Záchod, zápach, kočkolit...

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

Záchod, zápach, kočkolit...

Příspěvekod solarjir » 13 zář 2014, 16:48

Ahojte :)

Mám pár dotazů, tak budu rád za každou radu.

1) Můj freťák pravidelně vykonává potřebu tak, že se "to" přilepí na horní stranu záchodku (máme takovej ten rohovej). Jaké záchodky používáte vy?
2) Objevil jsem na internetu nějaké deodoranty pro fretky (přírodní). Máte někdo zkusenost?
3) Jaké používáte stelivo? Jde mi o to, že když už náhodou by se vykakal na stelivo, ať to má maximální účinek v nějaké normální cenové relaci.

Vsechny mé dotazy kvůli tomu, protože jsem se přestěhoval kvůli skole do nového bytu, kde jsou dalsi studenti. Tak bych pach neutralizoval co nejvíce to jde. Pelísky peru ve středu a v neděli, výkaly vybírám (nebo spís odlepuju ze stěny teda :D), jeho teda moc nekoupu ani do budoucna nechci.

Díky za rady :-))
Jirka
solarjir
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25 kvě 2014, 22:06

Re: Záchod, zápach, kočkolit...

Příspěvekod vojrou » 14 zář 2014, 11:36

1) Obdélníkový. My máme se sklápěcíma stranama, ale může být jakýkoli. Velký. Do malého rohového se vejde jen samička.
2) Nepoužíváme, nemáme zkušenosti.
3) Zvrelit, Borcan, Biocats

Koupeme tak jednou za rok. Držím palce.
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov

Re: Záchod, zápach, kočkolit...

Příspěvekod majdamas » 14 zář 2014, 19:48

Ty deodoranty také nepoužíváme, ale mám pocit, že se to dává do záchodu, aby to neutralizovalo pach...
Určitě vol přírodní, jestli to budeš používat ;) .
majdamas
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 dub 2014, 22:17

Re: Záchod, zápach, kočkolit...

Příspěvekod Aniii » 14 zář 2014, 21:09

1) pro freťáka je vhodný záchůdek se zvýšeným krajem (mají potřebu si značkovat území co nejvýše, aby vyvolali pocit, že jsou obrovští) - proto velkej rohovej je super, nebo obdélník se sklopenýma stranama. Samosebou dostatečně velký na to, aby se tam vešel celý freťák. Jo a taky se mi osvědčilo tvarovat stelivo do kopečka, že uprostřed záchodu, kam nechodí mám minimum steliva, sotva po dně a u rohů víc a víc a víc. Samozřejmě, že to rozhrabou, ale když to tak srovnám při každém čištění, většinou nemám pak tolik radosti na vlastní stěně záchodku...

2) deoderanty jsou trojího typu:
a) sprej na nastříkání na tělo...mno, to se zvíře snaží přebít svým tělsným pachem, takže naprd
b) sprej do vzduchu...ehm, na to stačí třeba nějaký pičifuk co se používá v interiéru (ambipur, brise), mne se osvědčily takovéty do zásuvky nebo ten, co stříká v časových intervalech, netřeba žádný spešl pro fretky
c) sypací do záchodu - ty se mi osvědčily velmi, zvláště, když jsem je šoupla kočkám do kočkolitu. U fretek jsem takový rozdíl nepocítila (ale mám holky, takže ty zas takové výtvory nedělaj)

3) steliv jsem za ty roky vyzkoušela mnoho. Upřímně jsem přišla na to, že se do nich vyplatí investovat a nekupovat ty braky za pár korun, co vytvoří záhy jen smradlavé bláto. Z hrudkujících byl pro mne nejlepší Zverlit nebo Ambipet. Ale mnohem lepší výsledky mám se silikonovými podestýlkami, u těch mi ani tolik nejde o značku, prostě mnohem lépe mi pohlcují pach (což komentuje zvláště přítel) - samosebou, jsou dražší, ale mám zkušenost, že vydrží déle. Samozřejmostí je nekolikrát denně čistit záchod, alespoň vždy ráno a večer. Nejlépe po každém výplodu a při loužičce to aspoň promíchat.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron