavy,byla viděna v odpadní rouře,něco jako skruž betonová,je tam pěšina,chodí tam rybáři ,bezd. a blízko je městská policie je to jako směrem na nádraží u nějaké zídky v té bet.skruži u mostu, spíše pod mostem...víc nevím :( snad to trochu pomůže,dotyčný se půjde podívat také....zítra
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 04 říj 2011, 15:43

Děkujeme všem dárcům ,kteří na 10.podzimním setkání Klubu chovatelů přispěli do útulku.Moc si toho vážíme a ještě jednou velké Děkujem !Bylo mi potěšením poznat nové tváře a celkově byla akce dost vydařená , soutěže pro fretečky a páníčky.Krásně prožitý den .Díky.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 07 říj 2011, 18:59

Šalamounek byl adoptován ! Budu ho mít na blízku ,tak doufám a věřím,že se bude mít báječně a konečně bude mít klid od všech těch našich azylantů,který nemusel.Bude mi ale moc chybět! Byl u nás poměrně dlouho ale tím,že byl pro mě tvrdým oříškem a ne jen pro mě a ne jen tak ledajakou fretkou ale tou co lidem nedůvěřovala,bála se a měla strach.Dal mi svoji důvěru a naučila jsem se zase sním něco nového .... mít jinej přístup a postupně získávat jeho srdce .Všechno má a mělo svůj čas,jeho dosavadní život se na něm dost podepsal ale stálo to za to... začal věřit .... nám lidem!Bulim zase jak malá holka....odchody bolí , hlavně u těch ,co jsou tu déle a nebylo to snima dvakrát jednoduché.Nikdy nezapomenu!Rodina,která si ho adoptovala se na něj byla podívat již podruhé,upřímně se nejdřív přijeli podívat na Ginjiho ale Šali má své kouzlo ...jeho radost a dovádění nemělo chybu a rodina si vybrala jeho!S fretkou zkušenost ale mají a pro jistotu jsem zopakovala to ,co říkám všem,kdyby něco...může se vrátit.Počítají stím ,že může i tesknit a začít se zase trochu bát,ale věřím,že to zvládnou a kdyby ne,má kam se vrátit.Útěchou mi je,že není daleko!Myslete na něj společně se mnou a držte mu palce a tlapky!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 08 říj 2011, 17:50

marnelbar: Já info o útulku a vašich fretkách, zdravotnim stavu, problémech, radostech i starotech sleduji denně...i když nepíši (naco zahlcovat vlákno).
Ale po delší době musim napsat: moc vám všem fandím a moc-moc si vás všech co se o fretky v útulku staráte vážím! A moc vám všem a fretkám v útulku držim palce.
Vím jak je těžké socializovat fretku natož která má zlé skušenosti s lidma a vím jak je těžké najít pro fretku ideální a seriozní majitele.
Veliká škoda, že takovýto útulek neexistuje při SKChF...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 08 říj 2011, 18:27

Suri ♥ je adoptována ! Přeju ji z celého srdce aby se měla krásně a měla spokojený život se vším všudy.Rodina,která si ji adoptovala bude spokojená nejen pro její přátelskou povahu ale hlavně pro její kouzlo,hravost,lásku k lidem a tím jaká je, prostě je celá bez chyby !Bude mi prdelka moc chybět a Oskárkovi snad ještě víc,šla do společnosti pouze lidské,vadit ji to ale nebude,nebyla zvyklá na jiné , na ty si zvykla tady a Oskara srovnala,budu ji za to moc vděčná,pomohla mi .....odchody mě vážně zničí !

Johan: díky moc ! ano je škoda,že SKCHF nic podobného nemá,možná by postačil jeden nadšenec,který by se občas ujal nějaké nalezené,ztracené....nechci pomyslet na to,jak tihle nalezenci skončí a že jistě jsou,jen se o nich neví! :( snad jednou....

Zprávy o Šalamounkovi jsou dobré,neustále šmejdí po bytě,seznámil se se všemi členy rodiny a všechno v pořádku a je prý moc hodnej,tak mám radost,určitě si zvykne!Fotečky co nevidět pošlou,tak se moc těším.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 11 říj 2011, 00:56

Ginji ♥ je adoptován! Nebudu psát jak mě to zase vzalo..prostě vzalo!Bojácný kluk,který nevěřil,nepapal,tesknil,bál se a třásl se po celém těle,kluk,který si toho prožil dost....dnes mě popusinkoval a já mu popřála šťastný život,nikdy na něj nezapomenu,bude mi moc chybět a moc,šel jako společník k lidské bytosti a zprávy přišli okamžitě,dala jsem mu sebou míčky a oblíbené hamaky,aby se zpočátku nebál a zatím všechno v pořádku!
Myslete na něj ....

vzápětí na to jsme měli telefon,volala pani,že odchytla fretulku v Dolních Břežanech směrem na Ohrobec,Zvolec,Károv ... v chatařské oblasti,že ji má u sebe asi týden a nikdo se o ni nepřihlásil,vyvěsila letáky ,volala policii,útulky a nikdo sní nechtěl mít nic společného,poté našla nás a zavolala,protože žije v chatařské oblasti a pojedou bydlet na zimu do ,,Prahy,, nemohli by si ji nechat a fretulka byla ubytovaná venku ve staré králíkárně,neváhali jsme ani minutu,noci jsou chladné..a jeli jsme společně s majdou pro další nalezenku albínku , ač to na fotkách není vidět je vyhublá a jsou na ni vidět všechny kostičky ,zítra ji zvážím,tipuju kolem 500g ,možná ani ne ,je lehká jak pírko a nemá žádné svalstvo,drápky měla strašně přerostlé a kousala,byla hladová,vystrašená...prostě bambulka ,nalezena 4.10. ,pár fotek na rajčeti....
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/bambulka

před příjezdem do Berouna jsem měla mrtviční stav,kdy jsem nasedala do auta a zjistila ,že bambulka sice je v přepravce ale že ji kouká celá hlavička i s celýma předníma packama ven skrz mřížové okénko od přepravky,nemohla ani tam ani zpět,situace,kterou nepřeju nikomu ,natož vyděšené fretce,která nevěděla co dělat a hryzala jak smyslů zbavená,pološílená jsem vběhla s přepravkou a skoro dusící se fretulí k majdě a jedinej kterej byl nad věcí byl přítel majdy,který neváhal a běžel pro štípačky,které nezvládli přeštípnout dvířka ! opět pološílená jsem začla hysterčit,že budeme muset asi jinam ale netušila jsem, kolik toho bambulka ještě snese...petr opět neváhal a běžel najít silnější kleště...podařilo se po 10min. kdy bambulka hryzala,já ji držela v rukavici a musel přeštípat vše okolo,kde místa už moc nebylo....její tělíčko,ještě že je tak ukrutně hubená,to zvládlo a my ji zachránily podruhé...otřesná zkušenost! ted už chrupká v pelíšku , proběhla se, napapala se ,nic ji není a je spokojená,odsvrabila jsem , ostříhala hnusné drápky na zadních nožičkách,které se stáčili do polštářků ! podala pastu reconvalescent,kterou uvítala a já také a snad bude jen a jen lépe a brzo zapomene na ,,příjezd,, do útulku!ted jdu chrupkat já....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 13 říj 2011, 16:16

Pilulka byla včera adoptována ,mám opět velkou radost ,bude se mít báječně,zprávy od včerejška přišli už dvě a je v pohodě,bude ji hodně vyhovovat být fretkou na volno,kdykoliv bude chtít a těšim se na fotečky,které postupně budu přidávat na rajče.Je zlatoučká a neustále syčící,taková prdelkovatá a moc hodná,syčí na všechno a pořád i když usíná v náručí,nikdy na ni nezapomenu a nechaji ji kastrovat.Pilulka odcestovala do Teplic,kde se budou zůčastnit akcí,které pořádá Žofiro,vědí o nich a tak bude mít nablízku zkušené chovatele našich mazlíků,nebot fretku mají skoro poprvé,skoro ... (měli když byly malé děti) tak doufám,že když bude potřeba ,poradí i kam k vetovi atak....myslím na ně moc a chybí ...nejen mě.! Kožíšek ji krásně narostl,srst se zlepšila a odcházela s váhou 840g na cestu tak jako všem jsem ostříhala drápky,vyčistila ouška a dostala oblíbenej pelíšek,granulky a ,,její,, záchůdek,který ji vyhovoval :lol: ....myslete nani společně se mnou!

Ginji a Šali se mi ozývají denně a jsem ráda,že jsou kluci moc v pohodě!Zítra se Šali na mě přijede podívat,no je výhoda,když je nablízku !!! moc se na něj těším....a o Suri (dnes Verunce) mám zprávy pořád den co den,rodina ji bezmezně miluje..celá! jsem fakt moc ráda a fotečky posílají také ,vložím pak na rajče...no chybějí všichni!!!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 13 říj 2011, 19:53

Oskárek ♥ šel také do adopce a to před chvilkou,tak na něj myslete ,aby vše zvládl a nebál se všeho nového jak je u něj zvykem.Doufám,že lidé ho zvládnou, je to fretčí puberťák jak se sluší a patří! Vědí, že Oskar je divoch ale lidem už věří,tak snad bude vše v pořádku a pokud ne,vrátí se!Chtěli ho tak moc a líbil se ,proto jaký je- štipkací ztřeštiprdlo! :))Budu na něj moc myslet!!!

V útulku jsou : Amálka,Eli,Elvis,Arnošt,Majk a Bambulka,která do adopce vhodná není ...pro její plachost a nedůvěru ,kterou v sobě prozatím má :( , snad se to brzo zlepší a zjistí ,že je fajn,když se o ni někdo stará a pravidelně pouští i když toho zatím moc nenaběhá ...spíše se prochází,nehraje si,jen je zvědavá kde co je a pomaloučku našlapává jako kdybych měla doma někde nášlapnou minu...bojí se!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 říj 2011, 12:03

Hugo byl včera adoptován, odjel domů s váhou 1700g a nechají ho na své náklady kastrovat.Bude se mi moc stýskat!celé dopoledne jsme společně pospávali pod peřinou,vychutnala jsem si ho... než odjel a byl moc rád , já také ;) a protože bude pořád a neustále pod dohledem a více méně bude na volno i v ateliéru,tak se budu těšit na super fotečky,které vykouzlí.Však on umí krásně zapozovat ...těším se na zprávy z nového domova , myslím na něj moc!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 říj 2011, 12:13

Bambulka je stále stejná, syčí na mě a dělá výpady hlavně přes klec,baští jak nezavřená,stále se bojí , tak doufám že se vše do dalšího týdne trochu zlepší ...co je nového ,tak je to ,že objevila prolézací rouru,která ji trochu baví a prolejzá a pak v ní usíná,když ji vemu do náruče celá se třese a semkne celé své tělíčko..první den byla ráda,že ji mám na klíně ,možná díky pastě,kterou jsem ji dala ,tak nevím..také ke mě přijde ,protože už ví,že dostane něco dobrého to je u nás zatím první pokrok,snad se brzo zlepší ....hra s časem :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 22 říj 2011, 21:23

Včera si Bambulka konečně začla se mnou pomalu hrát..nejprve malé otíračky,trochu výpadů,schovka za polštářem,mírné zakusování a poté tahání jako by si mě chtěla schovat také,pak dělala jak je ukrutně velká,když jsem ji drbkala po zádíčkách a nechala se....konečně se rozkoukává a začíná se dožadovat sama venčení,přijde na zavolání a sama si dojde do záchůdku co mám v místnosti,je vidět trocha radosti z pohybu a začala kvokat radostně tahá si plyšáčka a schovává si ho...mám radost jupí!!jen přes klec ještě mírně zaútočí,pak čeká co ji dám..je fikaná a ví , že něco dostane Bambi bláznivá,bázlivá :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků