6 fretek

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: 6 fretek

Příspěvekod prirodoveda » 02 lis 2011, 21:11

Dobrý večer,
Cestě:když víte jak to chodí v těchto institucích, můžete to rovnou všem objasnit, a propo, kdyby jste chtěla odpovědět, tak jste to udělala hned...ale toto tady řešit nechci, myslím že ostatní zajímá něco jiného.
Chápu vaše dotazy i obavy, protože když někdo vypiplá zvíře, se kterým bylo špatně zacházeno a když se někdo rozhodne pro jeho adopci, je naprosto logické, že si chcete ověřit, jestli o toho tvorečka bude dobře postaráno, já bych nejednala jinak.
1) odpovědnost za fretky budu mít já, jako za ostatní zvířata, určitě nebudou patřit instituci jako takové.
2) objednala jsem tuto klec http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... tky/146160, neboť mi přišla prostorná, jen ty umělohmotná patra mi přijdou dost fórová, takže bych to viděla na police ze dřeva a hamaky a doupata pro fretky mám přislíbeno u naší lektorky šití. Jinak ubytované přes týden by byly v domečku, příjde mi dost stresující, aby byly převáženy sem tam každý den.
3) i nad tímto jsem přemýšlela, a nevidím problém je jít vyvenčit na hodinu z dětma do parku, nebo je nechat proběhnout a vyblbnout v domečku. Samozřejmě každý den...
4) financovat si to budu sama z oddělení, kde mám na provoz zookoutku, když by bylo nejhůř, vím že se můžu obrátit na vedení, kde se vždy najde řešení, ale to mě zatím nepotkalo a pevně doufám, že ani nepotká.Také vím kam se až může vyšplhat účet za veterináře, sama jsem majitelem nemocného psa a tří nalezených koček..takže představu mám dost reálnou :).
5) o prázdninách není problém si fretečky vzít na zahradu a mít je tam celé léto...aspoň by měla babička o zábavu postaráno, o menších prázdninách jsme v práci, neboť suplujeme školu...kam by ty rodiče přeci dali děti, když musí pracovat :) . V době mé nemoci bych to řešila, kdyby to nastalo, není problém pověřit prověřenou osobu, aby se o ně postarala, tak to řeším i teď...Hlavně bydlím od práce 5 minut autem, takže nikdy není problém si to zkontrolovat.
6) to snad nenastane!!!!!!!!!!! Ale rozhodně bych se o ně postarala...
Hezký večer...B.
prirodoveda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2011, 11:30

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 03 lis 2011, 00:00

díky za odpovědi, za mě dobrý :o)

postřeh fretkaře ke kleci:
na první pohled mi přišla naprosto úžasná, na druhý ale už méně a na třetí ještě míň. a to ze dvou důvodů.
tím menším zlem je nepraktičnost, protože dvířka jsou poměrně malá a úklid klece a záchodků nebude moc pohodlný.
horší je rozteč mříží - pro dospělého samce je to ok, mládě nebo drobnější samička se v lepším případě protáhne, v tom horším by se mohla uškrtit, až to nepůjde ani sem ani tam... :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 07 lis 2011, 00:00

Děkuji Přírodovědě za odpověď ..... potěšilo mě to a moc ! Vám všem ještě jednou díky za ohlas .. co se týká zbylé čtveřice fretek,tak musím říct,že holčiny za chvíli prasknou jak jsou vykrmený a ćo nevidět budou vláčet panděra po zemi,co krok to zvlnění do všech stran...u kluků to samé,jen je člověk na to víc zvyklý,že nabíraj ale holky to je nářez! stávaj se znich pěkné buchty...říkám jim všem ,, bílé hemžení ,, :lol:
Kdo si ke mě přijde pro pohlazení je jedinej Elvisek,kdo chce po mě nějakou mlsku je Arnošt , kdo si chce se mnou hrát je Elvis ...vydrží a líbí se mu to a holčiny ?..no ,Eli se nechá pohladit,pomuchlovat ale pak honem pryč a Amálka,chvíli vydrží také a pak mi vše vrací,pořád nechápe že je to hra,že neumim kvokat jako ona ale chovat se zase nechá,víc než Eli ...obě holky si stále rádi štípnou ...a to se už nezmění! :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aniii » 07 lis 2011, 07:07

Drobný offtopic-jak tak čtu,jak holky kynou,jak to děláš? ti asi dám Žofku na vykrmení:-D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 08 lis 2011, 02:15

Aniii .... smiř se stím, že Žofi je modelka mezi fretkami a leckterá by ji mohla závidět ! :D
drží si svoji štíhlou linii a ví proč !
já nedělám nic ,holky se pořád cpou a to se u nich nezmění ,možná budou mít přece jenom to žití a nežití zažitý a když vstanou nebo si jen tak dojdou do záchůdku ,museji si dát nějakou tu granulku jako co kdyby náhodou už nebylo,nevím...to,že fretky se nepřežíraj mi u těhlech nesedí,oni ano ! možná si dělají tukovou zásobu na zimu bo co ale aby holky měli tukové laloky i na krku fakt jsem ještě neviděla,to že maji špeky, které se jim vlní až ke kolenům budiž ale ty laloky ! přitom vypadaji štíhle taky ..než udělaj pár kroků či pootočí hlavou :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 22 lis 2011, 16:57

pár fotek z našeho útulku ( Amálka,Eli,Arnošt,Elvis)
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/ctyrka-b ... 190059.jpg

všichni se maji čile k světu,dovádí,blbnou a žerou :lol: , jejich váha je :
Arnošt : 1590 g
Elvis : 1500g
Amálka :900g
Eli :1kg
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 23 lis 2011, 10:37

No tak ty váhy jsou mazec :-O jsou krásní!!! Koukám, že už Arnošt neni žlutej, ale fakt běloučkej! No nádhera, dej jim ode mě pusinky!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 08 pro 2011, 19:32

Stulittko , pusinky jsem předala jen letmo, bo by mi sežrali pysky , mimo Elviho ten si nechá všechno ! :P
Arnošt je už dávno bělejší než Elvis a věřím ,že zbylou čtveřici bys už nepoznala.S Elviskem jsem byla u pani doktorky
...no objevili se mu dvě holá místa na bříšku po stranách,tak jsem nevěděla co se děje a měl lehce červenej kaďák ,takže jsem snim mazala na veterinu,no a výsledek je ten, že je tak vyžranej,že si dře panděro o zem,proto ta holá místa a kaďák je taky ok,anální žlázky v pořádku - jen zanícený ,,chloupek,, :lol: , jinak další bílé hemžení je v pořádku a maj se moc dobře,mohla bys taky holka zavítat než se rozrostete....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 pro 2011, 09:28

Marcel, to bych moc ráda! Stačí říct kdy, já se vesměs zařídim, jde o to , kdy ty bys měla čas, takže písni a my dorazíme :-) a aby to nebyl off, byla jsem po dlouhé době v onom zverimexu, pán se sám od sebe kasal, že udělá freťulím nějakej vánoční balíček, tak jsem zvědavá! Nechtěla jsem to psát, kdyby to nedodržel (což bych se bohužel nedivila), ale uvidíme, sama jsem na něj zvědavá!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 14 pro 2011, 21:11

no Stulittko,tak to jsem sama zvědavá ,zda ten vánoční balíček pro ně připravý .... jj necháme se překvapit !
mezi svátkama bys mohla dorazit stačí písnout dopředu,musim si vše ale naplánovat,docela toho mám dost a rodina do toho,nevim co dřív...
před 14dny jsem se naštvala na Amálku,která když se probudila tak prudila Eli takovým způsobem,že se na to nedalo koukat,normálně ji masakrovala,chytla za hlavičku a rvala a rvala ji jak zběsilá,jako kdyby si upevňovala nějakou pozici nad ní ale zničeho nic,tohle trvalo asi 2dny a nepřestávalo.. i mě to vzbudilo v noci, jak tam Eli vřeští,tak jsem je rozdělila a byl klid.Eli jsem šoupla ke klukům a Amála zůstala sama v kleci.Takhle asi tři dny, pak jsem ji Eli vrátila a jeden den byl ok a pak zase nanovo,jenže je rozdělovat moc nechci ...i když Amála je sviňka ,tak pohled na ni samotnou mi vadil,tak jsem zkusila dát všechny dohromady a ejhle on je klid.. už týden a něco,hurá,tak drž palce aby už nadobro jo..má nějaké divné nálady ta Amála,přitom Eli spinká a nic ji nedělá...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 15 pro 2011, 11:24

Amálka Elišku??? U nás tohle bylo naopak, Eliška neustále tahala Amálku... Je to zajímavý, každopádně to mám doma taky, Kikča si s klukama moc hrát neumí, tak neustále otravuje Rodynku, jenže tý už je taky 7 a půl a chce mít svůj pokoj... Ale zas když kluci tahaj Kikinu, tak se jí Rody zastane a srovná pořádek :-) Mezi svátkama se ozvu a domluvíme se, ju?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 19 pro 2011, 02:26

jo, jo nejříve to tak bylo,pak se vyměnili role, pak vše přestalo a začala znova ...jsou stále všichni pohromadě a účinek to má , to je důležité ;)
jo,jo..pak se ozvi , budu ráda!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 23 led 2012, 22:44

8.1.2012 byl adoptován Arnoštek s Amálkou ( společně ) a Elvisek , který byl adoptován s naší Bambulkou a ze šestice fretek zůstala jenom Elí ,která začala samozřejmě smutnit :cry: , bylo mi ji moc líto a tak jsem ji zkusila venčit s Majkem i když ho zprvu nemohla vystát a dávala mu čočku ,tak si nakonec uvědomila , že je přece jenom
lepší nebýt sama a společně si hrát a dovádět je to pravé a mnohem lepší...je ale vidět, že ji stále sourozenci chybí a hledá je.Elí začíná říjit , vulva se ji každým dnem zvětšuje a zvětšuje , tak jsem zvědavá jestli přestane říjit sama nebo zda ji v tom budu muset pomoci veterinář .Uvidím . Elí je stále štipkací a zakusovací ;) ale ráda si se mnou hraje a provokuje,snad se na ni jednou také usměje štěstí a bude moci k jiné fretce ale určitě takové,která si nenechá nic líbit nebo mi tu zůstane prdolka navěky asi ... a abych nezapomněla na stulittku , byla se na nás minulý týden podívat když si přečetla že šestice fretek pomalu odchází do nových rodin a dovezla fretečkám krásnou fontánku ,pamlsky, pasty a stelivo.Díky moc Stulittko !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 12 úno 2012, 14:33

Arnoštek s Amálkou se mají moc dobře dle informace a Amálka ještě neříjí. :o

Elí začíná díky říji hubnout ,vulva se ji nezmenšuje.V týdnu půjde na hormonální ukončení.
Pořád si tahá Majka a nemá problém si ho vláčet po celé místnosti i když má přes 2kg.Pořád lomcuje s klecí i když je dostatečně vyběhaná nebo jen tak si lehne k záchodku a tříská do něj packama aby byl co největší rachot o klec.Vyloženě ji to baví a já doufám,že mě sousedi nesežerou.Říje zní dělá nevídaného pošuka k pohledání.Naschvály jsou na denním pořádku a její výdrž je k nevíře.Už aby se zklidnila!Po ukončení říje budem uvažovat o kastraci.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 17 úno 2012, 22:48

tak jsem naplánovala Elí ukončení říje ale nevyšlo nám to,náš pan doktor má pouze Covinan a ten já moc nechci,tak pojedeme za pani doktorkou do Prahy společně i s Orfeusem viz. vlákno aneb jak to pokračuje..
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 11 bře 2012, 11:53

Stulittko ,musím hlásit jednu velkou novinu ! Včerejší den byl pro Elí ten poslední v útulku ...jako jediná zůstala ze šestice fretek nejdéle,tak na ni prosím mysli společně s námi ať se ji daří a brzo si zvykne na nové členy domácnosti.Pokud by nastal problém,že by to ,,nešlo,, vrátí se.Je stále kousací a štipkací.Vlákno uzamykat ale nebudu i když jsem automaticky začla psát do aneb jak to pokračuje.. říje ji byla ukončena a majitelé vědí,že musí na kontrolu pro případ možného zánětu.Byla to blesková adopce,kterou jsem nečekala ale věřím, že ji zvládnou,neb si prošli štípacím obdobím u své, bohužel již zemřelé .Mailo, který jim doma zůstal ,tesknil a hledal .S Elí se seznámil a vše dopadlo na jedničku.Elí mu hned umyla ouška,očistila ho... on byl prostě rád,že se mu někdo věnuje.Nechtěla jsem tomu ani uvěřit ;) že zrovna Elí ! Čekala jsem masakr,který se nekonal.Měla jsem velkou radost. Snad to bude pokračovat i v tomhle duchu u nich doma.Dnes se mi ozvou a podají hlášení.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 12 bře 2012, 04:31

Marcel já už to četla v útulkovém vlákně, je to paráda, myslím na ně všechny! Jsem šťastná, že už mají všichni svojí rodinu! Snad už jim bude jen a jen dobře! Děkuju, že ses o ně postarala, že se staráš o všechny!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 12 bře 2012, 11:53

No, Stulittko upřímně by bez tebe ani nebyly,takže tu největší zásluhu máš Ty! ;)
Přišla včera zpráva,že první noc spinkali společně v jednom pelíšku,tak mám velkou radost.
Elí vše prozkoumává a s chutí žere všechno co ji nabídnou.Nikde zatím žádný problém není...no uvidíme.
Majlo stále hledá původní samičku,je chudák prý zmatený ale chovají se s Elí k sobě zatím hezky a to je důležité!
Kluci v útulku - Majk a Oskar ani nepostřehli,že jim někdo chybí ,blbli víceméně jenom spolu,takže je zatím vše ok.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 14 bře 2012, 00:54

Dostala jsem po 20h večer zprávu,že Elí byl při stěru nalezen mírný zánět !
pokud máte někdo zkušenost s léčbou mírného zánětu u fretky,napište ho sem,budu ráda.Bohužel já tu zkušenost ještě nemám,nikdy jsem nemusela řešit :cry:
zítra zavolám naší pani doktorce a pozeptám se...Elí byla na vyšetření jinde

přišla zpráva:
Antibiotika,které Elí dostala od veterinářky se jmenují Clavaseptin 50mg a injekčně Noroclav.Veterinářka se jmenuje MVDr.Petra Macháčková a je to veterinární klinika MVDr. Michaely Riedlové. V příloze posílám pár foteček Elí,aby se Vám tak nestýskalo. Jsme moc rádi,že jí máme,je úžasná naše malá šlechtična...říkáme jí dál Elí nebo Eleanor,když se hodně naparuje :-)) . Majlík už vůbec nesmutní a vesele skotačí a nás už si taky ochočila... krásně vrtí ocáskem,žebrá...a po takhle vychovaný fretce jsem vždycky toužila :D ten náš je prostě prase...


fotečky které přišli dám brzo na rajče a moc za ně děkuju ! jsem ráda, že jsou v pohodě a spinkají společně v pelíšku!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 bře 2012, 01:31

my měli zánět dělohy kdysi u Bigči, 42 dnů po krytí začla mít hnědý výtok, stěr potvrdil zánět, týden jsme léčli silnými ATB, výtok ustal, ale všechno se to hromadilo v děloze, kastrovali jsme asi 10dnů od těch prvotních příznaků a děloha prý byla 3x větší než by měla být, hrozilo prasknutí.
i kdyby se ted zánět podařilo přeléčit, pak se ale nedá úplně vyléčit a je velká pravděpodobnost, že se bude s každou říjí vracet.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 14 bře 2012, 15:54

Žofiro díky , já jen,že Elí neměla žádný výtok,koukala jsem na ni každý den,říje ji byla ukončena 22.2. receptalem a po třech dnech začala být veselejší a konečně hravá,žádný výtok neměla vulva splaskávala a vše v poho.Ze čtvrtka 8. na pá 9.3 večer jsem zjistila že má sliznice zarudlé (pipka),mohlo to být tím, že jsem ji pipku otírala zvlhčenejma kapesníčkama pro malé děti ?trochu parfemované, protože si to jinak nedovedu vysvětlit,možná ji to podráždilo proto měla sliznice zarudlé,nevím jen hádám, samozřejmě jsem ji hned v pá objednala a včera přišla zpráva,že slabý zánět potvrzen,tak jsem z toho jelen,možná začínající ,proto ,,slabý,,
v pá po telef.mi bylo zděleno,že pokud by byla fretka více spavá a nehrála si nebo i zvracela okamžitě přijet což její případ rozhodně nebyl,byla hravá až moc,blbla a lumpačila a 2hodiny na hraní ji byly málo.Krásně nabrala to co při říji shodila a byla to opět ona.No nevím,chtěla bych vědět co se ze stěru všechno vyčte.Pozeptám se a budu řešit dál i když už je v nové rodině.Tenkrát jsem řešila u Bělky výtok z vulvy a byla mi doporučena ředěná Betadina na výplach což zabralo a bylo po problému.Nejsem si jistá že by takhle zánět nějak vypadal ,právě bez výtoku mi to nejde dohromady,no...každopádně jsem zvědavá na kontrolu a její výsledek,doporučím sono hned po léčbě.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 bře 2012, 17:19

co se týče zarudnutí sliznice, pak co jsem si všimla, je to hodně častý u začínající/končící říje a problém bych v tom neviděla. s otíráním kapesníčkama ani čímkoliv jiným zkušenosti nemám, nedělám to, protože myslím, že to u nich může být spíš ke škodě než užitku - narušení přirozeného "prostředí" a tak..
jinak i Biga byla pořád aktivní a žravá, víc pospávala jen pár dnů "před porodem", ale pak zas začala být aktivní.
co se dá ze stěru vyčíst asi záleží na tom, co se s ním potom dělá, ale v podstatě by se tak asi mělo dát zjistit o jaký problém - bakterie, kvasinky a pod. se jedná.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Předchozí

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron