6 fretek

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 19:21

žabko, krmí, bohužel :o(
když se fretě neprodá, tak nejefektivnější způsob, jak se ho zbavit, je zkrmit ho. totéž se děje i v zologických zahradách (a nejen s freťaty).

ano, není logické mít čtyři samce a dvě samice. a my víme, že to před dvěma měsíci nebylo s těmi počty jinak? že další dvě, čtyři samice neuhynuly?
jen hádám, možná to tak nebylo. ono stačí to, co víme :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 06 srp 2011, 19:51

To jo, když se neprodá, to chápu, ale tys psala, že by je mohl množit, aby je měl na prodej nebo na krmení z vlastních zdrojů. To je to, co mi přišlo divné.
Jinak já nemám nic proti chovu zvířat na krmení jiných, pokud jsou i ta krmná chovaná za etických podmínek (což bohužel v řadě případů neplatí ani u těch chovaných na jídlo pro lidi :-( ), sama jsem z velké části právě kvůli tomu vegetarián. Jenže fretky maso jíst musí (a granule jsou samozřejmě taky "maso").
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 06 srp 2011, 20:24

Sice zajímavé téma, ale trochu se vzdalujeme od problému těchto konkrétních 6 fretek :-)

Myslím, že je teď dúležité je "dát do pořádku".

SKChF nabídl finanční pomoc...
MajaZ (předseda SKChF) momentálně "nestíhá", já jsem teď dlouhodobé PN (mám čas, ne peníze), takže kdyby bylo třeba na tyto fretky přispět finančné, napište na mou SZ.
Budu informovat předsedu SKChF, MajuZ.

Fretkám moc držim palce, taky Stulitt a všem co se o ně teď
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 06 srp 2011, 21:19

Další zprávy: všichni se maj krásně, myslim, že jsou spokojený, rozhodně o 100% spokojenější než před tim!!!

Žabka: váhy, no, vysoký nejsou, ale kluci jsou mohutná, nevypadaj vyhuble, holky zas vypadaj hubeňoučký a podle váhy docela dobrý... já mám jednu holčičku 585g a jednoho kluka 1030g, ale je pravda, že to jsou kastráti... S tou říjí u Amálky nevim, jako trochu mi přijde, že jí pipka trochu víc otekla, tak že by říje začínala? Budu sledovat...

Matina: Adidas jooo... no respektive mu doma říkej třeby svatý papeži, u nás to je Adidas :-) Edward je krásný jméno a krásnej freťák, toho si možná vezme neteř, hodně o tom peřmýšlí... A co se týče toho pána: jak jsem řekla, osobně budu kontrolovat ten zverimex (jestli dřív nekrachne), aby tam neměl další fretky, víc v mých silách není...

Všichni: ráno jsem pánovi psala ostřejší smsku, odpoledne volal... že prý peníze teď vůbec nemá, že má úvěr, že do těchhle fretek už narval 10000,- (?!), že nebyli celou dobu v tomhle stavu, že ve zverimexu se měli líp, že byli i koupaný (?!) atd., že se teda pokusí darovat granule a stelivo a že se optá lidí, že mu např. jedna paní nabízela doživotní zásoby kuřecího masa (?!), že se mi ještě ozve... a že prý od něj chtěl koupit nějaký jiný pán tyhle fretky na nějakou farmu a chtěl je na množení na chov, ale že tomu je teda neprodal (?!)... Tak asi tak :-(

Fotky: zde http://stulitt.rajce.idnes.cz/6_fretek kvalita fotek (hlavně těch prvních focených v noci) nic moc, sledujte názvy fotek a popisky... Ale potřebný tam vidět je...

Videa: jedno zde http://www.youtube.com/watch?v=Qc0gKeFS0os druhý, delší, se bude nahrávat přes noc, dodám zítra...

Zatim pa
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 22:05

stulitt, a kterej je teda ten MŮJ FRANTA? černočumák nebo zlatoušek? :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 06 srp 2011, 22:42

Martino, kdyby bylo třeba na tyto fretky finanční dotaci, písni mi SZ. MajaZ nestíhá, já teď ano...tož bych ji informovala.

Který bude ten tvúj? ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 23:07

johano, díky, vedení klubu vaši ponuku zaznamenalo a kdyby bylo třeba, určitě se na vás obrátí :o)

můj je jeden ze dvou tchořáků, prý se jmenuje adidas... ale nevím, který to je. jeden z nich je hodně tmavý s černým čumákem a druhý má prý zvláštní zlatavý nádech... myslím, že MŮJ je ten černočumák, ale to jen hádám :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 07 srp 2011, 10:06

Marti: Bingo - černočumák je Adisad/Franta :-) na včerejším videu to byl ten v hamace... je největší, ale moc hodnej, v kleci umí krásně na záchůdek (jako všichni!) ovšem nevim, jak to bude mimo klec (nemám jak vyzkoušet)... Ten se zlatavym nádechem (takovou barvu jsem fakt ještě neviděla, opravdu medově hnědá) je Edward a toho si možná vezme ta neteř...

Tady slíbené delší video: http://www.youtube.com/watch?v=DwD6MBoucIo

Jdu se na ně podívat, vyčistit klece, nakapat holčičkám do očiček a pomazlit :-)
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 07 srp 2011, 12:32

Aktuální rozložení fretek - holky spolu, albíni spolu a tchoři spolu, protože 4 chlapi v jedný kleci, to je ráno hoven... sice všechny pěkně v záchůdku, ale ten přetéká!!! Takže i proti rvačkám zabezpečeno takto: http://stulitt.rajce.idnes.cz/6_fretek#07082011130.jpg (tato a dvě fotky za ní...)...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 08 srp 2011, 09:43

Takže čištění je fakt mnohem lepší, když jsou ve třech klecích! Jsou to prdelky, jen Eda si začíná nějak vyskakovat, včera kousal mamku, myslely jsme, že to je tim, že má ruce od masa, ale dneska si kousl i do mě, nic dramatickýho, už to zkoušel i Arnošt a Adidas/Franta, ale fakt nic co by bolelo, jen ten Eda byl takovej neodbytnej... Jinak moje fretky se mnou nemluví, teda hlavně můj rozmazlínek Bastík... Když chodim k 6 fretkám, tak se převlíkám a myju si pořádně ruce, ale ty moje mrchy to stejně cítí :-) A teď k Advocate a ušnímu svrabu: potřebuju se zeptat, jestli nevíte, jak se svrab přenáší? Jak už jsem psala, převlíkám se a myju, ale jestli třeba neni přenositelnej přes trávu na psa? A jak je to s fretčím ušním svrabem v interakci s lidským těhotenstvím? Jestli náhodou víte, tak písněte, jinak zavolám vetovi... Zítra budu aplikovat Advocate, mám dva spot ony po 0,8 ml, jeden spot on jsou prý 4 dávky, takže mám osm dávek. Takže 1 dávka na jednu fretku, 2 dávky mi zbydou, mohu je preventivně rozdělit mezi svý 4 tchoře? Až budu aplikovat azylákům, tak tu jednu dávku rozdělim ještě na dvě a kápnu do každýho ucha, je to tak? Nebo se i při ušním svrabu aplikuje za krk? Nezlobte se za otázky, svrab jsme nikdy neměli, tak nevim... Díky za odpovědi!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 08 srp 2011, 11:02

Zlatavá barva: (kopíruji sem odstavec z mé připravované úvahy o genetice barev fretek)
Na tomto místě by ještě stálo za to zmínit „zlatého tchoře“ (golden sable), což je varieta barvy uznávaná např. v Rusku a v Polsku (tam je někdy označován jako „polský tchoř“) http://www.ferret.ru/eng/im/color-zol01.jpg Tato barva by mohla být vysvětlena spojením účinku obou pigmentů, tedy Ee, je možné, že má vliv zesílená varianta e+, tudíž by mohlo jít o kombinaci Ee+. Ale také je možné, že jde o úplně jiný gen, který jen mění intenzitu barvy u podsadových chlupů. Myslím si, že takový jedinec by byl u nás jednoduše zařazen do tchořovitých a nikdo by ho nepovažoval za samostatnou barevnou variantu.


Svrab: je to potvornost, prý se může přenášet přes trávu, nebo spíš přes seno (např. když divoké myši hrabou v seně, které pak fretka dostane jako vystýlku do pelíšku), přeci jen v seně se asi myš bude hrabat dýl, než když jen fretka přeběhne přes trávu a pak přes ni přeběhne pes. Ale svrab dlouho bez jídla nevydrží (ale nevím jak dlouho).
Myslím si, že svrab by se na člověka při dodržení (v těhotenství raděj zvýšené) hygieny přenést neměl, ale určitě neaplikuj advocate sama! To je hnusná chemie a kůží se vstřebává do krve. Když už bys musela sama, tak v gumových rukavicích. (Já ani nesměla dávat psovi něco proti klíšťatům za krk při kojení, a těhotenství je na chemii rizikovější.)
S aplikací advocate bohužel zkušenost nemám, měli jsme na svrab jiné přípravky (stronghold se dává za krk, frontline do uší, ale jen při vyloučení zánětu).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 11:10

tohle jsem ti chtěla psát už včera, po zhlédnutí videa - váš pes (nebo čí to je) bude mít brzy taky svrab, pokud už ho nemá! svrab člověk dostat nemůže (ne tenhle), ale může ho PŘENÉST na oblečení, botách, rukou..., pozor na to!

advocate se aplikuje také za krk, jako stronghold. tvým fretkám, pokud ti zbyde, bych určitě preventivně taky aplikovala. ale neříkej mi, že jste NIKDY neměli svrab?? šťastná to rodina... já už s ním bojuju skoro rok a to nikam nechodíme :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 08 srp 2011, 11:46

No fakt nikdy, tak ťuk ťuk ťuk!!! Opratrná jsem, okamžitě po manipulaci si desinfikuji ruce (lékařská desinfekce ve spreji) a jak říkám převlékám se vždy když k nim jdu, tak snad v pořádku... Svoje zakápnu a mamce řeknu ať si pro Nellynu taky koupí Advocate a taky zakápne... Pokud se aplikuje za krk, tak to snad mamka zvládne, horší to bude s tim rozdělenim těch spot onů... No snad to nějak dáme...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 11:55

mám tenhle advocate teď doma taky, ideální je taková mini stříkačka, je tenoučká a dlouhá asi 8 cm (nám doma zbyly po nějakých návštěvách veteriny, ale asi se dají koupit v lékárně). do té jsem celý obsah natáhla, fakt tam toho je 8 ml! :o) a aplikovala za krk jen potřebné množství. co zbylo, nechala jsem ve stříkačce v lednici na opakování po třech nedělích.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 08 srp 2011, 12:00

Teď jsem znovu přelouskala příbalák k Advocate a ani zmínka o tom, že to nesměj aplikovat těhotný :-( hlavně že je tam odstavec jak kráva pro lidi co Advocate aplikujou, ale o tomhle ani ň... ach jo, tak děkuju za upozornění!!! Jinak Edward je ještě jinak hněděj/měděnej než na tý fotce... odpolko vyfotim detail, jestli to půjde... Jinak Adidasovi/Frantovi zasypávám to bebíno na zádech (od rvaček) dětskym zásypem... Udělá se mu tam stroupek a pak když přijdu, tak to má zas roztrhlý... Jj, Edík začíná bejt nějakej kousavej nejen k fretkám :-)

Marti: jj, to jsou inzulinky, ty taky máme doma po březnových každodenních návštěvách veteriny, těma to taky rozdělim (nebo teda mamka spíš...)...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 srp 2011, 12:54

martino, kecáááš :lol: 8ml by se ti do inzulinky fakt nevešlo, ta je jen na 1ml, je toho 0,8ml :D
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 14:30

NEKECÁM !!!!
jen mi holt míry a váhy tak moc nejdou, no.
jasně, že toho je 0,8 ml, tahle ministříkačka je na rozdělení na jednotlivé dávky naprosto dokonalá ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 08 srp 2011, 20:17

Dneska se na návštěvu a na pacholky přijela podívat Věrka (alias Pinina) a přivezla nám spoooustu granulek, které teď budeme potřebovat a za které jí mooooooc děkujeme!!! Určitě potvrdí, že prdelinky jsou krásný, jen dva pacholci se začínaj rýsovat, Eda a Arnošt... Nechápu, jak se mohli takhle zničehonic změnit a bejt najednou kousaví, asi se už otrkali... A taky s nima mlátí ty hormony, no... ale jinak jsou rozkošní, po kastraci budou mazlíci... Adidas/Franta je hodnoučkej stejně jako Elvis, ani jeden vůbec nekouše, dneska mi jeden z nich dokonce olizoval tvář... Elvisovi jsme vyndali klíšťáka (teda Věrka :-)) a byl chvilku na kšírkách... Edu jsem samozřejmě nevyfotila, tak zítra, Věrka může potvrdit, že ta jeho barva je fakt prazvláštní, krásná... Holčičky jsou prdelinky nejkrásnější, akorát Eliška furt tahá Amálku, to ale jen tak nepřestane... Amálka má pipku furt stejnou... Všichni chodí velevzorně na hajzlíky!!! Toť zatím vše, dnes konečně brzy do hajan... Pa zítra a všem co sledují posíláme štípaný od těch malejch paňárů mojich :-)
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 08 srp 2011, 21:20

stulitt, já vás stále čtu, obdivuji co dokážeš pro ty fretky dělat a moc těm 6 fretkám držim palce.
Štve mne, že nic jinýho udělat momentálně nemúžu, jsem teď ve dlohodobém finančním srabu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 22:59

johano, prosím tě, neřeš! všichni víme, že by ses pro fretky rozdala - nejen svoje, ale i cizí. tak budiž ti to odpuštěno. a koukej se dát do kupy, ať zas můžeš dotovat ... ;o)
(fór, do kupy se dej samozřejmě proto, abys nebyla nemocná)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod pinina » 09 srp 2011, 07:51

Mohu potvrdit, že prdelky jsou opravdu všechny krásné. Mají se teď jako v interhotelu, Lenka se o ně opravdu suprově postarala. Pošíšala jsem si je všechny a moc se mi líbil Edík, připomíná mi našeho Bobana ve větším vydání :) Je teda fakt, že stisk má jako pitbul, ale to je tou říjí. K té jeho barvě jsem pojala podezření, že ta jeho zlatá barva je možná malinko přizlatěná tím obarvením srsti od toho hnoje, ve kterém žili. Albínci jsou totiž taky hezci zlatí :) Snad se brzy zbaví toho svraboucha a po kastraci z nich budou už úplní mazlíci. Oni jsou sladcí i teď, jen s nima mlátí ty hormony. Přeju jim všem do budoucna krásnej novej domov. A fakt smekám před Lenkou, která ač toho má sama teď dost, se o ně tak úžasně stará.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 08:28

Holky holky, takový chvály, až se červenám!!! To si šetřete pro holky z útulku, ty to maj denodenně, ty si s nima užijou víc, já je mám jen dočasně a jsem ráda, že můžu tomu malýmu v bříšku ukázat, jak moc miluje maminka s tatínkem fretky, nejen svoje, ale i cizí :-D Johanko, že teď nemůžeš přispět finančně, s tím si nedělej vůbec hlavu! Uvědom si, jak pomáháš neustále tady na fóru: důležitejma radama a slovama útěchy! Když si vzpomenu na březen, kdy jsem měla Bastíka po operaci a lítali jsme s ním dvakrát denně na veterinu, tak si vzpomínám, jak jsem s radostí četla nejen tvoje příspěvky, že nám držíte palce a podporujete nás, to mi tenkrát taky moc pomohlo, nebyli jsme v tom sami... Finanční pomoc mi byla nabídnuta i z Čech (z FOFRu, z klubovejch peněz), ale myslím, že tyhle peníze budou prďolky potřebovat u holek v útulku mnohem víc (kastrace, očkování), já jsem do nich zatim něco vrazila, zatím můžu nějakou tu tisícovku postrádat, než se malej/malá narodí, ale například jsme včera dostali od Věrky ty granule a to je hnedle přes 500,- (ještě jednou děkujeme!), a proto jim dneska ještě koupim hamáčky, protože ty provizorní už jsou docela jetý... aspoň si něco odvezou s sebou do útulku (pítka, misky, záchůdky, hamáčky, deky...)... Jinak třeba stelivo normálně používám Molly z Intersparu míchaný s pomerančovym Biokatsem, což se mi ale u azylantů neosvědčilo (doma maj moji víc záchodků, tak i hrudkovitost je dobrá, ale azylanti maj v každý kleci jen jeden a ten Biokats vůbec nehrudkuje, dělá jen bláto), takže používám jen to Molly, který je teda úúúžasný (jak fretčí zverlit!), no a stojí jen 70,- Kč 10kg pytel! Takže na stelivu neschudnem :-) zachvilku jdu kydat a pak musíme s mamkou nějak aplikovat ten Advocate... Držte pěsti a mějte se, snad dnes vyfotím toho Édu... Pa
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 12:29

Tak jsem dala kluky do jedný klece a holkám jsme aplikovaly Advocate a daly je každou do jiný klece... Dál to plánuju po hodinách, tzn. za hodinu dám holky k sobě a aplikujeme Advocate na jednoho kluka a dáme ho samotnýho do klece, za další hodinu aplikujeme na dalšího kluka a vyměníme ho, aby čerstvě aplikovanej byl sám v kleci a aplikovanej před hodinou půjde zpět k dvoum neaplikovaným, za další hodinu zase takhle - může být, stačí na vstřebání hodinový interval? Víc klecí totiž fakt nemám (ta původní zesraná voliéra ještě není vyčištěná)...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 09 srp 2011, 12:34

a sakra, zas jsem něco podělala! vůbec mě nenapadlo nějak fretky po aplikaci oddělovat nebo zavírat, dostal každej svojí kapku za krk a bylo... pak se divím, že to nezabírá :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 12:38

Tak teď nevim, jestli je to ironie (jako že to nemám řešit) nebo to myslíš vážně... Já totiž četla příbalák a tam je, že by fretky po aplikaci měli být aspoň nějakou dobu oddělený, aby si to navzájem neslízali (a ne kvůli tomu, že by to pak nepůsobilo, ale kvůli tomu, že by se mohli přiotrávit)... A jelikož Eliška furt tahá Amálku za krk a i kluci se občas za tim krkem chytnou, tak mi to přišlo logický... Tak teď nevim...???
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 09 srp 2011, 12:47

nééé, tentokrát to (výjimečně) není ironie! jestli se advocate má nechat v klidu vstřebat (netuším, nikdy jsem nečetla příbalák), tak já to teda fakt nedělám. a posledně a předposledně advocate nefungoval (nevím, proč to zas vlastně zkouším), tak možná proto...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 13:37

Takže jakmile jsem dala holky zase spolu do klece, tak začaly vyvádět a Amála se vyválela v záchodku v hovnu... No tak jsme to jakž takž z kožichu dostaly vlhčenym ubrouskem... Se z nich picnu... Aktuální fotky zde: http://stulitt.rajce.idnes.cz/6_fretek#SDC11610.jpg (od této dál), Arnošt s Edou spinkali, tak jejich detaily za hoďku nebo dvě...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 09 srp 2011, 14:43

na těch zádech - myslíš, že to je od rvaček?

a jste si 100% jistí, že to jsou albíni??
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 14:54

Nenapadá mě, od čeho jinýho by to mohlo bejt a jelikož je furt vidim se tahat, tak bych opravdu řekla, že je to tim, Samíkovo záda vypadala podobně (jen tam měl mnohem míň chlupů a mnohem víc těch strupů), když jsem měla svoje kluky v říji... Ad šampaňáci: v barvách se moc nevyznám, ale existujou šampaň fretky s červenýma očima? Ne rubínovýma, ale fakt červenýma? Jestli jo, tak Arno může být šampaň, ale myslim, že je to fakt jen "špinavej" albín... Další fotky: http://stulitt.rajce.idnes.cz/6_fretek#SDC11629.jpg (od této dále)...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 09 srp 2011, 15:40

Zvlášť Arnošt (?) mi teda jako albín nepřijde, ale spíš jako skořicový s ponožkami? Přeci by nebyl tak jednolitě špinavý po těle a nožičky by neměl bílé. A champagne mohou mít barvu očí od červené po vínovou, záleží na sytosti zbarvení. Čím světlejší odstít, tím světlejší oči (neplatí to 100%, ale zhruba ano). A skořice je dost světlá barva na to, aby mohli mít světlé oči. Ten druhý by mohl být nejsvětlejší champagne a panda, pokud má opravdu hlavu celou světlou. Ale těžko soudit z těch pár fotek a když není jisté, co je a co není "původní" barva.
Každopádně Arnošt (ten tmavší "albín") se mi móóóc líbí, ale obávám se, že další fretka mi nemá šanci projít :-(

Jo, a ta záda budou od kousance, teď se poprali moje polotchoří "mrňata" a mají to dost podobné, jen jeden ještě horší, mažu jim to framikoinem.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron