6 fretek

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

6 fretek

Příspěvekod stulitt » 03 srp 2011, 20:48

Právě mi volal manžel, známý, který má zverimex, nezvládá 6 fretek, které má, ví, že máme fretky, tak se na mě obrátil s tím, že mi je všechny daruje, že prostě neví, co s nima... Já mám své čtyři prdelky, třeba bych i nějakou další brala, ale jelikož jsem těhotná, tak budu mít za chvíli dost starostí s miminkem a svými čtyřmi "kousky", takže se obracím na klubový útulek. Dotyčný se mi zavázal, že už nikdy fretky mít nebude a nebude je ani prodávat ve svém zverimexu. Co zatím vím je, že jim je cca rok a půl, jsou nyní ve venkovní kleci, krmeny s největší pravděpodobností fretčími granulemi, nicméně neočkovaní a nekastrovaní, nevím jak se svrabem... Velkým problémem shledávám, že byli pravděpodobně všichni dohromady, tak se bojím, aby nebyly samičky nakryté, o to hůř, že jsou to možná sourozenci, popř. aby nebyly již dlouho ve falešce... Vypadá to, že samičky jsou dvě, kluci čtyři, barevně něco albínci, něco tchoři... Prý jsou nekousaví... Jsem schopná je zítra i s voliérou (velikost zatím nevím) převzít a poskytnout jim základní vyšetření u veta, nejsem však v situaci si je nechat, proto se ptám, zda je útulek ochoten je ode mne pak převzít? Do Berouna je dovezeme bez problémů téměř kdykoliv. Děkuji za brzkou odpověď, zítra ráno se přihlásim na fórum, jinak kdyby něco, moje tel. číslo je 777088779
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 03 srp 2011, 21:02

No, dobré nadělení... :roll: Nakryté snad nebudou, protože na mláďata už je docela pozdě, zvlášť pokud spolu byli pořád, to už by mláďata musela být. Na druhou stranu je divné, proč by je neměli. Holt se to asi pozná až když je uvidíš. Ráda bych pomohla, ale mám toho sama dost, a teď jsem nabídla dočasný azyl jedné nechtěné fretce, pokud se tedy podaří ji dopravit do Prahy, takže bohužel nejspíš pomoct nemůžu :-(, ale snad se najdou jiní ochotní lidé. Držím palce. Napiš pak, až budeš mít víc informací, jak to vypadá.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 03 srp 2011, 21:27

stulitt,

vzala bych si jednoho kluka, ne albína :o)

potřebuju dvě věci:
1) aby byl odsvraben, resp. aby měl aspoň první dávku advocate - zaplatím. my momentálně taky odsvrabujem, takže by se hezky doplňovali...
2) aby to nebyl šílený agresor, to nemůžu baťovi udělat :o) (vykastruju si ho sama)

tak mi prosím vyber a rezervuj milého nealbínského kluka , jestli bude navíc i čistotnej, budu tě blahořečit :o)

na předání bysme se nějak domluvily - dojedu do prahy, případně jestli si je vezmou holky do fuku, tak se domluvím s nimi.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 04 srp 2011, 07:21

Albínci jsou myslim holky, takže by to šlo... Teda doufám, že to myslíš vážně! Takže aktuálně prosím fuk o převzetí 5 fretek (teda šestou si převezme Martina). PS: Jméno už máš? Puma, Adidas, Nike? :-D
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod majda » 04 srp 2011, 10:21

Lenko, samozřejmě je možné je do Berouna umístit, jenom teď od 6.do 13. odjíždíme s útulkovýma holkama (Marcelou a Janou) na Lipno, takže umístit je by bylo možné až tu neděli 14.8.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 04 srp 2011, 10:36

Super, dnes je převezmu, zítra k vetovi. Budu informovat, jak to s nimi vypadá. A až přijedete holky, tak se ozvete a domluvíme se dál. Mějte se a užijte si to!!! PS: Marti, pokud bys klučíka chtěla dřív než 14.8., můžeš si dorazit vybrat do Holoubkova (mimochodem houbařskej ráj, jezdí sem i Pražáci) :-), jinak se potom domluvíš s holkama po tom 14.8., ju?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 04 srp 2011, 11:22

holoubkov... kde to je? ááá, už koukám! no jo, já zapomněla, že tys někde od plzně... tak teď jsem si vzpomněla :o)

copak o to, na houby se chystáme... ale jak vyjedu s přepravkou, manžel mě asi rovnou zabí, takže to neklapne :o)
až budou po vyšetření - a advocate, dej vědět, domluvíme si nějaký termín, můžu i během týdne.

jméno ještě nemám, uvidíme.

ještě mě napadlo, že to ten majitel zveráku má dost jednoduchý. měl by zaplatit buď veterinu nebo poslat nějaký peníze útulku - za to, že se mu o fretky postará :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 04 srp 2011, 11:55

Vyšetření plánuju na zítra, pokud ale nebudou v nějakym zbědovanym stavu (a to si myslim, že ne), tak to možná ani nutný nebude, no uvidim dnes odpoledne... Advocate mi Majda zítra posílá, takže jakmile dorazí (asi v pondělí), zakápnu. Majda taky říkala, že to má moc lehký, takže se pokusim ho udyndat aspoň na nějaký granule a stelivo, peníze mi určo nedá, ale furt lepší, než kdyby se těch freťulí "zbavil" nějak jinak :-( nejdůležitější je, že už fretky nikdy mít nebude!!! A na to osobně dohlídnu!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod marnelbar » 04 srp 2011, 19:07

Zdravim všechny zůčastněné ... jak jsem již psala ve vlákně jsem tu po delší době :( a nestačím se divit jen co je pravda! Stulitt : je jasné, že fretky k sobě vemem.Jak již psala Majda budeme na dovolené atd. Už vím ,že Jana ti volala atd ... ale prosím o jednu jedinou věc a to , že dočasný majitel uhradí veškeré náklady na vet.péči ! To by měl, protože my budeme prosit všechny okolo aby nám přispěli a on bude bez starostí ...ano jsem docela naštvaná,
protože většina lidí ví,že jsem zcela proti tomu ...odebírat fretky těm co je množí či prodávají! Naším cílem je postarat se o nalezené či jinak zbídačené !Je mi ale jasné,že fretky potřebují pomoc a to z jednoho důvodu,jsou spolu samci a samice!To je naprosto šílený!To ten člověk co je choval neví....? Holt tvrdá realita.Nakryté můžou klidně být ,každá fretka neříjí stejně,záleží kdy se narodila atd...nechci ani pomyslet na to jak ty holčiny budou vypadat... mám vztek,ukrutnej.Nezodpovědnost lidí mě dohání k šílenství ! Trestala bych to tvrdě ! Zítra budu na netu až k večeru , tak doufám,že napíšete v jakém jsou stavu a Jana mi poreferuje jak dopadla prohlídka u veta.Budu na Vás moc myslet,jsem bohužel mimo ,starám se rodičům o jejich kolchoz v lesích ,na samotě ,kde neni net a lišky dávaj dobrou noc.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 04 srp 2011, 19:31

marnelbar: nechci do toho moc kecat, páč sem v situaci, kdy nejsem schopná přispět ani korunou (dlouhodobá PN), ale obávám se, že z toho člověka asi nikdo nevyrazí ani pětník.
Napadlo mne vypsat ne netu sbírku na tyto fretky (zas asi zrovna ode mne trapné, když přispět nemám z čeho)...no ale jen "nápad".....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aluki » 04 srp 2011, 19:42

Johana: sbírku určitě vypíšeme, už jsou upozornění na fb.... neměj těžkou hlavu, ne každý může přispět....večer se vrhám na fukový stránky a všehchno to tam napíšu....
Upřímě se děsím zítřka :( až pojedeme na veterinu....
A děkuji Stulitt za spolupráci a dočasné ubytování freťulí!!!!
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 04 srp 2011, 20:08

Kdyby to vypadalo, že některá samice je nakrytá, tak nabízím dočasné ubytování, kdyby bylo potřeba, protože předpokládám, že v tom případě by asi už ve FUKu mohl být nedostatek místa, když by nemohly samice být spolu. Odchovnou klec už mám volnou, poslední mláďata jsem dnes přestěhovala do velké klece. Teda ještě nevím, jak to bude s tou fretkou, co jsem jí nabízela azyl, ale protože ani jedno zatím není jisté, tak se uvidí. Přinejhorším by se ke mně vešla jak jedna, tak druhá, akorát by se jedna musela spokojit s malou klecí.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 04 srp 2011, 23:02

Jen rychle a v krátkosti, zítra více: stav je hrozný, je to až neuvěřitelný! Holky jsou teda hubeňouři, ale jinak vypadaj v pořádku, snad ani v říji, nakrytý nevypadaj, nicméně jen zběžná prohlídka, nebylo moc času... Kluci klasičtí říjňáci, ale vypadaj taky v pořádku, až teda na to, že jsou všichni celí od hoven. Ta "voliéra" - to jsem ještě neviděla! Ani nevim, co měli jako podestýlku, ptže to přes hovna a močůvku nebylo vidět, plno obalů od konzerv, granule žádný... Na místě mi bylo řečeno (narozdíl od telefonu), že koušou, nicméně když dostali nažrat, tak jsem je přendavala do provizorních klecí a ani se neohnali, takže to bylo z hladu!!! Rozdělila jsem kluky a holky, zatim alespoň do provizorních menších klecí (fakt jsem je nemohla v těch chcankách nechat dýl ani jednu noc!)! Zítra na ně kouknu více, hlavně je snad budu muset umejt, protože tohle do auta a na veterinu snad ani vzít nemůžu, no nevim, jak to zvládnu (jak jsi psala Jani, taky se děsim zítřka...)... Jinak jsou všichni moc krásní, dvě holky albíni (teď teda vypadaj jak tchoři), dva kluci albíni (taky zasraný od hlav až k patám) a dva kluci tchoříci, ti jsou uplně rozkošní, když pominu tu hrůzu co maj po sobě a ten smrad! Co se týče peněz, ten člověk fakt asi nedá nic, zkusim ještě aspoň ty granule nebo stelivo nebo tak, ale nevim... Já sama se pokusim přispět co budu moct... Hlavní je, že se z toho ty fretky dostaly, protože tohle teda jsem neviděla ani v nejhoršim hororu... Ráno musim k doktorovi, pak se zas ohlásim... Snad z toho usnu!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 05 srp 2011, 00:20

doufám v totéž. že usnu. děsíš mě/
:o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod majda » 05 srp 2011, 09:20

No to je fakt na přesdržku :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: 6 fretek

Příspěvekod MajaZ » 05 srp 2011, 09:41

baby ak potrebujete prispiet, dajte mi avizo, z kluboveho FOF by sa dalo, ak mi to nase vedenie schvali.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: 6 fretek

Příspěvekod majda » 05 srp 2011, 10:13

Majo, uvidíme kam se náklady na veta vyšplhají...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 05 srp 2011, 11:46

Tak, dnes jsem dokoupila nějaký věci: dvě deky, záchůdky, nový pítka (to který tam bylo vyhodim), misky... Doma se pokusim z nějakejch hadrů narychlo ušít aspoň dva hamaky, ty jsem nekupovala... Dnešní návštěvu veta platím já... Zachvilku jedu pro neteř, která mi pomůže je vykoupat a snad půjde vykydat i ta voliéra, i když to teda nevim, ta močůvka... :-( ráno dostali kuřecí, zbytek kuřecího jim dám před koupáním, aby neňafali, i když si fakt myslim, že to bylo ryze z hladu... Začínám taky uvažovat, že si necháme jednu holčičku (útulku by odpadly náklady na kastraci a očkování), v pondělí přijde Advocate, tak je zakápnu a tak v pátek nebo v sobotu bych zkusila, jestli by jí moje partička přijala, tak uvidíme... Zatim takhle, vůbec nestíhám, vše nafotim a fotky (pouze pro odvážlivce) pak dám na net... Zatim ženský, jdu se psychicky připravit!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 05 srp 2011, 13:42

Držím palce. A napjatě sleduji situaci, tak podávej hlášení :-) Zkus klec vydrbat octovou vodou, nebo v tomto případě spíš trochu naředěným octem, pohlcuje pachy i naleptává usazeniny z moči (vím to od morčat). A můžeš do toho pak dát fretky bez obav z chemie, ocet jim neublíží. Místo šití hamaky se mi osvědčilo použít starou mikinu, jen se do ní udělají dírky a přiváže se, je to dvojitá látka, můžou zalízt dovnitř i být nahoře, pro holky se dají použít i samotné rukávy. přijde mi to jednodušší, než něco šít ;)
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 05 srp 2011, 14:06

No, jestli původní majitel vlastní zverimex, tak potěš koště!
Stulitt, pokud budeš potřebovat peníze, tak se ozvi - myslím, že zrovna tohle je případ pro FOFR a zatím tam nějaké peníze jsou. Jinak taky držím palce a jsem lačná informací!
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 05 srp 2011, 17:22

náhodou nafocený to nemáš asi, co? ten chlap by fakt potřeboval přes držku nebo aspoň mastnou pokutu :o(

majo, díky za nabídku
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aluki » 05 srp 2011, 18:41

Hlásím se po návštěvě veteriny....v pvrní řadě chci poděkovat Lence, která si freťulky nechá zatím u sebe než se vrátíme z dovolené a za vše co pro ně už udělala a dělat bude!!!! I po koupeli jeden albínek vypadá jako tmavý šampaňák, snad někdy vybělá :o Všichni jsou samozřejmě zasvrabení, kluci vypadají docela dobře, hubení nejsou, jeden albínek má ukousnutý kousek ouška (zřejmě následek jejich společného bydlení) všichni jsou v říji...S holčinama je to horší ...obě mají špatná očička (zánět), jedna víc, dostaly kapičky a ty se budou 3x denně kapat, jsou hubeňonké, jedna má falešku, druhá ...buď začíná říjit nebo jí říje končí, zatím nevíme zda není nakrytá, možné je všechno. Já jen pevně doufám, že není. U té co má falešku jsme nabraly podezření, že možná i porodila, ale co se stalo s mláďaty .....jsou to jen naše úvahy, ale ani paní doktorka to nevyloučila :-( kontrolovala jim bříška a cecíčky. Každopádně všichni půjdou na kastraci, hned jak se vrátím budu to řešit.
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 05 srp 2011, 18:53

Chudáci holčiny :-( Ono je dost možné, že jedna (nebo obě, a teď už ta druhá má novou říji) porodila, a při jejím stavu se mláďata narodila mrtvá. Rozumější od jejího těla by bylo nezabřeznout, ale fretky jsou v tomhle přešlechtěné. Jak veterinář bude řešit možnou březost při kastraci? V takhle ranném stadiu to z ultrazvuku nepozná, a nevím, jestli obzvlášť pro fretku, která není v dobrém stavu, kastrace při březosti není dost riziková.
A ten albínek určitě zase zbělá, nejpozději na zimu, až mu naroste nová srst. Držím palce, ať se očička holkám brzo dají do pořádku.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod Aluki » 05 srp 2011, 19:59

Žabka: zatím jde hlavně o kastraci těch kluků, holčiny se budou nějakou dobu pozorovat, pravda bohužel je že sono v ranném stadiu je k ničemu :(
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 05 srp 2011, 22:42

Také se hlásím... vše z veteriny už víte od Janči (Jani bylas statečná, malá holt ukázala i druhou tvář, no je po porodu, ať falešném či normálním, tak budiž jí odpuštěno kočince)... Já jen hlásím, že kluci jsou už ve větší kleci od Janči a holky ve větší kleci po klukách... Koupání bylo časově náročné, ale VŠICHNI byli strašně hodní, ani neměli tendeci kousat (narozdíl od veteriny), ale kdyby nebylo naší neteře, nezvládla bych to, Bůh jí žehnej! Dokonce uvažuje o tom druhém tchoříkovi, teorii má zmáklou, praxi taky, už několikrát mi hlídala moje prdelky... Tak uvidíme jak se nakonec rozhodne... Prozatimní jména: tchoř Adidas, tchoř Edward, albín Elvis, albín Arnošt, albínka Amálka a Albínka Eliška.
Marti: nafocený to mám, ten hnus v tý voliéře (rozhodla jsem se jí vůbec nečistit, dělala bych to nejmíň pět set let!), ale fakt jen pro silný povahy!, pár fotek fretek před koupelí, ale nevim, jak moc na nich jdou vidět ty hovna na nich, uvidíme... Pak je mám nafocený po koupání v novejch klecích, vše dodám, jen vážně nestíhám, manžel má zítra další dvanáctku, tak počítám budu mít čas zítra...
Silvy: hamaky jsem provizorně vytvořila, ty jsem nekupovala, dnes jsem kupovala hrudkující stelivo (Biokats špatně hrudkuje, já osobně míchám pomerančovej Biokats se stelivem Molly z intersparu, který perfektně hrudkuje, ale jim budu dávat jen to Molly, aby bylo hrudkování co nejlepší), granule zatim mám, Maltsoftku a Crosíky jsem vzala ze zásob od mejch, koupila jsem lopatku, jeden hajzlík, jeden jsem měla navíc, jednu misku, jednu jsem doma našla, jednu deku do klece, jednu jsem doma měla taky navíc, dvě pítka, kuřecí jsem měla doma a příště koupim nejen pro lidi, ale i pro fretky :-), vzala jsem nějaký kapsičky od Shiny cats (já mejm tohle nedávám, ale když byli zvyklí na ty konzervy, tak jsem si řekla, že jim ty tři kapsičky už neublíží)... No těch "pár" stovek za tohle jsem na kontě ještě měla :-), Advocate od Majdy taky zaplatim, paní veterinářka dnes nic nechtěla, tak ještě něco pošlu na konto...
Takže já končim, jdu se konečně vyspat! a zítra zase napíšu, sand už i s fotkama. Dobrou ženský!
PS: Klubačkám přeji krásnou dovolenou!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 06 srp 2011, 13:21

Tak jsme zvážený, drápky máme ostříhaný, ouška trochu vyčištěný, ale spíš zakápnutý, holčičky maj zakáplý i očička. Všichni jsou TOTÁLNĚ suprový, miluju je!!! Elišce se nesmí strčit ruka do klece, ale jakmile je venku, tak je to lepší, občas se snaží se ohnat, ale nekousla mě ani mamku. Amálka je taky moc hodná a kluci jsou uplně nejlepší, absolutně nekoušou!!! Adidas měl teď pokousaný záda (holt 4 říjňáci), tak jsme mu to zasypali dětskym zásypem. Máma se ráno pustila do tý nechutný voliéry a vypadá to, že se zachrání, tak bych pak asi ještě kluky rozdělila na dvě skupiny... Taťka dneska natáčel, video taky dodám. Naši mi moc pomáhaj, pozvala jsem je za to dnes na oběd, zachvilku odjíždíme... Váhy: Amálka 610g, Eliška 645g (takže dobrý, moje holky váží 585g a 625g...), Elvis 985g, Arnošt 1030g, Edward 1260g a Adidas je největší 1320g (sice největší, ale jedinej s pokousanýma zádama, takže intrikán a despota to fakt neni, Marti vřele doporučuju, ten nikoho utiskovat nebude :-)). Jinak hovínka pouze v záchodcích!!! No prostě jsou to prdelky největší, asi vám je holky ani nedám!!! :-) zatim pa, jdu si dát sprchu a odsmradit se...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 06 srp 2011, 14:49

Tak ty váhy nevypadají hrůzostrašně, bála jsem se, že jsou na tom hůř, ale na druhou stranu pro některou samici může být 600 g ideální váha, jiná s touhle váhou může být hodně vyhublá. A ty dvě váhy kluků kolem kila, i když jsou to říjňáci, by klidně mohly být o půl kila vyšší, ale nevím, jak jsou velcí. Víc se pozná podle fotek.
A je moc dobře, že jsou kluci hodní, bude se jim líp hledat nový domov. A Eliška se snad taky brzy uklidní. A je moc fajn že chodí na záchůdek.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 18:30

adidas néééé!!! franta to bude :o) i když edward je taky dobrý jméno. ještě se rozmyslím. každopádně ani jednomu neblbni hlavu pruhama! ;o)

jinak tchořáci váha celkem ujde, i když nekastrovaný kluci by měli být těžší. ale ti albíni, nic moc, i když albíni bejvaj drobnější. kilo má momentálně moje roční diesel a míval to i reno, ale to byl drobek a navíc kastrát.

zvažuju, že pro něj přijedu teď po neděli, nebo se domluvím s aluki janou, aby ho nechala tam u nich vykastrovat a já si ho vyzvednu už "hotovýho". uvidíme.
mimochodem, aluki slíbila, že udělá reklamu veterinářce, a zatím nic nikde nevidím!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 18:35

jo holky, napadla mě jedna věc. a sice, jestli jsme náhodou zas nenaletěli grázlovi, kterej se potřeboval na zimu zbavit starejch a na jaře si pořídí nový a bude OPĚT množit.... aby měl do zveráku mladý z vlastních zdrojů... ať už na prodej, nebo jako krmení.
mluvila jsem včera s janou a ta jedna samice vypadá prý (i podle vetky) jako čerstvá matka :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 06 srp 2011, 18:51

Martina: Pokud by to bylo tak, jak říkáš, pak nedává smysl mít 4 samce a 2 samice, když už, tak naopak, ještě líp jeden samec a několik samic. Ale samozřejmě nelze to vyloučit.
A albíni že jsou drobnější? Jak kteří ;)

Jo, ještě jeden dotaz, ono se něco krmí fretkami? Podle mě je krmení něčeho masožravci ekonomicky dost nevýhodné, potkani vyjdou levněji a množí se líp, než fretky vyjdou levněji i morčata a králíci, a ti jsou proti potkanům a myším dost neekonomičtí...

Stulitt: Ještě se asi nepozná, jestli té druhé samici říje začíná nebo končí, že? Budu čekat na další informace (a fotky), držím palce, ať se rychle dají všichni do pořádku.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron