Stelivo

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

Stelivo

Příspěvekod martina » 17 čer 2011, 00:00

dostala jsem od známého desetikilové hrudkující stelivo, na kterém nejvýraznější nápisy jsou - Klumpstreu Mieze Katz. zaboha to nemůžu najít nikde na netu, abych vám (a hlavně majdě) ukázala, jak vypadá obal. jsem z něj naprosto nadšená a až spotřebuju, ráda bych si koupila další. je hodně podobné zverlitu nebo ambipetu, ale mnohem větší zrna = méně práší a taky ho fretky méně vynáší na tlapkách ze záchoda. a když vynesou, snadno se vrátí zpět.

pro lidi, kteří preferujou hrudkující steliva, je to si myslím naprosto suprový stelivo. bohužel asi nemáme šanci si ho tu někde koupit :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Stelivo

Příspěvekod Johana » 17 čer 2011, 07:43

Martino, nemohla bys ten obal nafotit? Případně napsat výrobce a distributora?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Stelivo

Příspěvekod martina » 17 čer 2011, 10:03

domluvím se s klukem, až zas přijede, aby to nafotil a hodil mi do pc (já maximálně nafotím, do pc nedám). teď byl u nás a já na to zapomněla :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Stelivo

Příspěvekod silva » 17 čer 2011, 11:28

Jak tak koukám po netu, přijde mi, že to je zákaznická značka řetězce Norma.Ty jsou myslím i v Čechách - ale jestli je to tady i k mání, to netuším.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Stelivo

Příspěvekod martina » 17 čer 2011, 12:16

no já se právě v první chvíli zaradovala, že jo, protože tam (krom různých jiných jazyků) je psáno česky. ale pak se mi to nikde nepodařilo najít, anebo to má možná jinej obal, kdoví odkud konkrétně tohle je (raděj jsem se neptala).
je mi jasný, že jestli se to v čechách dá sehnat (a možná i v evropě), majda rozšíří nabídku... :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Stelivo

Příspěvekod Mirim » 17 srp 2011, 17:55

Hrudkující stelivo Louisa - lze koupit v Penny za 34,90 Kč v množství 5 litrů, pytel je bílofialový s obrázkem kočky.

Hledala jsem nějakou náhradu za Zverlit, který (alespoň u nás) brutálně drahne, vyzkoušela jsem několik různých steliv a vždy jsem se pokorně vrátila ke Zverlitu, až mi adelaida doporučila zkusit Louisu. A musím konstatovat, že jsem konečně spokojená. :D
Mirim
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2011, 09:07

Re: Stelivo

Příspěvekod martina » 23 dub 2012, 22:37

zjistila jsem, že stelivo, o kterém jsem básnila v úvodu vlákna, se dá běžně koupit v našich obchodech, pokud by chtěl někdo vyzkoušet.
vyrábí se přímo tady v mostě (!!) a u nás se prodává jako Benko plus speciál (nezaměnit s Benko plus). stelivo je ještě o něco hrubší než zverlit nebo ambipet, takže méně práší a méně se vynáší na tlapkách.

(to, co jsem měla od známého, je produkce, která míří v odlišných (hezčích=prodejnějších nebo firemních) obalech zejména do německa a jinam na západ, jak jsem zjistila přímo od výrobce - fy keramost.)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Stelivo

Příspěvekod certik003 » 09 led 2013, 20:01

Máte někdo zkušenost s kukuřičným stelivem? Na recenzi jsem četla, že se vynáší, ale to dělají všechna steliva. Zajímalo by mě, jestli se tohle vynáší nějak víc než třeba hrudkující nebo silikonové. A taky jsem četla o možnosti ho splachovat přímo do záchodu, protože je ekologické. Je to pravda? Nerada bych si ucpala odpad. :D
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Stelivo

Příspěvekod PxNxDx » 13 led 2013, 10:49

no při představě kukuřičného steliva v záchodku... za a) bude daleko víc a rychleji smrdět a za b) zezelená a "rozčvachtá se"
Mám pocit, že nad steliva určená do kočičích toalet není ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Stelivo

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 led 2013, 13:20

krom toho, že vůbec, nebo téměř vůbec nepohlcuje pachy je taky hodně lehká a tedy se bude ze záchodu vynášet daleko víc. do záchodu bych to určitě nesplachovala, spousta lidí si ucpala záchod i asanem, kteý je k tomu taky určený...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Stelivo

Příspěvekod certik003 » 15 led 2013, 18:39

Moc jste mě nepotěšily, ale poslechnu vás. :)
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron