6 fretek

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 06 zář 2011, 11:05

Martulinka: Děkuju za zprávy a jsem ráda,že se všichni mazlíte po ,,zkušenostech,, s Majkem , on je jinej ...takovej mazlící !!!Jinak Ádík papal vitakraft míchaný s totally ferret a fakt bez problému :) ,neboj určitě se neošidí...záchodek mu rozhodně kup velký,do menšího prostě nepůjde ani omylem ,co se týká místa tak si určitě poradí a v kleci mu postačí pelíšek s miskou a když ho pravidelně pouštíš ,tak se vyběhá venku.... klec chápe jako ložnici,svůj klid,né místo na běhání. Zase písni jak se máte a pak nějakou tu fotečku,ju.Díky,opatruj ho,myslím na Vás!

martino: vím,že uklidnuješ,blbneš a přemlouváš a že je hodně brzo na ano či ne...taky nechci aby jste to vzdali ale byla bych nerada aby Dýzl ztoho měla vedlejší problémy :cry: držíme tlapiny!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod Martulinka » 06 zář 2011, 19:25

Ju akorát když si ho vezmu do náruče chce hned dolů :D jinak zachodek je už koupenej tak snad tam bude chodit.A fotečka je tady -> http://img89.imageshack.us/img89/6964/p9030389.jpg Když se mi na foťáku něco pohne tak to mam rozmazaný tak sem ho musela vyfotit když byl už unavenej a vlezl si do pelíšku a zrovna se tak hezky po mě otočil :)
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 08 zář 2011, 02:01

Martulinka : díky,díky,díky...je mu to fakt sluší ,spokojenej výraz ,prostě pohodář :D

Zrovna se mi tady teď mydlí Amálka s Arnoštem a Elí je ráda,že má od nich klid,hlavně od Amálky,která ji nenechá ani najíst v klidu.Jak jich je tu míň,ostatní kluci už nejsou,tak se Arnoštek pěkně nudí a začal si pěkně hrát i s plyšákama pokud ho Amála nechá a nebere mu je ,zkusila jsem začlenit i Oskárka... s Arnoštem a s Eli v poho ale Amála ho chtěla zabít,tak jsem to vzdala a běhá dál se Surinkou.Kdyby holka neměla falešku ,tak by mohli všichni spolu,jsou fajn a budou všichni nekonfliktní k ostatním ale až přejde ta faleška u Amálky.Všechny chválím,bez rozdílu jsou všichni čistotní a chodí i mimo klec do záchůdku.Jen ten binec po nich je úžasnej :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 18 zář 2011, 22:10

Elvisek se dnes vrátil ....Dýzl se prostě kamarádit nechtěla ani s úplatkama.Byla pořád ve střehu,ve stresu a to neni dobře hlavně pro ni a ani pro Elviska.Všichni Elviska radostně přivítali jak se sluší a patří , no i když prdlá Amálka po něm šla jak zběsilá ..ach ta faleška ,no musela jsem ji zkrotit,vyčinit a pak vše bylo v pohodě,všichni chrní v jedné kleci jak miminka,to je podívaná na ně ! :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 18 zář 2011, 22:56

já ještě doplním marcelu, odvezli jsme si domů dalšího "na tábor", tentokrát je to oskar (není z této šestice). jestli to nevyjde ani s ním, tak prostě zůstaneme u dvou, nedá se nic dělat, nemůžu dýzl nějak lámat.

ale hlavně - elvise můžu naprosto s čistým svědomím DOPORUČIT ZAČÁTEČNÍKOVI ! je to neuvěřitelně optimistická, nekousavá, ukvokaná a pozor - čistotná(!!) fretka. k jiné fretce do páru nevím, u nás doma to nešlo. ani s dýzl, a bohužel ani s baťou to neklapalo. u marcely v útulku přitom dnes žádný problém, elvis si krásně hrál jak se svými sourozenci, tak právě s oskarem...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 19 zář 2011, 09:15

No zrovna nedávno jsem na vás myslela, jak jste se asi sžili a koukám teda, že nesžili... Nedá se nic dělat :-( už jsi Marti zvažovala možnost, že se Dýzl spřáhla s manželem a že prostě další fretka ne? :-) no uvidíme, jak to bude s Oskym, držim palce!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 19 zář 2011, 09:20

kdepak, bylo to blbý - a blbý zprávy jsem nechtěla psát :o)
tvoje myšlenka o tajném spojenectví není úplně marná... udeřím na ně ;o)

s oskarem... no, nebudu zatím nic psát. dobrýho není co a na blbý zprávy je čas.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 21 zář 2011, 19:37

Dneska se na nás přijela podívat jedna slečna se svoji maminkou a dvouma freťulkama...chtěli holky seznámit s nějakým štramákem od nás, líbil se sice Ginji ale nakonec vyhrál Elvis ♥ ! Čekají na větší klec,kterou mají objednanou a možná,kdo ví....Elvisek bude mít bezva holky kolem sebe a milující rodinu,tralalá.... :D.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 21 zář 2011, 21:12

až mě píchlo u srdce, stýská se mi po něm :´o(( pořád na něj musím myslet. nečekala jsem, že se mi za tak krátkou dobu dostane tak pod kůži. je to fakt úžasnej freťák a mě hrozně mrzí, že u nás nemohl zůstat :o(

moc mu přeju, aby našel fajn rodinu a hlavně kámoše k sobě, doufám, že se bude mít opravdu dobře.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 23 zář 2011, 21:33

martino : hlásím,že Elvisek už má novou rodinu a bude se mít báječně,obklopen dvěma fretčími slečnami se kterými si tady krásně hrál a dováděli spolu jako by se znali 100let...mám velikou radost a stýskat se mi bude taky...no ale on si zaslouží to co ostatní..mít domov se vším všudy!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 23 zář 2011, 21:50

vím, vím, sleduju a moc mu to přeju, je to báječný kluk. myslím, že moje příští fretka bude albín a budu doufat, že bude stejná nebo aspoň podobná, jako elvis :o)

to ale až... až někdy za hodně dlouho, zdá se. no jo, tím naznačuju, že k diesel to zřejmě opravdu nepůjde... :o/
ale nebudu předbíhat, máme ještě nejmíň týden čas ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 04 říj 2011, 17:37

Elvisek se k nám musel vrátit :( ač obě holky byly u nás sním v pohodě,doma se nechtěli kamarádit,moc nás to mrzí a doufám, že se na něj usměje štěstí a bude už konečně doma.Bylo by zbytečné mít ho zvlášť ,potřebuje fretčí společnost! Je zpět a všichni jsme ho přivítali jak se sluší a patří ,chyběl nám všem!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 04 říj 2011, 22:23

tak to mě hrozně mrzí :o(( pořád na něj myslím.
a tobě marcelo přeju, aby ses z toho nezbláznila. na jednoho je těch fretek nějak moc :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod TEZINEK » 05 říj 2011, 12:20

:cry: Elvisek má teda fakt smůlu,je nám to taky líto.Ale do třetice to snad vyjde.
TEZINEK
 
Příspěvky: 10
Registrován: 13 čer 2011, 09:10
Bydliště: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 31 říj 2011, 18:30

Prosím o názor jestli je možné dát do adopce Elviska společně s Arnoštem do domova mládeže ? Nevím,zda je to dobrý nápad...pořád nad tim přemýšlím a nevím jak se vyjádřit,chtějí tam fretky ,kde se o ně samozřejmě bude starat víceméně jedna osoba,která volala a ujištovala mne že se o ně rádi postarají,budou je pravidelně venčit a vše co s jejich péčí souvisí ,že se nemusím bát ...fakt nevím.
Arnošt si rád ale stále chnapne ale za úplatek cokoliv a s pikachuem také cokoliv a Elvisek je zlatíčko komunikativní až běda...no písněte něco ..cokoliv...at se rozhoupu a začnu už konečně reálně uvažovat,díky.
Jinak pohled na jejich hrátky a dovádění nemaji chybu ,jsou naprosto užasný všici , holčičky jsou malé potvůrky krásně nabrali a jejich váha se pohybuje kolem 800g , Arnoštek vybělal víc jak Elvisek,všichni přelínávaj a jsou plyšákovatí všichni.Jsou úžasný a ztřelený.. :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod Pavla Henzlová » 31 říj 2011, 19:40

Otázkou je, co to je "domov mládeže" a jak funguje. Např. by mě zajímalo, jak by to bylo s péčí o freťáčky přes noc - byli by snad v tom domově mládeže v době, kdy tam zrovna neprobíhají nějaké kroužky či jiné aktivity, sami ? Myslím, že je zcela nezbytné, aby byla jedna konkrétní osoba, buď dospělá nebo dítě pod dozorem dospělého, která by na sebe převzala 100% odpovědnost za péči o freťáčky a byla např. i schopna a ochotna jim kdykoli zajistit bezodkladnou veterinární péči, o trvalém přísunu potravy a čisté vody ani nemluvě. Já to vidím asi tak, že pokud se najde v rámci onoho domova mládeže někdo, kdo bude ochotný se o fretky odpovědně starat, a tudíž je i mít sebe, tak proč ne. Ale asi by nepřicházelo v úvahu, aby freťáčci patřili nějakému kolektivu anonymních lidí/dětí, a ty by si mezi sebou přehazovali péči o ně, a nakonec se na ně vykašlali, až by je fretky přestaly bavit nebo až by jim došly peníze na jejich péči.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aniii » 31 říj 2011, 20:12

Jestli se správně orientuju v terminologii, tak Domovy mládeže jsou intry, ne? Takže přes noc tam je lidí až až a vychovatelky by tam měly být i přes den...


Ale jak píše Pavla, opravdu záleží na tom, zda je tam jedinec, který se o ně bude primárně starat a ještě bych dodala, aby tam kluci měli i možnost klidu - aby je tam pořád nechtěl někdo tahat a muchlat...přecejen potřebují i spánek :)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod Pavla Henzlová » 31 říj 2011, 20:45

Aha, já jsem myslela, že domov mládeže je něco jiného, než intr. V tom případě mám stejnou obavu jako Anii, aby se na ty dva chudáčky neustále nevrhali nějací pubescenti, případně, aby jim třeba nějaký výrostek jen tak z rozmaru nějak neublížil. Možná, že jsem přehnaně pesimistická, ale umístit dva freťáčky na intr, kde je permanentně množství mládeže s nepředvídatelnými nápady a sklony, z toho bych tedy měla strach.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 31 říj 2011, 20:50

Přemýšlím a dumám... Asi bych byla pro, za podmínek, co píšou holky. Není to úplně standardní jako rodina, ale nakonec, proč ne. Když se o ně někdo jednoznačně odpovědný postará a budou je mít rádi... Hodně taky záleží na tvém dojmu z toho jednání.
Předpokládám, že by neměli klec na nějakém úplně všem volně přístupném místě, aby nedošlo na to, co píše Pavla.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 31 říj 2011, 21:25

nejsem asi úplně ta pravá, kdo by měl hodnotit vhodnost prostředí, když zrovna od nás se vrátil nejdřív elvis a pak i oskar... :/ ... ale mně se to moc nezdá.

podle mě by fretky měly jít ke KONKRÉTNÍMU člověku, který za ně převezme plnou zodpovědnost a "upíše se" za to. a jestli ten konkrétní člověk je pak bude mít doma, v práci nebo v domově mládeže, nebo s nimi bude pendlovat mezi domovem a intrem, to už nepovažuju za tak podstatné.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 01 lis 2011, 11:05

Našla sem definici "domova mládeže", žel jen dle slovenské legislativy (ale v ČR se to asi moc lišit nebude)

Výchovno-vzdelávacie zariadenie ŠKOLSKÝ INTERNÁT
Základná funkcia školského zariadenia Školský internát:
Školský internát je výchovno-vzdelávacie zariadenie, ktoré zabezpečuje žiakom stredných škôl výchovno-vzdelávaciu starostlivosť v čase mimo vyučovania, ubytovanie a stravovanie podľa Vyhlášky Ministerstva školstva


Jelikož se (tady) jedná o "internát" pro žáky třednich škol, asi bych s ohledem na věk žákú a na to že se v zařízení žáci střídají (jedni školu končí, druzí začínají), svěřila fretku v tomto domově jedině dospělé osobě, která je v tomto zařízení v trvalém pracovnim pomněru a která se bude o fretku starat primárně a prioritně. Určité bych předtim chtěla to zařízení, personál i žáky vidět.
Pokud toto zařízení i v ČR spadá pod Ministerstvo školtví, bylo by asi třeba i zjistit, jak je to s chovem zvířat v takovémto zařízení - jestli např. neexistuje nějaký právní předpis, který by chov zvířat striktně zakazoval. Zařízení múže být např. příspěvkovou organizací ministerstva, kde si múže správa zařízení částečně utvářet interní řád sama, ale to je pak od případu k případu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod Cesta » 01 lis 2011, 11:34

Ahoj vespolek
Souhlasím s Martinou a myslím si, že do takovýchto instutucí fretky nepatří.. nevím, zda se jedná o jinou paní, než která kontaktovala nás, nebo či je to ta samá (protože my jsme ji odmítli), ale ptám se vždy takových lidí, kde budou fretky o víkendu, v době prázdnin, dovolených... apod. Zda a jakým způsobem počítají s úhradou za léky, co o fretkách vůbec vědí a tak.. Měli jsme "požadavek" na fretčí pár do školy.. nebudu jmenovat.. kdo by chtěl více info, ráda podám.. V této škole, měli "projekt" na ZOO koutek, kde by byly různá zvířata, mimo jiné i fretky.. Paní, která měla ZOO koutek vést, je měla zahrnuté ve hlodavcích.. na mé dotazy ohledně miminek a pod, sdělila, že pokud se množí jako myši, tak je dají občas od sebe.. např. starost o víkendu spočívala v tom, že na 3 hodiny přijde pracovník nakrmit a obstarat všechna zvířata.. kolik času tedy může strávit s fretkou? která potřebu.. však více co :-). Fretky jsme jim nedali. Poté nás kontaktovala jiná paní, z Domu dětí a mládeže (nevím, zda je to tento zmiňovaný domov mládeže). Dům dětí a mládeže je zájmový útvar, většinou spravovaný městy, který sdružuje děti a mládež ve volném čase, pořádá akce, vede různé kroužky apod.. Domov mládeže je internát.. Osobně nesouhlasím s umístění fretky ani v jednom z těchto zařízení.. pokud zodpovědně neodpoví, kdo a jak se bude o fretky starat, kde budou i víkendech, o dovolených, prázdninách, co lékaři apod.. pokud by ji měl někdo u sebe doma a pouze ji bral na např. přírodovědný krouže, aby se děcka seznámily s tímto tvorečkem, OK.. ale jinak ne. Dali jsme fretky např. do záchranné stanice, kde pořádají výukové programy pro školy a tak, ale tam již fretku měli, mají znalosti, byla jsem v této stanici již asi 3x a paní u mě také asi 3x. Vím, že fretky se mají suprově, že je o ně postaráno, že si je paní Z. bere domů a že v případě čehokoliv mi hned volá a ptá se a řešíme vše spolu. Pak je to dle mého v pořádku. Ale v této záchranné stanici mají zkušenosti se zvířaty a nedělají nic jiného, než že se o ně starají a dělají uvedené programy.. to je dle mého zcela jiná situace než dát fretku někomu, kdo si momentálně usmyslí že udělá ZOO koutek a neví nic. Konečné rozhodnutí je však jak jinak - než na vás. Přeji šťastnou volbu - a hezký den. Alena
Cesta
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2011, 16:20

Re: 6 fretek

Příspěvekod prirodoveda » 01 lis 2011, 18:20

Dobrý den,
hned na úvod vás musím opravit, nejsme domov dětí, ale Dům dětí a mládeže, příspěvková organizace(jinak volnočasové zařízení), stará se o nás město, patříme pod školství, ale to není vůbec podstatné. Podstatné je, jak to u nás funguje. Někteří se bojí , že by jim děti nedaly pokoj nebo by jim mohly ublížit. Tak tomu není, každý den se koná chovatelský kroužek, který trvá v průměru hodinu. Zde jsou děti pod pedagogickým dozorem-lektorem(zvířátkomilem),
a nemohou si tahat zvířata z klecí jak se jim zachce. Výuka hlavně spočívá v tom, aby se děti naučily jak se o zvířata starat, musí měnit podestýlky, krmit je, dávat čerstvou vodu,aj.... Pokud toto nemohou udělat děti, starám se o zvířátka sama. Jinak mám na starost oddělení přírodovědy a krom jiného již zmiňovaný zookoutek, kde se především starám, aby měly zvířata krmivo, když je zdravotní problém, zajet na veterinu, když si nevím rady poradím se s přítelem na telefonu ;) ,atd. atd. Co se týká paní Aleny, tu jsem opravdu kontaktovala, ale i přesto, že jsem jí odpověděla na její nepříjemné otázky, mi dodnes nebyla schopna odpovědět. Takže pí. Aleno moc děkuji, že se dovídám z diskuzního fóra, že jsme jako zájemci o adopci byli odmítnuti a tím jsme vlastně úplně neschopní někomu vytvořit domov.
Jinak všem ostatním přeji krásný večer. B.
prirodoveda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2011, 11:30

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 01 lis 2011, 22:55

prirodoveda,

jsem ráda, že ses ozvala, už když jsem viděla tvůj nick na fóru, napadlo mě, jestli to nejsi ty, onen DM :o)
byla bych moc ráda, kdybys nám mohla objasnit, jak by vlastně adopce našich fretek fakticky fungovala, resp. jak si to představujete. tady jsou nějaké otázky, jestli jsem na něco důležitého zapomněla, doplní mě snad někdo jiný.

1) v první řadě předpokládám, že ty bys byla ta "konkrétní" osoba, která za naše útulkové fretky převezme odpovědnost, pokud by to byl někdo jiný, kdo?
2) jak by fretky byly ubytované? v kleci? jak velké? přímo v domově mládeže nebo jinde?
3) jak často a jak dlouho by byly pouštěné na volno a kde?
4) kdo by vše financoval? DM? (běžná péče i mimořádné výdaje, nemoc se může vyšplhat do desetitisícových položek)
5) jak by o ně bylo postaráno o víkendech, prázdninách, v době tvojí nemoci?
6) jak by o ně bylo postaráno v případě, že tvůj pracovní poměr v DM z nějakého důvodu skončí?


další mě zatím nenapadá... za odpovědi děkuju :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 01 lis 2011, 23:04

děkuji přírodovědě, že se zde u nás na foru vyjádřila ;)
dnes jsem s pani mluvila osobně a musím říct,že rozhodně vědí co zvířátka potřebují a jak psala sama ví, že zvíře není hračka na hraní ale že má své potřeby atd...
Cesto ..ano před měsícem a něco jsem sama paní dala na Vás kontakt ,aby se pozeptala u Vás a to ztoho důvodu,že by to bylo blíže k Vám,tuhle myšlenku mám už v hlavě dlouho a tím,že jsem slíbila, že se časem ozvu tak jsem plnila,za prvé abych zjistila zda si zvířátko již neobstarali a pokud ano,tak ze slušnosti ,protože čekali na mé vyjádření zda by adopce byla možná či nikoliv.Doteď sama ještě nevím a po přečtení všech příspěvků se ještě poradím s vedením Klubu.Myšlenka a nápad dát nalezenci či nalezencům alespoň nějaký domov byla určitě na místě a měla dobrý úmysl, což třeba jinde jistě není a zvířata pohromadě třeba ve zverimexech a v nevyhovujících podmínkách maj dost ! Proto jsem to nezavrhla a neodsoudila jenom proto,že tam mají i morčátka a jiné hlodavce,pani si je dobře vědoma toho,že odpovědnost by nesla ona a sami by rozhodně nezůstávali,myslím,že to je člověk na správném místě a zvířátkomil. Každý doma z nás má nějaké to zvířátko navíc a vše se dá zvládnout , my z utulku víme co je to za starost ale ruku na srdce,máme domácnost,děti,své zvířátka a utulková...je to náročné ale zvládat musíme i ta hodina denně jim postačí ,když se řádně vylítaj a ještě je stačíme při tom všem i vychovávat,někomu stačí málo ,někdo potřebuje víc i na úkor našeho času a spánku se snažíme ,aby se měli co nejlépe a z dnešního rozhovoru a toho minulého jsem pani nezavrhla ba naopak mě potěšilo, že i taková organizace se zajímá a chtěla by dát někomu domov.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 02 lis 2011, 01:55

prirodoveda píše:Dobrý den,
hned na úvod vás musím opravit, nejsme domov dětí, ale Dům dětí a mládeže, příspěvková organizace(jinak volnočasové zařízení), stará se o nás město, patříme pod školství, ale to není vůbec podstatné.


prirodoveda: neberte to prosím ve zlém, ale to pod "co" spadáte (jestli chápu správně, tak pod Ministerstvo školství ČR, asi jako příspěvkovka) je myslim dost závažná záležitost. Z toho vyplývají i mé následné dotazy:
- Kdo bude majitel fretky (vy jako fyzická osoba, nebo instituce?)
- Kdo bude financovat krmení a veterinární péči zvířete? (Vy jako fyzická osoba, nebo instituce?)

Neberte mé dotazy prosim ve zlém, ale veterinární péče mé první fretky mne za poslední rok jejího života vyšla asi na 30 tisíc KČ.
I s timto je žel nutno počítat.
Fretka žel co do kvalitního krmení, bydleni a veteriny je "dost drahé zvíře"...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod Cesta » 02 lis 2011, 11:32

pro přírodovědu: Odpověď jsem měla připravenou, jenže jsem se dostala na toto forum a pochopila jsem z toho, že o fretku od nás už nestojíte, když se domlouvá fretka zde z klubu. Takže už jsem odpověď nepovažovala za důležitou. Myslím, že z naší korespondence bylo vše jasné.
Jinak, ano, máme každá své rodiny a další povinnosti. Však toto vše nemůže ovlivňovat provoz a funkci útulku, to bychom to nedělali.. souhlasím, že fretek ve špatných podmínkách je víc než dost. Otázkou však stále zůstává, i jak píše Johana, co s fretkou bude, když... nebude normální pracovní den, fretka onemocní atd. Vím jak to chodí pracovně i finančně v takovýchto organizacích.. víceméně by takovéto výlohy musela hradit přírodověda ze svého, pochybuji, že organizace je spravující dá třeba desetitisíce za operace fretky a bude s ní jezdit do Prahy apod.. Z odpovědí přírodovědy toto vše stále není jasné. Ale nebudu se vám do toho více motat. Svůj názor jsem vyjádřila, a co si každý udělá je jeho věc.
Cesta
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2011, 16:20

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 02 lis 2011, 13:22

zde zveřejněnou soukromou korespondenci jsem odstranila.

žádám všechny návštěvníky fóra, aby takto hrubé porušení soukromí (a zákona) tady nezkoušeli, pokud nebudou souhlasit obě strany - tedy adresát i odesilatel.
díky
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 02 lis 2011, 19:03

Cesta : fretka z klubu se nedomlouvá až ted ale jak jsem psala ,bylo to a je to skoro dva měsíce co se pani jen zeptala a dostala kontakt na Vás ,že jste blíže ...aby zkusila u Vás,že sama nevím a musím zhodnotit zda ano či ne , nic víc,nic míň.
o pochybnostech co se týká financí bych nechala na zvážení na každém..ruku na srdce, kdo z nás jak psala Johana má schovaných 30tis. na jednu fretku ?? asi nikdo že? ani utulek takovou částkou určitě nedisponuje a jsme nezodpovědný ??? určitě ne! pomáháme ! to by nemohli fungovat depozita a jiné subjekty ani já sama nejsem ztěch co má naškudlíno , přesto fretky mám ..a je nás víc! ani náš utulek by nemohl fungovat ani Váš,kdyby se sešlo pár fretek najednou co by potřebovali akutně operaci ,nedej bože hospitalizace k tomu ,co budeme dělat my ? a jsme nezodpovědný ? myslíte ,že se neptám lidí na jejich možnosti ? ptám ...ale co ztoho ,když třeba za dva roky může být všechno jinak,někdo ztratí práci a co ? vemu jim mazlíka zpět, protože v tu chvíli budou nezodpovědný..je to těžké a věc názoru! samozřejmě ,že jsme společně řešili ,kdo je bude mít na starost,kde budou ubytovaný a kdo si je bude brát domů ,tohle vše nechám na přírodovědě ,zda bude chtít odpovědět sem do fora , pro mě je nejdůležitější osobní setkání a vše o čem tady padla řeč..díky všem za názorya vážím si jich !
....sice nevím co bylo smazáno ale pokud to bylo něco velmi osobního,nepatří to sem zcela určitě.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 02 lis 2011, 21:01

nebylo to nic "velmi osobního", ale jednalo se o soukromou korespondenci (mejly) mezi dvěma osobami vč. uvedení plných jmen a kontaktů.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron