aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 09 úno 2012, 08:45

Za útulkové fretečky přeju k dnešním narozeninám kamarádce Aluki aby se jí splnilo to co v životě chce a aby sny se stali skutečností!
Za sebe přeju jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví.Nebudu psát co se vždy píše ale to co cítím k tobě jako k člověku, lidské bytosti.Měla jsem čest tě poznat a ta patří mezi zákl.lidské pojmy,dalším pojmem je úcta,kterým tě zahrnu,protože ocenění toho druhého patří k Tvým přednostem.Vážím si Tebe jako člověka co má srdce na správném místě a jsem moooc ráda,že tě mám a že pomáháš kde je potřeba,hlavně útulku!
Všechno nejlepší !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 10 úno 2012, 14:02

mám takový dotaz..
na stránkách jsem četla, že doufáte, že kluci se sup. ukončí holkám říji.. konzultovali jste toto i s veterinářem? u samic většinou nestačí jen potahání, ale je potřeba, aby došlo i ke spojení. vím, že se k ukončení říje používají kastráti, ale i tak se nedoporučuje příliš krátce po kastraci, aby nedošlo k oplodnění, dokonce vím o případu, kdy samice po ukončení říje kastrátem ještě zabřezla. tak mě napadlo, že když fretáci se sup. mají pořád varlata, tak jestli to riziko, že se jim ještě pořád tvoří spermie, není až moc veliký i když v podstatě ostatní příznaky říje už odezněli? nebo potom už nejsou "životaschopný"?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 11 úno 2012, 17:55

Pacička byla včera večer adoptována,volali lidé,že jim zemřela fretečka bylo jí necelých 7let...upřímně jsem Paci rozmlouvala pro její nedůvěřivost,plachost a že je to jedna z nejtvrdších fretek co jsem měla v útulku ale byla to láska na první pohled a byly ochotni se smířit stím,že bude rafat a tvrdě než si zvykne ale především bude skoro pořád pod dohledem a na volno,tak jsem svolila hlavně proto, že mají zkušenost s tvrdší fretkou ;)
Dostala sebou plyšáky a její oblíbenou hračku pletenou myšku a myšku na prutě,také jsem ji dala oblíbený hamak aby v novém prostředí nebyla úplně v cizím.Přeju jí mnoho štěstí a budu na ni moc myslet! Slzy opět tekly ...

žofi na stránkách sice píšu,že doufám v ukončení říje u holek ale nejsem dnešní a ani veterinář nedokáže na 100% říci, kdy nebo po kolika týdnech může samici bez obav nakrýt aniž by nezabřezla,ptala jsem se ale odpověď na to přesně není,protože ještě nikdo nevyzkoušel a vůbec suprelorin je u fretek taková neznámá oblast , která sice funguje ale nikdo neřekne kdy jsou spermie ještě životaschopné,tak jak píšeš.U psů je to jiné . Za sebe můžu říci jen to ,že u Majka přišel ústup mnohem rychleji protože byl v říji krátce. U Oskara to trvá déle a ještě teď samici tahá a nosí si ji do pelíšku ale již třetí den neznásilňuje.Proto trochu bláznivě doufám,že nabudil u holek něco jako že se pářily ale vím,že je to nesmysl :lol:. Myslím si jako ty, že riziko by bylo hodně veliké a v útulku zkoušet zda by nezabřezla si nedovolím.Byl sice vhodný jeden adept na to aby se vyzkoušelo...volala pani že má samici v říji a zdy by ji někdo z kluků nemohl ukončit říji ale když jsem zjistila že samici jsou čtyři roky, odmítla jsem nejen pro riziko jejího věku ale také z důvodu kdyby zabřezla ,tak příbuzenské plemenitby což ona poté pochopila i když dosud ji to nevadilo,nenapadlo ji to :cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 11 úno 2012, 22:22

Info o tomto útulku čtu vždy jak mám čas jít na net. Žel nemám momentálně čas psát.
Žel nemám už déle finance, abych pomohla.

Velice si vážím co děláte pro fretky, velice si vážím vás všech!

Kdyby byl takovýto útulek i v SR!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 12 úno 2012, 14:31

Johanko i slova nám moc pomohou, každý máme své starosti a možnosti.
Potěší,když někdo ocení a pochválí !Díky!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 úno 2012, 22:28

Paci se v nové rodině úspěšně adaptovala ,zprávy chodí obden. ;)
První den byla vyjukaná,bála se, kousala ze strachu a zdržovala se v blízkosti klece,prdelka malá.
Druhý den se již válela v peřinách a byla již otrlejší.V tuhle chvíli prý občas štípne,dělá roztomilou,hrbí se a nechá se hladit a hýčkat..potřebuje jen věřit a uplácet ,hraje si a má k dispozici celý fretkuvzdorný byt jen museli pořídit jinou klec,no zdrhla..jako bych ji neznala! :lol:
Přišla zpráva...zase jste měla pravdu..no co dodat!
Prostě se má báječně!Mám velkou radost!


Orfeus je objednán k pani doktorce na kontrolu a také strašně přibral ,místo bříška má žok ,který tahá po zemi.. pacholek jeden,nechám udělat sono a bude mu podán Suprelorin.Už se na pani doktorku moc těšíme...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Derryl » 18 úno 2012, 22:18

Ahoj, z nového domova se hlásí Derryl a vzkazuje, že se má skvěle! Zrovna se najedl a usnul. Klec už má otevřenou nonstop a je to ten největší mazel :-). Se psíma holkama vycházejí na jedničku a hodně si hrajou. Prostě pohoda a paráda ;) :D
Markéta a Derryl
Uživatelský avatar
Derryl
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2012, 21:48
Bydliště: Praha 6

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 19 úno 2012, 20:48

Jůůů,zdravíme Derrylka! :D
To je super,díky za info! Všichni ho moc zdravíme a posíláme pořádnou štípanou + pěkné podrbání!
Mám velkou radost, že se s holkama kamarádí a že je vše v pořádku.
tralalá ...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Derryl » 20 úno 2012, 10:55

Derrylek děkuje a taky posílá ;) . Pořád se chystám ho vyfotit, ale nějak se stále a stále nedaří - chtěla bych ho vzít ven, ale buď je moc zima nebo moc mokro. Je v říji, smrdí jako 14 tchořů a je z něj pěkný čuně :D , ale je to pořád miláček. Je tot akovej třetí pes. Sám si chodí pro pomazlení a máme ho pořád v patách. Ani si nehraje se svýma hračkama, ale pořád provokuje psy - to je jeho nejmilejší činnost :D .
Markéta a Derryl
Uživatelský avatar
Derryl
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2012, 21:48
Bydliště: Praha 6

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 21 úno 2012, 13:51

No, chtěla jsem se zeptat zda Derrylek je v plné polní , myslela jsem si to ! :lol:
Jen bych dala velký pozor na psy . I když si snima hraje nevíte kdy mu ,,bzíkne,, a může být malér ale Vy to jistě máte pod kontrolou. ;) Nebo nechte aplikovat Suprelorin ať se zklidní a neprovokuje ... písněte mi mail,budu moc ráda.
Myslíme na něj!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 22 úno 2012, 13:31

Dnes byla Elí ukončena říje Receptalem a Orfeus byl na prohlídce u paní doktorky také.
Byl mu podán Suprelorin a dělali jsme sono nadledvinek.Celkový stav v bříšku je v pořádku,tak máme velikou radost.Paní doktorka si ho vychutnala...ostranila zubní kámen a vyčistila také ouška - je bez svrabíku a jiných neduhů! Váží 2kg! :D tralalá
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod silva » 22 úno 2012, 21:59

Dvě kila? Nevyměnila vám ho paní doktorka na veterině za muflona? :D
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 25 úno 2012, 12:48

no Silvo! :D žádného muflona jsem na veterině neviděla ale byl tam takový krásný erární kocour,který se nám nakýbloval do přepravky a nechtěl za boha ven,prostě mu fretky strašně moc voní a předváděl se co to šlo...házel záda a provokal Orfiho,ten se mohl vzteky zbláznit,tak se vyměnili.Orfi šel ven a kocour do přepravky,slíbila jsem, že až příště přijedem,tak dovezem kocourovi pořádně osmraděnou deku nebo ručník aby si to užil nebo spíše na veterině! :D

Jinak Orfeus je celkově pěkný a pani doktorka měla největší radost z nárůstu svalové hmoty,kterou vůbec neměl.
a vůbec z toho jak se hodně změnil a že je v pořádku.Prý se dostanu do fretčího nebe :lol:

Také píší všichni útulkáči jak se mají a co dělají , za poslední měsíce napsali : Jáchymek,Dubinka,Sam,Zuzanka s Arthurkem,Eliška,Bělka,Tulák Djuk,Tizziano,Hobit,Ferdinand,Kulíšek,Arnošt s Amálkou,Elvisek,Edward,Hugo,Suri,
Pilulka,Bambulka,Packa,Derryl,Aghátka,Aslanka,Adri nebo někteří osobně přijeli jako Šalamoun a Ginji, ostatní jako Zoe,Kika,Bubla,Bodka,Adis,Amy,Benjamin,Tadeáš,Mouzí se mají také dobře, jen píší už méně často ale mají se také královsky no a Kukýnka vidím,kdy se mi zachce! Mám ze všech radost,že se jim daří a doufám že pro zbylé fretečky najdem s Janou také super rodiny.Některé zájemce jsem musela odmítnout,tak snad mi prominou ale vědí, že koukám především na ně a co je pro ně nejlepší.Postupně přidám i fotečky na rajče už z nových rodin ....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 28 úno 2012, 18:03

Při dnešním venčení tria - Majka ,Oskara a Elí jsem si všimla ,že Majk napadá na přední tlapku.Netuším proč a z jakého důvodu.Dopoledne blbli všechno v pohodě a teď k večeru začal a napadá celkem dost.Drápky má ostříhané a po prohmatání nožky žádná odezva,teda zatím ..za pastu drží i kdybych mu ji měla ukroutit.Pokud se nesrovná pojedem na prohlídku.Možná se zahákl v hamaku a pohmoždil si ji.Nikam neskáče ani nevyleze (stím jeho zadkem) drápky má v pořádku,prstíky také, žádný náznak možného zaháknutí atd ,jsem ztoho jelen! :roll:
Zkusím celou tlapku máznout chladivým gelem na svaly a klouby z Kostivalu a Koňského kaštanu co jsem kdysi dávala Elišce na její zlomenou nožku a pomohla.Tak uvidím, zda to pomůže také.Je vidět že mu něco vadí a teď už si ani moc nehrál s Oskárkem,žádný otok nemá jen na ni pořádně nechce došlápnout..chjo
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Grimmh » 28 úno 2012, 20:33

Moc držím palce, aby byl Majk v pořádku.
Grimmh
 
Příspěvky: 21
Registrován: 07 zář 2011, 11:25

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 28 úno 2012, 22:55

Já vám všem "útulkářkám" i fretkám stále držim palce, čtu vás pravidelně a moc si vás vážim, pro to co pro fretky děláte.

V SR neni ani jeden útulek pro fretky! Co mne velice trápí. :(

Já bych vám moc ráda pomohla, ale žel jsem teď ve "finančním srabu" a také ve "zdravotnim srabu". Tož mohu na vás teď jen myslet a moc vám držet palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod silva » 29 úno 2012, 15:56

Marcelo,
něco podobného se jednou stalo Nessinému Tadeášovi během toho, když jsem ho hlídala. Absolutně jsem si nebyla vědoma, že by se někde zaháknul nebo spadnul nebo cokoli, ale druhý den po příchodu od nás začal pajdat. Nakonec se mu tenkrát tuším udělal na tlapce vřed či co a pěkně ho potrápil. Už si to pak nevybavuju (Ness ti určitě poví víc), ale mám pocit, že s tím lítali docela dlouho na Bílou Horu. Čímž nechci strašit, tohle rozhodně nemusí být stejný případ - jenom chci říct, že pajdací záhady se dějou.
Každopádně Majkovi držím palce já i všichni bílí doma. :D
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 01 bře 2012, 19:30

S velkou radostí oznamuji ,že dnešním dnem Majk už nepajdá.Po důkladnějším prohmatání jsem našla mírný otok v oblasti kloubu,takže Kostival s Koňským kaštanem byla dobrá volba a budu mazat ještě asi týden i když už nepajdá.
Fakt nevím co dělal nebo co se stalo ale je velmi pravděpodobné,že s Oskarem jak blbnou si mohl pohmoždit sval nebo se uhodit i do nožky,je možné i to , že Oskar mu ji více stiskl zoubkama při hře, protože zjistil jak je Majk na ně náchylný a využíval toho (přesila). Majk si od té doby před ním přední nohy schovává i když si hrajou co jsem vypozorovala ale i přesto si spolu krásně hrají a mají se moc rádi.Majk při potírání drží, protože ví, že mu to udělá dobře a dostane ještě odměnu.Vše jsem konzultovala s veterinářem.

Silvo po přečtení příspěvku jsem hledala vřed,záděrku a jiné nesmysly ..naštěstí nic. ;)
Pajdající záhady mají vždy nějakou příčinu, přesto děkuju za info!
Grimmh ....děkujeme!
Johanko ...pomáháš slovem,držením palců a myšlením!

Z Orfeuse se stává silný závislák na člověku.Potřebuje mít se mnou neustále kontakt .Pokud jsem tady, plně ho má ale bohužel až po vyvenčení všech v útulku a domácí zvěře.Přála bych mu být fretkou na volno a aby našel co nejdříve novou milující rodinu.Je to moc hodný freták,mazlík a neskutečně vděčný za všechno.Má své kouzlo a nevinný pohled,kterým řekne vše co chce.Je to miláček.
Oskárek vymýšlí neustále nějaké blbiny,dává pusinky a rád si se mnou hraje.Také mě olizuje a pak mě bere do zoubků a kvoká si u toho radostí.Je to velmi komunikativní stvoření a na to jaký byl a jak se choval se krásně zklidnil a má rád všechny fretky , hodí se jak k samcům tak samicím.Miluje vodu a lovení granulek ve vodě.Je to pěkný kluk a šibal v jednom kožíšku.Je sním tolik srandy jako s nikým jiným!
Majk je už v pohodě a dokáže si se mnou hrát aniž by stisknul nebo se ohnal.Je ale stále vidět, že minulost na něm zanechala stopu,která se sice odbourává ale ještě zůstává.Nechá se pochovat ale pouze na určitou dobu,když ho zahrnu spoustu pusinek, tak drží ale pak chce zase pustit .Je to takový velký medvídek s milým kukučem, který se rád povaluje a blbne s Oskarem i s Elí a se mnou trochu, aby se neřeklo.Dožaduje se mlsek,lehne si k nohám a čeká co ze mě vypadne nebo spadne.Miluje plyšáky! Hodí se také ke všem ale do adopce musí pouze k fretce,jinak by strádal ...samostatně ho nedám,jeho ne!
Elí začla být veselejší a zase je to ona,hravá a ukvokaná slečna.Ukončení říje ji změnilo a je šťastnější a klidnější.Bílá potvůrka co je stále štipkací...ruce mám od ní samej šrám ale mě to nevadí,někdy stiskne více ,někdy vůbec ale jsem ráda, že aspoň v tomhle duchu se mnou blbne.Nejraději je, když ji chytnu za prdku s ocáskem a ona je přitom na zádech .. u toho se tak slastně kroutí a já ji drbkám ,tohle prostě miluje!Dělá na mě výpady,nakrucuje se a utíká ..tenhle její styl her je bezva a ona je ve svém živlu.Je ztřeštěná a moc chytrá.Ví, kde mám pamlsky a udělá cokoliv aby mi dala najevo, že je prostě chce.Nejvíce miluje sušené kuřecí maso ,dokáže loudit do nevidim.
Nepotřebujete někdo kamaráda ? Čekají tu na Vás a někteří už hodně dlouho! :cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 02 bře 2012, 00:07

Dnes večer byla do útulku dovezena samička, jmenuje se Eurydika, nalezena dnes večer v Plzni, je tchořovitá s ponožkami, váží 811 g, je hodná, ukvokaná a zvědavá okatá holčina :) Má zarudlé a rozškrábané bříško, na veterině udělali stěry, paraziti v tom nejsou, dostali jsme roztok na potírání. Ouška moc špinavá neměla, ale svrabík tam je, už se léčí...http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Eurydika/
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 bře 2012, 08:02

Eurydika, pravým jménem Bufy je již u svých majitelů ! :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 08 bře 2012, 14:19

Ahoj, chtěla jsem vám jen nahlásit, že Lízina (Eliščina) noha je absolutně fit, řekla bych tak na 1000000% funkční...začala totiž lozit do vejšky, skákat a podobně...a to jsem se ještě nedávno tetelila, že díky bohu není taková vopice jako Žofka...mmt, musím je jít sundat...


...vyměním 2 vopice za 2 hodné fretky :lol:
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 10 bře 2012, 19:01

Aniii , díky za hlášení, no to je úžasné, né ? vopička Lizzy :lol: super,mám z vás radost!
žádná výměna! ...pouze víkendový pobyt je možný ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 10 bře 2012, 19:55

no, dneska se rozhodla na chatě lézt po stromech, vopice jedna....já chci zpátky tu nešplhací potfůrku :lol: tohle šídlo nejde uhlídat
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 10 bře 2012, 21:57

Elí ♥ která byla v útulku od 14.8.2011 byla dnes adoptována!! ;)
Freťáček Mailo a Elí si padli do oka a bude jí kamarádem na hraní a lumpárny.Držte ji palce ať si v nové rodině rychle zvykne a nové pánečky nesežere! :) Doufám a věřím,že Elí vynahradí ztrátu fretečky v rodině a zažene bolest, kterou lidské bytosti a Mailo mají. :cry:
Nový majitelé byly seznámeni i s možným zánětem u Elí, který já nevylučuji a sami rozhodli, že Elí tedy podstoupí kontrolu u veterináře na který byla již na pondělí objednaná-pro jistotu.
Dnešní adopce byla blesková a nečekala jsem ji.Pokud by byl s Elí problém, bude rychle vyřešen.
slzy opět tečou...


Aniii,tohle šídlo zní dělá správná péče a především pohyb,který se jí dostává - super!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 bře 2012, 13:31

Orfeus ♥ byl adoptován!... i přes jeho handicap šel do rodiny, kde na něj netrpělivě čekali a zalíbil se hlavně proto jaký je - fajn kluk se skvělou povahou! O to víc ho chtěli kvůli tomu jaký je ! Netrpělivě budu čekat na zprávy jak se zabydlel a na nějaké fotečky. Už teď mi moc chybí a slzy tečou ..myslete na něj!
Naposledy upravil marnelbar dne 17 bře 2012, 13:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 bře 2012, 13:31

I Oskárek ♥ šel do nové rodiny a byl adoptován!Šel k fretčí kamarádce Barunce.Doufám a věřím,že i ten našel konečně nový domov a pokud by nastal problém s Barunkou doma na ,,svém,, území - vrátí se mi zpět. Čas je ale nejlepší lék na vše, tak věřím, že i na něj se konečně usmálo štěstí. V útulku byl od 24.8.2011 kde vyrostl a dospěl v krásného fajn kluka s dobrou kamarádskou povahou.Držte palce a tlapky. Slzy za ním tečou o to víc !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 20 bře 2012, 19:41

Na rajče jsem vložila pár fotek Orfeuse,Elí,Bambulky s Elvisem,Huga a budu pokračovat s Amálkou a Arnoštem v nových rodinách a pár dalších foto již starších adoptovaných.Kdo chcete koukněte se , mají se všichni moc dobře a Orfeus je fretkou víceméně na volno.Má rád všechny a se psem v rodině vychází také moc dobře.
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Orfeus_v ... AG0060.jpg

Jediný Majk,který zůstal v útulku špatně snáší odchod Oskárka.Teskní a nemá ským blbnout.Pořád ho hledá a je hodně smutný.Je mi ho moc líto a ač zájemci byly,tak Majka nemůžu dát do rodiny bez fretky a ještě k tomu začátečníkům.Potřebuje akutně fretčí společnost. :(
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 23 bře 2012, 14:31

V útulku opět nový přírůstek ... dospívající tchořovitý klučina jménem Luky.Nalezen v Praze.
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Luky
Je kamarádský,zvyklý na člověka,na mlsky,pastu,granulky a snad i záchůdek.Mám ho tu teprve hodinu ;)
tak uvidíme.Za tu hodinu se zkamarádil s Majkem,tak jsem moc ráda.
Chtěla bych poděkovat Kamče Langrové za bleskovou akci s vyzvednutím a o to víc jsem byla ráda,že dovezla i Amy na návštěvu k nám abych si ji mohla pochovat,pomuchlovat a vidět jak vyrostla do krásy ! ;)
Je úžasná a brzo dám na rajče i fotečky,které sebou také dovezli.
Děkuju Kamčo moc!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod kamilangrova » 23 bře 2012, 14:51

Jsem ráda, když můžu pomoci. Luky je úžasnej mazlík, jen potřebuje vykrmit a běhat. Je dobře, že se skamarádili s Majkem. Ještě tu holčičku a budeš tam mít zase pořádně veselo :)
Aminka se na tetu Marcelu moc těšila a byla ráda, že si mohla zablbnout i s jinejma chlapama než těma, co má doma. A největší odměnou pro mě bude až Luky půjde jako pořádnej chlap do nové rodiny. :)
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 24 bře 2012, 14:07

Neboj Kamčo vykrmím ho,váží maličko přes kilo.
Nevím co se Lukymu stalo ,kde byl,kde bydlel,kdo si sním hrál,kdo ho mazlil ale jistě vím,že teskní za tím koho měl! slyšíte fretku brečet..já ano! a rve mi to srdíčko,prostě pláče jako když se mládě odebere od matky,pláče pořád,plakal celou noc,pláče když odpočívá a i když si hraje s Majkem,tak stejně potom pobrekává...stýská se mu! :(
vyhodil ho někdo protože začíná říjit ? že smrdí ? nebo se pouze zatoulal? chtěla bych znát odpověď na vše ,chjo
jinak je hravý,blbne s Majkem a papá !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron