Očkování proti psince

Pravidla fóra
Očkování ano či ne? Případně jaké a kdy? Nežádoucí účinky či dokonce anafylaktický šok? Ptejte se zde.

Očkování proti psince

Příspěvekod Nikushka1994 » 31 črc 2015, 15:04

Dobrý den, mám 14 dní nového freťáčka Freddieho. Je úžasný, s výchovou problém nemáme, rozumíme si podle mě velmi dobře. Jediný dotaz, co bych měla jako začínající chovatelka je očkování. Narodil se v květnu, první očkování měl v červnu a použitá vakcína byl Rabisin. Je toto očkování i proti psince, nebo jen vzteklina? Ráda bych pokryla všechny možná rizika nákazy. Ve zverimexu mi řekli, že další očkování má být za rok, ovšem po pročítání internetu se názory různí. Jak je to tedy správně, abych nic nezanedbala? Děkuji za odpovědi :)
Nikushka1994
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2015, 14:41

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Erin » 02 srp 2015, 16:08

Freťátko by mělo být očkované proti psince PŘED odchodem od maminky, tedy před odstavením. Dokud má mlíčko od maminky, je chráněno protilátkami maminčinými. Při převzetí miminka by mělo mít očkovací průkaz a případně i čip a potvrzení v očkovacím průkaze, že je zdravé a veterinárně zkontrolované. Datum dalšího očkování - druhého proti psince s platností 1 rok - sdělí očkující lékař při prvním očkování. Proti vzteklině - které mimochodem není pro fretky ze zákona povinné - se očkuje v podstatě proto, aby nebyly problémy když fretka někoho kousne. Platnost tohoto očkování je dána typem vakciny. Odpovědný veterinář očkuje ALESPOŇ měsíc po očkování proti psince.

VŘELE DOPORUČUJI - VYMĚŇ VETERINÁŘE
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 srp 2015, 12:03

tím, co řeknou ve zverimexu, bych se vůbec neřídila, často ani neví, že je fretka šelma a ne hlodavec... Rabisin je jen proti vzteklině a to se očkuje až mezi 3.-6. měsícem věku, ne dříve. Jako první se očkuje proti psince, na kterou jsou fretky hodně náchylné a to právě ještě před odběrem, takže určitě naočkovat dodatečně
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod martina » 03 srp 2015, 21:23

podívej se na tenhle přehled http://www.fretka.cz/doporucena-ockovani-fretek/, jinak souhlas, psinku doočkovat, je pro fretky hodně nebezpečná, viz odkaz.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Nikushka1994 » 16 zář 2015, 12:38

Děkuji moc za reakce a rady, už vyhlížím nějakého dobrého fretčího veterináře v okolí :)
Nikushka1994
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2015, 14:41

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Nikushka1994 » 16 zář 2015, 15:34

Tak máme celou tříhlavou smečku (sameček a 2 nové samičky) naočkovanou proti psince, doufám že správnou vakcínou. Vetka použila Biocan Puppy kombinaci. Máte někdo zkušenosti?
Nikushka1994
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2015, 14:41

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Nikushka1994 » 16 zář 2015, 15:35

Jen tak mimochodem, maličko si klepala na čelo, který zverimex (nebudu zmiňovat) naočkoval 10ti týdenní freťátko proti vzteklině.
Nikushka1994
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2015, 14:41

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod martina » 19 zář 2015, 08:59

taky někdy dávám puppy, ale jen oddělenou složku na psinku, resp. vzteklinu, zatím vždy bez komplikací. tady máš k očkování průzkum, v dalších vláknech najdeš i jiné informace.

jinak fretě zřejmě nenaočkoval zverimex, ale už původní tzv. chovatelka. že zverimex nemá o fretkách příliš znalostí, nepřekvapuje, spíš mile překvapí opak.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod ŽoFiRo » 25 zář 2015, 12:38

ono bez očkování proti vzteklině je snad už zverimex prodávat ani nesmí. jinak tedy pokud jsou 2 samice a 1 samec, tak jen doufám, že půjdou na kastraci a ne do chovu...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Nikushka1994 » 05 lis 2015, 15:26

Mám v plánu samečka kastrovat implantátem, chirurgické kastraci moc neholduju. Zatím jsou všichni ještě "mrňousi", takže mám ještě pár měsíců čas na zvážení všech pro a proti a na definitivní rozhodnutí. :)
Nikushka1994
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2015, 14:41


Zpět na Očkování fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron