6 fretek

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 16:02

Ad strupy: je to s konečnou platností od bitek! Mamka slyšela od fretek hroznej řev, jak jsou teď kvůli tomu Advocate jinak rozdělený, a běloši rvou Adidase hrozně, teď to má zas do masa :-((( Běloši se spolu tolik nervou (rozhodně nemá ani jeden z nich nikde nic), tchoři se možná trochu rvou, ale Eda ho rozhodně nerve tolik, aby z toho měl rozedraný ty strupy... Naštěstí jsou normálně rozdělený tak, že to jde, ale když čistim klece (dvakrát denně), tak musim dát kluky všechny spolu, takže mu to vždycky rozederou - ach jo... Musim zítra vyčistit tu původní voliéru, abych je při čištění dávala separátně... Mám tedy zkusit místo dětského zásypu framikoin???

Ad barvy: já se v tom ale vážně vůbec nevyznám, takže budu věřit vám, holky... Ono je stejně nakonec fuk, jak se ta barva jmenuje, hlavně že jsou krásní! :-) A to jsou!!! Žabko, Arnošta vřele doporučuju, je nááádhernej a je i hodnej, až na to, že ho honí ty hormony a zkouší kousat (dnes ani jednou!), tak to zkus doma nějak protlačit... Aspoň bych věděla, že bude v dobrých rukou, jako Adidas... Začínám si uvědomovat, že se budu muset loučit, chjo, to teda nevim, jak to zvládnu...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 09 srp 2011, 16:09

Já zas nevím, jestli ten framykoin není blbě, když ho olíznou... Já bych zkusila Dermazulen, na kousance u fretek jsem ho s úspěchem používala.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 09 srp 2011, 16:12

Při pohledu na ty fotky mi připadá Elvis opravdu takovej dětskej... Ale možná je to tou fotkou. Tušíš, jestli jsou to sourozenci nebo jestli jsou vůbec stejně starý?
Jinak jsou všichni moc krásný! (Mně se nejvíc líbí Eda a Elvis:-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 09 srp 2011, 16:17

Dermazulen je taky dobrý. A je fakt, že framikoin by olizovat nemuseli (a tak je jen na předpis nebo od veterináře, dermazulen je volně prodejný), ale mě se teda kluci navzájem moc neolizují a sami si an záda nedošáhnou.

A nevidím to s další fretkou moc reálně, letos si nechávám dvě svá mláďata a budu muset oželet i nabídku polotchoře z Polska, což mě docela mrzí, chtěla bych ho do chovu. Jenže už tak budu mít devět fretek, teď jich je víc, ale ostatní mláďata pevně doufám brzo půjdou z domu. Ještě mi zbývají 4 nezamluvená.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 16:26

Původně jsem myslela a i od něj to vyznělo, že to jsou sourozenci. Teď mi to spíš přijde, že Adidas je ten freťák, co ho měl ve zverimexu jako "svýho" a já se za nim chodila mazlit a přijde mi, jestli to neni jejich táta... Klidně i jedna z holčiček by mohla bejt máma... A Elvis fakt vypadá mladší, jak vzrůstem, tak velikostí kuliček... Zítra jedu na kontrolu k doktorovi, tak asi zajdu do toho zveráku a zeptám se ho, jak to vlastně je, jestli to vůbec sám ví...

Silvy: Eda je opravdu krasavec, je zvláštní tou barvou (i když to Arnošt teda asi taky :-)) no a Elvis je zlatíčko, včera se na kšírkách málem ukvokal, je hrozně hodnej!!!

Žabko: tak to jsem nevěděla, že už máš doma tolika freťulí, tak to se ani nedivim, že další už by byl moc... škoda, byla bych nejraději, kdyby šli všechny tyhle prdelky někomu, koho (byť jen z fóra) znám, někomu, kdo má už nějaké fretky a zkušenosti s nima... Nicméně to bych toho chtěla hodně, já sama si asi nebudu moct nechat ani jednu :-( i když bych je brala všechny!!! Obdivuju holky, co maj útulek!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 srp 2011, 17:08

podle toho jak žili si myslím, že i Arno klidně může být albín. můj Tonic mívá každoročně během říje takhle tmavý břicho, tělo má oranžový a tlapky zůstávají čistě bílý, smýt se to nedá.
jinak jsem měla (mám) hodně světlou šampan pandu a oči má i přesto hodně tmavý, na první pohled až černý.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: 6 fretek

Příspěvekod ferrets2000 » 11 srp 2011, 14:32

Musela jsem napsat, když jsem si přečetla ty krásné příspěvky (hlavně žabky - je vidět její odbornost).

Samozdřejmě, že fretky jsou pouze tchoři a albíni. Žádná skořice, panda, golden a ani nic podobného zde nehrozí.
Myslím, že každý kdo chová fretky (hlavně ti co mají říjné samce), musí vědět, že fretky línají od hlavy a nohou - kde ztrácí srst jako první. Proto má albín bílý obličej a nohy - protože na těch místech už přesrstil.
Pak je také smutné rozplývat se nad "krásnou" barvou rezavého tchoříka, když si uvědomíte, že jí získal jen díky tomu v jakém strašném prostředí žil.

Pokud nevěříte tomu co píšu, ráda vám dodám fotky "skořicových" albínů z Anglie, kteří jsou chovaní na slámě.

Fretkám držím palce, ať se najde někdo kdo je bude milovat víc než jejich první majitel!

Stulit: nemohu přispět tím, že bych si nějakou fretečku vzala, manžel je proti další fretce, ale pokud bys měla nedostatek pelíšků, ráda ti pošlu nějaké naše, pokud to pomůže, případně mám jednu vyřazenou klec, ale je králičí.
ferrets2000
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2010, 15:27

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 11 srp 2011, 17:04

Nikdy jsem nenapsala, že nějakou barvu mají, nebo ne, jen že by MOHLI.
Žabka píše: Ale těžko soudit z těch pár fotek a když není jisté, co je a co není "původní" barva.

Pokud je mi známo, většina fretek přesrsťuje na jaře a na podzim, nepředpokládala jsem tedy, že by zrovna teď přesrsťovali. A nevím jak jiné, ale moje fretky nepelichají po jasně ohraničených částech.
Samozřejmě nemám nic proti názoru někoho, kdo už takovou barvu viděl. Já žádného z mých albínských samců ani vzdáleně takového neměla, v říji byli hezky do žluta, ale to je tak všechno. V současné době mám jen albínskou samici a většinu ostatních fretek černotchořovitých, takže to nedokážu srovnat.

Přišlo mi divné, že by až taková barva mohla být od říje. Od bordelu ano, ale v tom případě mi nedává smysl, proč by tak vypadali samci a samice ne (a to ani vzdáleně, je mi jasné, že na "umaštěné" samce se to bude chytat víc). A protože je známo, že do zverimexů často berou fretky co nejzajímavějších barev, tak bych bývala nevylučovala ani výše uvedená zbarvení. Ještě jednou opakuji, že jsem nikdy netvrdila, že nějakou barvu mají nebo nemají. Někde jsem i psala, že se to pozná, až se přesrstí na zimu.

Světlejší oči jsou povoleny ve standardu jak champagne, tak skořicových fretek, proto předpokládám, že takové existují, jinak by se nemuseli uvádět.

Ti, kdo mě znají, vědí, že mám slabost pro albínské samce, a protože teď žádného takového nemám, tak jsem uvažovala o tom jednoho adoptovat.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod ŽoFiRo » 11 srp 2011, 20:12

jen co se týká přesrstování - ne všechny fretky přesrstují na jaře a na podzim, říjní samci většinou přesrstují později a pozvolna. všichni tři (ted už dva kastráti) říjní samci mi vždycky přesrstovali ze zimní srsti až v létě, Tonic mi třeba letos ještě vůbec nelíná, ale je fakt, že na hlavě, krku a nohách už mu nová srst roste a stará pozvolna padá, na těle se pořád drží.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 11 srp 2011, 20:17

žabko, klid, příspěvek ferrets míří spíš "proti" (v úvozovkách, protože to nevnímám jako útok) mně nebo stulitt :o)
já se pozastavovala nad barvou, jestli se jedná skutečně o albína, stulitt zase vychvaluje medového edwarda...
už mlčím! jsou to albíni jako poleno a medová, tak ta není vůbec pěkná ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 11 srp 2011, 20:22

ferrets2000 píše:Samozdřejmě, že fretky jsou pouze tchoři a albíni. Žádná skořice, panda, golden a ani nic podobného zde nehrozí.


Celkem nechápu. JEN tchořovití a albíní múžou být tak akorát tchoři ve volné přírodě (kde albíní nepřežijí).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 11 srp 2011, 20:24

mám dojem, že ferrets myslela v tomhle konkrétním případě, že jsou to tchoři a albíni. nebo se pletu?
sice nevím, jak to ví tak jistě... ale mně osobně to až tak netrápí :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Korky » 11 srp 2011, 20:25

Johana, to bolo myslím myslené tak, že z týchto 6 fretiek je každá buď tchorovitá alebo albín.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 11 srp 2011, 20:38

ferrets2000 píše:
Myslím, že každý kdo chová fretky (hlavně ti co mají říjné samce), musí vědět, že fretky línají od hlavy a nohou - kde ztrácí srst jako první.


Já mněla nekastrovaného samce 4 roky a nikdy mi nezačal línat od hlavy a od noh, ale od těla. A na nohách a hlavě nelínal skoro vúbec. Klasický tchořovitý freťák po tchořovitých rodičích. Že bych zas byla mněla ňákou raritu? :D

Ferrets2000: nevim jak myslíš svúj příspěvek, možná jen píšeš nesrozumitelně ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aniii » 11 srp 2011, 20:53

Johanko,nejsi jediná:-D já mám v tom případě doma rovnou 2 výjimky:-D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 12 srp 2011, 08:51

Krátce se pozastavím nad barvami: jak všechny zde víme, o barvy zde vůbec nejde, já jen musela napsat, co tu mám, že mi to přijde jako špinaví albíni, Žabka pak psala, že se jí to nezdá, chtěla to JEN upřesnit, nic víc v tom nebylo, v tomto případě jsou barvy na nejposlednějším místě a znovu musím napsat, že jsem přesvědčená, že to tu všechny víme! Ale neodpustím si napsat, že i přesto, že tu nejde o barvy, jsem Edovu barvu nikdy neviděla a že se mi moc líbí, stejně jako se někomu jinýmu líbí ta "špinavost" Arnošta. Ono je totiž dost dobře možné, že by tohle zbarvení, tuto "špinavost" (maz atd.) měl i chovaný v dobrých podmínkách. Polemizace o barvách zde spíš byla ulehčením tak smutného tématu, nikdo nic nemyslel špatně! Tak jsem se pozastavila spíše dlouze :-)

Ferrets: Pokud nabídka pelíšků stále platí, tak bych byla ráda, kdyby se dostaly holkám do útulku, ty je budou velice potřebovat. Bylo by to možné?

To all: Prdelky jsou nejkouzelnější na světě, už teď se mi svírá srdce, že je budu muset "odevzdat"... Hrozně, hrozně je miluju! I "kousavýho" Edu :-) Budu muset vyčistit tu voliéru, manžel má o víkendu dvanáctky, tak to udělám v sobotu nebo v neděli, má být hezky... Tak zatím takhle...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 13 srp 2011, 16:04

Další hlášení:
Všichni se maj prima, bobky pořád řidší, ale už ne tolik, Amálka má očička už krásný, Adidas má chuděrka furt rozedraný ty zádíčka, rve ho asi i Eda. Na záchůdek chodí všichni vzorně, jen holčičky od včerejška těsně vedle (maj jen malej rohovej, tak asi proto). Amálka nekouše vůbec, Eliška jen v kleci, ale mazlim je v pohodě obě, Arnošt a Elvis taky nekoušou (teda okusujou mi gelový nehty, myslí si, že t je něco dobrýho :-)), Edík to furt zkouší, ale včera jsme dováděli a chňapal už míň, pomazlit se dá v poho. No a Adidas, největší zlatíčko! Marti, to je tvoje výhra... Snad bude chodit na záchodek i mimo klec. Dneska ho mamina umazlila, nechal se půl hodiny na klíně drbat, ale řádit taky umí... Dává pusinky... Bude potřebovat jen klid od těch drbálistů, aby se mu zahojila ta zádíčka (doufám, že rvaní zad nepřevezme Diesel :-))... Hovězí masíčko jedl včera jen Arnošt a to jen trochu, kuřecí dnes všichni, ale zdaleka ne tolik, jako ty první dny... Holt maj teď pravidelně plný bříška, tak už nemaj tolika chuť... Jinak mám načatej druhej 10 kg pytel steliva (ser*u jak o závod) a odhadem tak pátou krabici granulí (papaj taky jak o závod)... Na vyčištění tý voliéry jsem se ještě nedostala, dnes jsem musela taky poklidit barák, tak uvidim, jestli ještě naberu sílu, nebo až zítra... Zdravíme z Holoubkova...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 13 srp 2011, 22:06

už jsem domluvená s janou, nechá si tam rovnou oba tchořáky a dá je vykastrovat, aby necestovali semtam.

myslím, že rvaní zad u nás nehrozí a kdyby přecejen, použiju "brnění" z doby, kdy takhle rval záda baťa renovi, za mlada :o) ten měl tehdy taky, chudák, záda jeden velkej bolák. až když jsem zabránila tomu, aby se mu to pořád otevíralo, konečně se mu záda zahojily - a pak už to bylo dobrý.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 14 srp 2011, 13:12

Jj, s Jančou už jsme domluvený, přijede si pro tchoře zítra odpolko... Ještě uvidim, jak se ozve Marcela, ale prý má odpolední, tak bychom jí albíny hodili do Berouna pravděpodobně zítra dopoledne, to se ale ještě musim domluvit přesně s ní, až se ozve. Jinak dobrá zpráva, Edík byl dneska moc milej, kousnout se ani nesnažil... A ještě lepší zpráva, jak měli tchoří kluci za ušima ty strupy (asi z toho svrabu?), tak už to ustupuje, maj to za ušima už skoro čistý!!! :-)
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 14 srp 2011, 18:07

Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo na založení tohohle vlákna zareagovali tím, že poslali příspěvek na FUK. Fretečky díky vám na účtě očekává finanční polštářek, který by měl pokrýt kastrace a běžné veterinární náklady, pokud nebude nějaká komplikace. To je moc prima, protože se obávám, že se blíží sezóna odhozených mládat...
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 14 srp 2011, 21:52

Já bych také chtěla poděkovat těmto lidem. A také moc děkuji holkám, které se budou o tyhle zlatíčka nadále starat a najdou jim pak báječné domovy... Děkuji!!! První "várka" (albínci) mi právě odjela, tchořánci odjíždí zítra :-((( bude mi hrozně smutno...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 15 srp 2011, 03:47

Ahoj všem ! V prvé řadě bych chtěla poděkovat Stulitt za její odvahu a statečnost ale především za její dobrý skutek pomoci fretkám v nouzi ,prostě za vše co pro ně udělala a věnovala jim.Dala jim péči a pohlazení a vše dělala s láskou pro tyhle zvířata,která bohužel neměla nic ztoho co jsem vyjmenovala.Jak již psala... první 4členou várku albínů mám u sebe a musím říct, že holky jsou jak z divokých vajec a kluci taktéž. Nechala jsem je vyběhat dokud neměli dost , holky tahaly plyšáky a nevěděli ,kterou hračku si mají vybrat dřív :lol: , potápěli se ve vodě a měli ztoho děsnou prču,já o něco míň ,neboť voda byla naprosto všude.Eli se ohání a tahá Amálku .Amálka se parádně rozdováděla také a s Eli byly nerozlučná dvojka.Skvělej pohled na šťastná zvířata ! Kluci potom kvokali jak o závod,když přišli na řadu. Elvis je teda ukvokanej až běda,hubu nezavřel po celou dobu venčení,byl moc rád že může skotačit a běhat,taky se ráchal ve vodě , všechno dokonale prošmejdil a s Arnoštkem si pěkně vyhráli ,než se Arnošt do mě zamiloval ! ;) pronásledoval mě a chtěl si mě tahat,oháněl se ,jen aby mě čapnul a zatáhnul někam stranou , prostě všichni jsou dokonalý! Zatím jsem je moc neprošáhavala,nekontrolovala,museli se všichni pořádně vyběhat,tak zítra . Jinak chválím Arnošta ... šel do záchůdku i mimo klec. Jako jediný...zatím.
Má opravdu zvláštní barvu a rozhodně si myslím,že je ponožkatej,ale nevím zda šampaňák či skořice.Na to odpoví Jana,která se více vyzná v barvách.Jinak dnes dopoledne si odveze tchořáčky , kteří mají objednanou kastraci na 17.8. po kastraci poputují ke mě a půjde další várka kluků : Arnošt s Elvisem.Holky budu pozorovat a dovolím si tvrdit,že obě již mláďata měla.Jen doufejme,že nebudou nakryté...
Jak již psala Silva : Velký DĚKUJEM všem ,kteří poslali a přispěli jakoukoliv částkou na veterinární náklady , velmi si toho vážíme!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 15 srp 2011, 08:42

Tak Arnoštek se do tebe zamiloval! :-D Tak to je bomba, je to kluk šikovnej... :-D Elvis to je fakt raplík, ukvokánek... Jsem tak ráda, že se konečně mohli pořádně proběhnout po pokoji, tohle jim u mě chybělo, tady byli jen párkrát na kšírkách na zahradě... Holčičky jsou prdelinky nejkrásnějšíí! Už se moc těšim, až je zas všechny uvidim! Jdu se pomazlit s Adidáskem a Edíkem, než mi odjedou...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod majda » 15 srp 2011, 19:20

Berounský útulek hlásí STOP stav! Tento týden se rozšíří o další přírůstek z Měcholup to znamená celkem 8 fretek. Všechny klece jsou obsazené fretkami a jestli tohle Marcela s Janou přežijí, dostanou medaili !!!
Prosíme znovu všechny popřemýšlejte zda Vám nechybí doma další chlupatý kamarád :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 15 srp 2011, 19:41

Majdi mně konkrétně teď chybí doma 6 chlupáčů :-D chlapa jsem si kvůli Bastíkovi nechat bohužel nemohla žádnýho, stále přemýšlím nad jednou holčičkou, ta by se mi sem určitě ještě vešla :-)
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aluki » 15 srp 2011, 21:49

Hlásím se po dovezení Adidase a Edwarda, kluci jsou naprosto úžasní, lítali mi tu přes 2 hodiny, kvokali a kvokali, občas si hctěli něco mezi sebou vysvětlovat, to jsem je usměrnila malt softkou. Oba děsní horolezci, nemůžu se od nich hnout na krok, pořád někdě šplhají :D jinak na mě žádný ostrý výpad, dokonce jsem je mudlala v průběhu běhání a všechno bez problémů, Edík si vzal prst jen ho tak ožmoulal a byl spokojenej. Jo co se týká Adidasovo rozkousanejch zádíček, volala jsem vetce, máme mazat (framykoin, borová mast, dermazulen, sádlo) vzhledem k tomu že krom sádla tu mám všechno, mažeme framykoinem. Ve středu při kastraci se mu na to podívá. Jak na ně tak koukám, tak ani to dlouhé běhání je neutahalo, zatím, pořád jsou vzhůru klucí, jdu se jim ještě věnovat :)
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 15 srp 2011, 22:39

aluki, jestli to pomúže, našla sem o Framykoin-mast:
http://www.edusan.sk/dom_lek/lieky_zobr.php?id=468
Dle tohoto je to ATB.

Moc všem freťákúm držím palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aluki » 17 srp 2011, 17:42

Kluci Adidas a Edward jsou po kastraci, zvládli ji výborně, paní doktorka ošetřila Adidasovi rozkousaná zádíčka, která budeme ještě mazat aby mu rána nepraskala. Ještě dnes jsem je převezla k Marcí do Berouna, kde se hned krásně proběhli, nadlábli a kvokali a kvokali :D Kluci jsou opravdu oba zlatí, ani jeden kousanec, mazlit se nechají a jsou šťastní že můžou běhat. Aby mi doma nechybělo něco do počtu, převezla jsem k sobě Arnošta, Elvise a Šalamouna, ti půjdou na kastraci v sobotu.
A teď důležitá informace od Lenky, která zjistila, že Adidas je asi 2 a půl roku starý, ostatní jsou loňská jarní mláďata. Adidas není jejich táta.
Jěště doplnění váhy u kluků od pobytu u Lenky do dnes: Adidas 1557g, Edward 1469g, ELvis 1173g a Arnošt 1307g.
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 18 srp 2011, 01:36

No a já taky doplním nějaké své postřehy od těch co tu mám.Holčičky jsou k neudržení,neskutečně štastný ztoho běhání a dovádění a když se spiknou mám co dělat abych je ukočírovala.Jsou fakt moc fajn až na tu jejich falešku,jsou schopni mi vyskočit do půlky stehen aby mě štíply a pak radostí ztoho ,že to dokázali se můžou ukvokat.Je to velká sranda,taky je muchluju a jsou rádi že se zapojuju do těch jejich krásnejch her,štípu je ,koušu je a honim je a hážu plyšáky .Jsou fakt bezvadně praštěný.Maj opravdovou radost ze všeho. No a kluci tchořovití jsou opravdu nádherný,oba dva a moc.Jak psala Janina jsou úžasní!Zítra si je vychutnám ,dnes jsou přeci jenom po kastraci a spinkají.Janina vyzvedla u pani doktorky framykoin ,tak hned ráno namažu Adidasovi tu hroznou ránu co má.Je to fakt děsný,nevěřila jsem ,že to bude mít takové a nedovedu si představit že to měl ještě horší.Pro mě je to hrozné i když se to hojí.Ten kdo neviděl ,nepochopí.Je mi ztoho ouvej a nechci domýšlet co si chudák vytrpěl !!!Rychle mu rána vysychá a praská mu kůže.Koupím sádlo,vyškvařím a budu ho tím mazat také.Je mi ho fakt líto.
:cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 18 srp 2011, 09:46

Ty váhy jsou super, konečně přibíraj, holt se projevilo, že maj konečně co jíst, ne jednu konzervu za bůhví jak dlouho! :-((( Jsem hrozně šťastná, že se teď maj jak v ráji, i z toho, že se konečně můžou proběhnout, což u mě nemohli... Co se toho strupu týče: takovej strup měl můj Samík, když ho tahal Bastík, když ještě nebyli kluci kastrovaní. Musela jsem je dávat od sebe. S Adidasem mě to mrzí o to víc, že když byli všichni dohromady v tom hnusu, tak to na zádech neměl (což je divný, předpokládala bych bitky o jídlo), jenže ve čtvrtek jsem měla jen dvě klece a to ne moc velký, takže jsem v první řadě oddělila holky od kluků a kluci byli všichni spolu v tý ne moc velký kleci a tam to asi začalo. V pátek jsem pak dostala větší klec od Janči, tak jsem tam dala všechny kluky a holky jsem dala do té větší, tu nejmenší jsem uplně vyřadila... Načež jsem si všimla, že kluci rvou Adího, nejvíc albíni, tak jsem zase holky přestěhovala do té nejmenší, albíny do té větší a Adího s Edím nechala v té největší... Edík ho moc nerval, ale taky se škádlili, ale víc klecí jsem tu už neměla... Hlavní problém byl, když jsem čistila klece, to jsem musela dát všechny kluky na půl hoďky k sobě a kluci albíni mu to vždy zase rozervali... Když to bylo možné, tak se mnou chodila mamka a Adího během čištění mazlila, ale nešlo to vždy... Tak mě to mrzí, že jsem to víceméně zavinila já, jenže mě nenapadlo, jak to jinak vyřešit... Sypala jsem to Adíkovi tim zásypem, Framykoinu jsem se bála právě proto, že je to ATB... Snad se to prdelce brzy zlepší, opravdu mě to moc mrzí!!! :-(
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron