aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 24 bře 2012, 23:27

marnelbar píše:Neboj Kamčo vykrmím ho,váží maličko přes kilo.
Nevím co se Lukymu stalo ,kde byl,kde bydlel,kdo si sním hrál,kdo ho mazlil ale jistě vím,že teskní za tím koho měl! slyšíte fretku brečet..já ano! a rve mi to srdíčko,prostě pláče jako když se mládě odebere od matky,pláče pořád,plakal celou noc,pláče když odpočívá a i když si hraje s Majkem,tak stejně potom pobrekává...stýská se mu! :(
vyhodil ho někdo protože začíná říjit ? že smrdí ? nebo se pouze zatoulal? chtěla bych znát odpověď na vše ,chjo
jinak je hravý,blbne s Majkem a papá !



Bože, to snad neni ani možný...slyšet fretku plakat...
Já jak to čtu tak tu bulim do kláves....
Moc držim Lukymu palce aby si rychle oblíbil někoho, byl spokojený a hlavně přestal plakat a těšil se ze života.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 25 bře 2012, 12:21

taky jsem slyšela fretku plakat... když k nám přišla Terez. Snad tejden jsem nespala a celou noc vysedávala u ní.. doufám, že i Lukyho smutek přejde a bude líp
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 27 bře 2012, 21:14

Majk ♥ náš největší strašpytel byl dnes adoptován.Popřejte mu aby se v nové rodině rychle adaptoval a byl brzy spokojený.Pomáhat mu v tom budou fretčí kamarádi fretečka Viki a freťáček Čeki.V útulku si všichni padli do oka a řádili společně jako by se znali odjakživa :) ! Lidské bytosti dobře vědí,že Majk je jiného ražení a podle toho budou také přistupovat.Majk musí mít volnost a čas na postupné zblížení s lidmi ,tak uvidíme jak jeho náturu zvládnou,já věřím,že ano! Já i Jana myslíme na něj moc !Dal nám oběma zabrat a o to víc v ♥ zůstává ...

A Luky tak jako Majk zůstal sám :( a bude plakat dál, tomhle na tom fakt ,,nemůžu,,
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod kamilangrova » 28 bře 2012, 11:44

Tak jsem si přivezla domu Barunku. V Měcholupech byli příjemný jak osina v zádeli, každopádně Barunka je u nás doma. Je na ní smutnej pohled, je hubená na kost, nechce jíst, granule nee, konzervy taky nee.. záchodek nezná, ani pastu ani jiný ňamky, je celá vystrašená, všeho se bojí a proto pořád puší :-(
Co jí mám dávat aby papala?? Případně jak mám do ní to jídlo dostat? :-(
Je to strašný, a to ještě v Měcholupech tvrdili, že tam je předpoklad, že by se mohl ozvat původní majitel.. To by mě teda zajímalo kdo jí tohle udělal :-(
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 28 bře 2012, 14:09

kamilo,
nech jí zklidnit, netlač na ní. potřebuje zjistit, že je v bezpečí. zkus jí udělat "polívku" z granulí a nech jí to v kleci - polívku i suchý granule. snad si něco vezme.

lidi jsou hovada.
omlouvám se všem hovadům, že k nim přirovnávám lidi.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 28 bře 2012, 20:00

Kamča má u sebe Baru, kterou vyzvedla v M . Požádala jsem ji a opět se obětovala ....jako vždy! ;)
Celou dobu jsem vyčkávala až bude k výdeji a byla ve spojení s Kamulí .Na fotce vypadla tučnější než je skutečnost
V pátek mi Barunku doveze do Berouna.Po telef. jsme společně mluvili ohledně všeho hlavně papání a v tuhle chvíli jsou již nakoupené různé dietní granulky,konzervy atd,musí se vyzkoušet vše.Pít chce pouze z mističky,uvidíme jaké kombinace ji budou šmakovat a jak se dá dohromady holka,chjo! Já doufám,že brzy až zjistí ,že ji nic nehrozí a pozná trochu lásky hlavně ze začátku od Kamči ,která se ji věnuje.Je moc hodná a nekouše ani ze strachu snad to půjde ...


zpráva od Majka a jeho prvním večeru v nové rodině..zkopírovala jsem
Majk prežil prvu noc v pohode:) ako spoločnosť mu tam robila Viki ale nejak mu obsadila fleka ( on je taký dobry, že jej ho prenechal bez hádok a bitiek) včera troška kusol, ale fakt len tak trošička ináč potom ked som ho vzala z klietky do ruk, nechal sa vziať a ponosit po dome :) teraz sa tu prechadza a skuma nové veci, akurat je pri mojích nohách ( má tu skrýšu pod stolom, kde mu ju ukazali tie moje dve potvorky) len ma troška problémy v klietke sa dosťat po rebriku na poschodie...ale to sa naučí :)
dnes ich chcem nechať spolu v klietke všetkých troch nech viem, či to pôjde...
vonku ešte chvilu potrvá kým ho dostanem na kširky, ale aj s tým niečo postuupne urobíme, ináč je to velké zlatíčko, ked mu človek vidí v očiaach tu nedôveru, a bojacnosť tak mi až srdce stiska...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 28 bře 2012, 20:42

marnelbar, Majk je na Slovensku? U koho? Když tak písni SZ. Díky, moc by mě to zajímalo....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod kamilangrova » 29 bře 2012, 12:34

Tak u Barunky slavíme úspěchy. Kuřecí masíčko jí moc chutná a dietní konzervičky taky šmakujou. Večer jsem jí ještě krmila ze lžičky, přes noc si však sama vzala a snědla tři kousky kuřecího. Z mističky však papá jen to kuřecí. Konzervy jí chutnají moc, ale z misky je nechce, no nevadí malá lžička to vyřeší. Před chvilkou spapala 3 lžičky konzervy a 6!! kousků kuřecího a ještě se mi odměnila bobkem v záchodku. Takže se začíná blýskat na lepší časy. Mám radost ;)
P.S. Váží 800g takže až nabere, tak to bude pořádná holka :)
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 31 bře 2012, 11:59

http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Barunka/ vkládám odkaz na fotečky Barunky,kterou mi Kamča dovezla včera v odpoledních hodinách ...
Je na ni opravdu zoufalý pohled ale je to velká holka,hodnoučká a miloučká,tak až se pořádně dá do kupy bude moc pěkná fešanda.Když Kamča odjela i se svýma fretulkama,který si pohráli s Lukym ,byl moc rád ;) a já také,tak jsem si ji vzala do parády. Nakrmila jsem ji a starala se o ni do 3h . Ráno když jsem vstala abych ji nakrmila,tak jsem nemusela ..všechno masíčko zmizelo,tak jsem měla velkou radost.Odměnila se mi i tím,že v záchůdku byl malý bobísek a načůráno.Je šikovná ale hodně odpočívá.Byla i zvědavá a šmejdila mi tady všude,všechno očuchala ale nehrála si,moc se bojí .Také jsem volala naší pani doktorce a jsme objednaní na prohlídku k ní.Chci ji nechat nabrat krev a také se mi nelíbí její bříško,který skoro tahá po zemi ale vše nechám na zvážení doktorky, co bude potřeba,uděláme!
Plerasan-V, Probican a Reconvalescent jsou v tuhle chvíli velkými pomocníky , také konzervy I/D , A/D a granulky,které teda vážně nechce ale dám si sní práci aby se dala do kupy co nejdříve.Je to zlatíčko,které nabírá sílu postupně a pomalu :cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 31 bře 2012, 21:27

držíme palce, ať je holka v nejlepším stavu v jakém je to v její situaci možné a ten se jen a jen zlepšuje ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod stefi » 01 dub 2012, 15:04

Jak se ma maly Luky, jeste porad buli?
Uživatelský avatar
stefi
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 zář 2011, 14:16
Bydliště: praha 2

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 02 dub 2012, 08:24

S Baru to vypadá stále stejně,všechno ji nutím ale masíčko papa sama,jen je potřeba ji připomenout že by měla už papat.Nenapsala jsem že je v zač.říji.Vulva je mírně naběhlá.Na hlavě má olysalé místo a na zádech také.Jsem moc zvědava jak vyšetřeni dopadne,pak napíšu.Px..:DÍKY

Stefi.Luky se víc uklidnil ,pobrekává jenom, když se mu něco zdá nebo vidí jinou fretku ale už to neni ten stesk.Ted ho začali honit hormony,takže má jiné starosti a taky krásně kluk nabírá.Mám zněj radost.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 dub 2012, 12:15

Barunka byla na vyšetření,prohmatání,poslech,vše v pořádku,ukončili jsme říji a za 10dní půjdeme na sono s nadledvinkama,máme podezření na ně.Kůže a srst nic moc.Stále hodne odpočívá ale papá i když po troškách.
Krev se zda v pořádku,musí nabrat ale hodně sil...po ukončeni říje uděláme další rozbory aby vysledky nebyly ničím ovlivněny.(říjí)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 04 dub 2012, 20:10

tak hlásím, že agáta dnes (s mojí pomocí) vyplešla - jako první a přitom (nebo právě proto?) měla nejhustší kožich. jsem zvědavá, jestli nový bude mít stejný jako dýzl (obě tchořky), nebo jestli i při stejné péči a krmení budou mít i nadále každá jiný...
máme se dobře, akorát se holky furt perou. přesněji - dýzl pere agátu a pimpu, před chvílí je zase zmydlila, zasmradily to tu všechny tři, a spokojeně usnula u bati s výrazem - splněno!

p.s. k tomuhle mě donutila marmeládka. a fotky NEVÍM KDY A JESTLI budou!! vím, sem děsná.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 11 dub 2012, 18:39

Luky ♥ byl adoptován! ...popřejte mu aby se měl v nové rodině moc dobře a s novým kamarádem Marleym si jistě budou mít brzo co říct.Teď je stále ještě v říji ale Suprelorin je zázračná věc,která co nevidět pomůže.
Myslím na něj moc.

Barunka jde zítra na další vyšetření, tak se ozveme jak jsme dopadli.
Také jsem ji načapala jak potají papá granulky ;)
S papáním je stále stejná ale byla asi zvyklá papat méně, takže už ji nějak extra nenutím...jinak dává pusinky,olizuje mě a je ráda chovací.S běháním je to horší,vydrží max.půl hodky a pak zalejzá do pelíšku.


Marti díky za hlášení i do fora , jen ty fotky pořád sakra chybí! ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 11 dub 2012, 21:27

jáák, chybí??? sakra... 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ...
;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 14 dub 2012, 16:28

Barunka byla ve čt a dnes opět u p.doktorky ...zprávy dle sona nic moc , nález 12mm na 10mm něčeho.. .
buď zbytek ovariální tkáně nebo cysta. :(
Musí být operována.
Do adopce tudíž v nejbližší době nepůjde.
Pokud by se i přesto našel nový majitel,který by mě přesvědčil o zájmu o ni a jejího zdraví ..do adopce půjde pod podmínkou,že operace bude provedena a doložena.
Máme termín na 18.5

Marti promiň,nesledovala jsem tohle téma :?
díky
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod stefi » 15 dub 2012, 09:40

jsem moc rada pro Lukyho, porad jsem na toho bulicka musela myslet ;)
Uživatelský avatar
stefi
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 zář 2011, 14:16
Bydliště: praha 2

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod kamilangrova » 30 dub 2012, 22:24

Dneska jsem obdržela telefonát z Měcholup, že mají dvě fretky na vyzvednutí. Kluky jsem měla doma chvilku, hned večer jsem je vezla do Berouna. Je to mazel Monty (údajně albín, ale spíše DEW nebo světlý šampaň) a ďábel Oliver. Oba kluci jsou v říji. Teď budou alespoň přes klec dělat společnost Barunce ;)
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 01 kvě 2012, 14:57

Opět děkuji Kamče Langrové za včerejší pomoc a hlavně s dovozem dvou fretčích kluků z útulku Měcholupy.Pojmenovala je Oliver a Monty. Za chvíli budou i fotečky...
Jinak Oliver i Monty budou objednáni na kastraci.
Oliver je poděs,kterého honí hormony a rafe ...je vidět,že mu ,,někdo,, nechával dlouhodobě na sobě kšírky,protože má viditelné ošoupání od nich.Je to tchořovitý a statný kluk s váhou 1603g a byl nalezen v Klánovicích na fotbalovém hřišti asi 24.4.Byla bych ráda aby se majitel ozval...
Monty byl nalezen 27.4 a bohužel nevíme kde,vypadá jako albín ale není,má burgundy očka,krátký ocas a je to spíše jako DEW nebo vybělený stříbrný kluk.Těžko určím,nejsem znalec.Na hřbetě má sem tam tmavší chloupky (kdysi asi pruh) špička ocásku je taky tmavá .Je celkově klidný i když je v říji. Ale hubu nezavřou oba dva :D
Monty má váhu 1,19kg a je celkově menší.Oba chodí zatim vzorně do záchůdku a Monty i v místnosti ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12


Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 05 kvě 2012, 14:22

Do útulku míří další dva fretčí klucííí .... :(
fotečky budou a info také .
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 05 kvě 2012, 21:32

Kluky jsem si vyzvedla na veterině , dala jsem jim jméno Frodo a Albi.
Nic o nich bohužel nevím :(
Frodo je zřejmě harlekýn (ach ty barvy) a Albi je jasnej albínek :D
Po kastraci budou moci do adopce,půjdou společně jako Oliver a Monty.
Oba jsou zatím hodní.Uvidíme co přinese další den.
fotečky zde : http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Albi
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Frodo
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 05 kvě 2012, 23:05

marcel,
žádný smutný klaun, ale "obyčejný" tchoř s proužkem na hlavě ;o)
(sable blaze)

a že neznáš to "správný" pojmenování pro barvu? vůbec neřeš, to je poslední, co je ve fretčím životě důležitý.
a tipla bych si, že těm fretkám, o který s láskou pečuješ, by bylo šumák, i kdybys tvrdila, že jsou všichni blankytně modrý :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 06 kvě 2012, 11:48

Frodo je krásnej chlapák, hned mě napadlo, že kdyby dal Terez co proto, aby spolu mohli bydlet, rozšířila bych smečku :D
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 09 kvě 2012, 11:43

Tak se hlásíme z útulku.Všichni klucí mají za sebou kastraci,odpočívají a já dohlížím a zahřívám.
Všem jsem řádně vyčistila ouška,ostříhala drápky a veterinář odstranil klíšťata u Montyho našel ještě tři larvy.
Monty je čipovaný ale nedaří se mi najít v databázi majitele,čip zřejmě není registrován...jak to tak bývá,zase se mi hlavou honí myšlenka od koho by asi mohl být, že jo...v barvě DEW a přešlechtěný!
č.čipu je : 967000009026004 , kdyby jste našli majitele,písněte mi,budu moc ráda!

PxNxDx : ty bys chtěla rozšířit smečku ? :lol: no a proč to nezkusit,co ?
Frodo je komunikativní a moc pěkný kousek! ;)
podrbej za nás prasátko Aslan a zbytek kožíšků !

marti : vím,pak mě to trklo ;) díky.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 10 kvě 2012, 17:08

Aby jsme měli v útulku veseleji vrátila se nám přesně na den po třech měsících do útulku Paci,Pacička,Packa . :(
Tvrdá kráska,která nepřestala být tvrdá i přes svoji velkou volnost v bytě, mazlení ,péči a lásku co ji lidské bytosti mohli dát.Bohužel,nepodařilo se i přesto,že to vypadalo někdy nadějně a mě nezbývá než konstatovat moji tajnou teorii o tom,že by to opravdu mohla být tchořka v pravém smyslu slova. Má stále stejné rituály z ničeho nevybočila a ani se nezměnila! :?:
Stále si tvrdě hájí svoji klec,svůj úkryt a bezpečí a útěchou jsou ji kamarádi plyšáci,které miluje a hýčká.
Je mrštná jako veverka a svoji stavbou těla je jiná než fretka.Potřebovala bych odborníka na tchoře,který by určil .
Po příchodu k nám zase na mě jemně pískala a ječela,že prostě manipulovat s její klecí není podle jejího gusta ale nade mnou nevyhraje,bohužel se zatím bojí i Froda,kterého jsem pustila na zkoušku.Je ale ještě brzo ...
Tvrdě si hájila obydlí i před ním a dostal co proto.Čas ukáže více.Myslím,že to tu poznala.Když byl klid a nechala jsem ji at si dělá co chce,pomaloučku se odvážila na průzkum.Věděla kudy jít ,kam vyšplhat a kam by se dostala,kdyby chtěla.Přesně věděla,kde bydlela a jak se tam dostat.Je opravdu nádherná, nejen vzezřením ale tím jejím tělem,dokonalost sama!
Slzy mi tečou,protože tohle zvíře je neskutečně své a do adopce v nejbližší době nepůjde a zatím ani nemůže.
Je mi velmi líto a trápím se nad tím,že to, co jsem si v duchu zakazovala se stalo skutečností a už nedám na rady,prosby a doporučení jiných i když mě blízkých...můj varovný signál mě varoval a bohužel se splnilo to, co jsem nikdy nechtěla dopustit...právě u Paci.Lidé mi odpustí,protože vědí sami dobře jaké byly mé reakce a jak jsem sprostě vyměkla ...snažili se hodně ale Paci je prostě jiná!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod SKuntziter » 12 kvě 2012, 15:49

Nejsem si jistá jestli vám došel email o Orfíkovi, tak píšu raději sem. Vlastně nic nového, má se dobře, dělá nám radost, ocásek se mu už hezky "zachlupacuje" trošičku bojujeme s bobkama mimo záchůdek ( V e-mailu jsem psala že jsme ho přestěhovali na jeho nejoblíbenější místo a že je vše ok, ale asi jsem to zakřikla, od toho dne co jsem vám to napsala, se tam neobjevil ani jeden bobek a nacházím různě po bytě nové a nové. Nejoblíbenější místo je teď v ložnici pod postelí, kde je s náma na spaní, tak budeme muset dál cvičit chození na záchůdek a zabarikádovat přístup pod postel) a snahou vylívat vodu z misek ale jinak je vše ok. Posílala jsem i odkaz na fotečky http://kuntziter.rajce.idnes.cz/Na_Rajce_duben-kveten Orfík posílá pusinku :)
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 15 kvě 2012, 10:02

tak to mě stíhá jedna radost za druhou,díky za info o Orfíčkovi SKuntziter :D
fotečky jsou krásné je vidět,že se má jak v bavlnce a zkus pod postel hodit třeba celé prostěradlo aby tam nechodil
uvidíš zda to pomůže,aspoň to tady tak dělám když se někam po...dám hadr nebo nějaký pelíšek,no...a piš nadále,neboj čtu,však víš jak na to jsem s odpovědí :oops:


Barunka byla včera úspěšně operovaná,byl ji odtraněn zbytek ovariální tkáně,která by v budoucna stále dělala neplechu a suprelorin nemělo smysl píchnout.Jsem ráda,že to zvládla.Nechtěla papat ale už je vše v pořádku.Musela jsem ji krmit z ruky,pak se rozjedla.V tuhle chvíli už papá bez moji pomoci,takže jupí.Dnes jsem ji podala analgetika a dostala antibiotika,které má na pár dní.Za 10dní se máme ukázat u pani doktorky,vyndáme stehy atd.Vypadá už o moc líp.Ranku má pěknou a čistou,nic ji nemokvá,neteče a ani nemá snahu si to nějak čistit.Včera velký dík synovi za pomoc, odstranila jsem, tedy spíše on z rány přelep ,který tam měla a chtěla si ho sundat,potvůrka.Šlo to špatně ale ona je tak ukrutně hodná že se nechala a jen čekala až to bude dole.Vůbec se nebránila i když bylo vidět že ji to není milé a ještě mi přitom olizovala ruku.Lidi ona je prostě úžasná !!! Kde má svého pána ?
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Renn » 16 kvě 2012, 08:54

Držíme Barunce palce, aby vše zvládla. Má prvotřídní péči!:-)
SKuntziter: Měli jsme stejný problém. Pod postelí byly navíc parkety, nezjistila jsem hned, že tam kluci chodí. Vyřešily to tři věci: Kromě kastrace (přestali značkovat, ale to magické místo měli stejně pořád spojeno s blaženým pocitem vyprazdňovacího rituálu :evil: ) pomohlo odtáhnout postel, vše vydezinfikovat, vykartáčovat, odstranit známky fretčího pachu do mrtě, po zaschnutí a vyvětrání položit pro jistotu pruh linolea cca 1x2metry ze sklepa - část opřít o zeď), položit nejoblíbenější záchod, kolem něj položit komínek kachliček(spíše kachlí, váží tak kilo každá)ze tří stran(čtvrtá strana záchodku u zdi), aby záchodek nevysypali a neposouvali, pak na kachle položit nějaké hračky, věci... Fretkám jsme pak záchodek postupně o pár cm posouvali do strany, až byl během měsíce v rohu, kde jsme jej chtěli mít. Pod postel si pak nosili hračky, ale furt je lepší vyhazovat tchořům při vysávání plyšáky, než zaschlá hovínka. ;)
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron