Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod martina » 10 bře 2011, 01:54

začínáme...

ke stažení PLAKÁT VÝSTAVY

... a končíme:

Společné prohlášení vedení Klubu a výstavního výboru, 9. ledna 2012

Včera se mimořádně sešel výstavní výbor spolu s předsednictvem Klubu a po dlouhé debatě jsme se rozhodli výstavu zrušit. Důvodů je v současné době několik. Tím hlavním je nízký počet přihlášených fretek, takže výstava by pravděpodobně skončila výrazným finančním propadem. A to souvisí i s dalším důvodem, pro který jsme se rozhodli nyní výstavu nepořádat.

Jak už jste se možná dočetli na fóru nebo na stránkách Klubka, v posledních dnech se dramaticky zvýšil počet útulkových svěřenců. Začátkem roku jich bylo 17(!!), v současné době je jich "jen" 11, a veškerá péče leží na jednom člověku. Takže jsme všechny naše síly napřeli do pomoci útulkovým fretkám a to jak finančně, tak hledáním nových majitelů.

Naše rozhodnutí nebylo jednoduché, ale v současné situaci nezbytné. A protože jsme nechtěli nikoho připravit o možnost svoji fretku vystavit, rozhodli jsme se ke zveřejnění tohoto kroku již nyní, před II. termínem uzávěrky.

Všem přihlášeným se moc omlouváme, ale doufáme, že naše důvody pochopíte. Peníze za přihlášky by Vám měly v následujích dnech přijít zpět na účet, pokud k tomu během pár dnů nedojde, ozvěte se, prosím, na výstavní mejl.

Ale abychom Vás úplně neošidili o fretčí akci, na kterou jste se těšili, rozhodli jsme se uskutečnit alespoň "komorní" setkání na Klamovce.
4. února od 14 hodin tu bude probíhat Fretčí Valentýn. I tady si můžou Vaše fretky zasoutěžit, nebude chybět přednáška MVDr. Chylíkové. Budete mít možnost podpořit Klubko, nebo si domluvit návštěvu, pokud jste si nějakou fretečku vyhlédli. Veterinární podmínky pro vstup na Valentýna jsou obdobné jako na výstavě, více info o akci najdete na stránkách.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod graciijka » 10 bře 2011, 10:51

Tak já začnu s nabídkou dvou pomocných rukou ;) a grafiky
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Barnie » 11 bře 2011, 14:28

taky mohu nějak pomoci,pokud budete chtít...:-)
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 11 bře 2011, 16:32

Ok.. slíbili jsme Majdě taky pomoci.. s čím když tak můžeme začít? mohu vytvořit letáčky, pak organizačně.. fakt nevím, co je potřeba, ale pomohu velmi ráda. A.
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod majda » 11 bře 2011, 21:29

Pro všechny, kdo chtějí s organizací výstavy pomoci - 9.4. od 14.00 hod. sraz u nás . Modří vědí, kde je u nás, ostatní si písnou SZ o adresu :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Johana » 11 bře 2011, 21:39

Já bych mohla za sebe a snad i ve spolupráci s vedením SKChF rozeslat, vylepit letáky v rámci SR o konání výstavy. Jestli by byl z vaši strany zájem.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 12 bře 2011, 12:24

Ok Majdi, 9.4. můžu, takže se alespoň konečně poznáme, se všemi, a můžeme probrat i jiné věci.. moc se těším :-) jen tedy nevím, kde je "u nás" - stačí poslat na mejlíka. díky moc. Alena a Lucka.
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod ŽoFiRo » 12 bře 2011, 13:57

nechci do toho nějak rejpat, nevím, na kdy je výstava v plánu, ale pokud na začátek roku, tak to bude v ČR už 3. výstava začátkem roku 2012, tedy podle toho, co plánují v Brně http://vystavafretek.vrtule.info/akce.html a v Plzni http://www.fretkavplzni.wbs.cz/Novinky.html
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod majda » 12 bře 2011, 16:15

Klub začal jako jeden z prvních pořádat výstavy a od počátku jsou klubové výstavy plánované ob rok. To že plánují další jedinci a subjekty výstavy na stejné období víme a nebudu to komentovat. Naše výstava je z 80 procent zajištěná, máme prostory, termín, sponzory a dolaďujeme organizační věci.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 12 bře 2011, 18:25

Majdi, vždy se najde někdo, kdo bude rejpat.. člověk se nesmí nechat odradit a musí si stát za tím, co si myslí, že je správné - takže - s chutí do toho :-) je hold taková doba.. trošku sobecká :-(
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod ŽoFiRo » 12 bře 2011, 19:26

:lol: ne, Aleno, opravdu mi nešlo o rejpání, ale jen o upozornění na to, co už tedy víte, že na začátek roku 2012 jsou v plánu dvě výstavy a budou tři.. nic víc, nic mín...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 12 bře 2011, 19:56

Ahoj, myslím, že to je na každém, aby si vybral, které výstavy a kde se zúčastní, i kdyby jich bylo 20 :-)
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod majda » 12 bře 2011, 20:00

Žofi, myslím, že přestože budou další dvě výstavy , každý si vybere na kterou chce jet. :-))))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod ŽoFiRo » 12 bře 2011, 20:35

ale jo, jasně, je to na každym, kterou si vybere.. jen myslím, že při účasti, jaká bývá na jedné výstavě jednou do roka, kolem 100fretek, tak na třech výstavách naráz asi moc velká účast nebude, což mi příjde škoda. ted už je to sice asi jedno, ale pokud by byla taková aktivita z více stran i příště, asi by nebylo od věci se nějak domluvit a výstavy rozdělit, třeba začátek roku a podzim, kdy by mohla být účast větší i když chápu, že pídit se po tom, co kdo, kdy a kde se chystá pořádat není snadné, pokud to nebude ve "spolupráci" s klubem...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod graciijka » 12 bře 2011, 21:36

Škoda to samozřejmě je.....

Dle mého názoru by klubová výstava měla být. To, že jsou pořadatelé ostatních výstav z nějakého důvodu proti klubu nebo dokonce rozhádaní s klubem a nesnesli by pomyšlení na klubové výstavě pomoci a proto raději uspořádají svou (nejlépe s posuzovateli co posuzují fretky vlastní nebo známých) mi přijde padlé na hlavu. Toť můj názor.
Myslela jsem, že klub příznivců a chovatelů fretek byl vytvořený mimo jiné i kvůli pořádání takových akcí. Takže nevím, proč se tu zřizují nové kluby. Upřímně je mi z toho docela smutno. :(
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Erin » 13 bře 2011, 00:17

Možná by bylo dobré než se budou lidé hlásit uvést i kdo bude posuzovat a podle jakých standardů - AFA, německých, maďarských ....? A kritéria pro chovnost - už jsme zažili i to, že do bodového hodnocení byly započítané špinavé uši a špatně ostříhané drápky - což rozhodně není dědičná záležitost
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 13 bře 2011, 19:25

Ahoj Erin.. dědičná záležitost to není - špinavá ouška a neostříhané drápy, ale v každém případě to svědčí o "péči" majitele vůči své fretce a tím pádem to dle mého názoru do hodnocení opravdu patří.. jak se pak bude starat o tolik mláďat, které chce na základě dobrého hodnocení třeba i lépe prodat, když neumí ani na výstavu ostříhat drápky a vyčistit ouška své fretce? :-( asi nic moc, což?
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod martina » 13 bře 2011, 19:49

do hodnocení fretky na výstavě tohle patří beze vší pochybnosti, a přesně z toho důvodu, který uvádí alena.
výstava není "jen" o kráse, ostatně i výstavy lidí jsou - údajně - i o něčem jiném než jen 90-60-90 :o)

u hodnocení chovnosti - tam to je jiná, to už opravdu "s dědičností nesouvisí". ale stejně by se mi, jako posuzovateli, nelíbilo, že má fretka zasviněný uši, nechtělo by se mi takovýmu "chovateli" dávat glejt na chov... :o/
(pravda je, že špinavý uši ani přerostlý drápy se skutečně nedědí. zdědit můžou mláďata max. ušní svrab)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 bře 2011, 20:20

taky bych čistotu uší a délku drápu z posouzení chovnosti vynechala, není to dědičná záležitost a každý má jiný pohled na věc.. co se týče drápů, pak ne všichni porotci si "péči" o drápy cení, někteří strhnou body za to, že jsou drápy dlouhé i když jsou střižené skoro u lůžka a jiní naopak vyžadují drápy dlouhý, protože krátký údajně být nemají kvůli tomu, že má pak zvíře i "špatný držení těla" a dochází tam k nějakým deformacím tlap bo čeho... tady je trochu vidět dýlka drápu http://pajisska.rajce.idnes.cz/I._mezin ... C_8727.JPG kdy nám angláni strhli za střih 4 body (moc krátký) a u jiných posuzovatelů byla stejná dýlka hodnocená jako spávně střižená a u dalších dokonce dlouhá... před dalším posuzováním u anglánů jsem drápy nestříhala cca měsíc, možná i dýl a prošlo to za 10.
stejně tak uši - někteří strhnou body i když má fretka uši vyleštěný a jiní tam nějaký ten maz sem-tam tolerují...
je mi jasný, že i v jiných věcech má každý z posuzovatelů jiný pohled na věc a tak se hodnocení bude lišit, ale dýlku drápů a špínu v uších bych v chovnosti nepovažovala za vadu...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 13 bře 2011, 21:33

Ahoj žofiro.. nechci se hádat, ale to tak nějak k tomu patří.. taky se nedá přesně ohodnotit proč zrovna ta která fretka je nejhezčí (mimochodem, nejhezčí jsou stejně jen ty "naše"), ale když už to bereme z pohledu výstav.. to se můžeš dohadovat o délce drápů, čistotě uší .... a jak dokážeš, že zrovna vše ostatní je na fretce to nej.. nic není přesně stanovené a je to jen na hodnocení porotců.. všechno na fretce, stejně tak uši a drápky.. takže podle mě to k tomu prostě patří.. a chovatel, jehož fretka má jak se zde psalo "zasviněné" uši, by se měl spíš stydět, než se dohadovat..
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 bře 2011, 21:48

jasně, posouzení KRÁSY! beru, tam svým způsobem i ta "úprava" (uši, drápy) fretky majitelem patří, ale Erin šlo spíš o posouzení CHOVNOSTI kde by se i dle mě měly hodnotit spíš vady, nebo přednosti, pro které ta která fretka by měla/neměla být využita v chovu a tam si myslím, že dýlka drápu a bordel v uších není to podstatný, za co by měly být body stržené.. nechávala jsem posuzovat chovnost u madarů a němců - krása a chovnost se posuzovali samostatně. prostě v soutěži krásy se zaměřili na vzhled a úpravu (péči majitele) fretky, v chovnosti potom na předoklady pro chov. takže třeba samec bez varlete mohl vyhrát tytul BiS, ale v chovnosti neprošel, protože neměl sestouplé varle a i když je krásný, nebude uchovněný a o to jde.. u anglánů jsme dostali papír jeden, kde byla krása a chovnost hodnocená v jednom, takže u chovnosti byly stržené body i za věci, které na "kvalitu" potomků nemají vliv a které zas naopak u hodnocení krásy chápu, takže posouzení CHOVNOSTI v tomhle případě bylo tak trochu zbytečný a beru ho s velkou rezervou :roll:
pro tvou představu rozdíl v hodnocení madarů z výstavy v Modře u Fila - posouzení krásy a chovnosti, kterou tady hodnotili všichni tři rozhodčí nezávisle na sobě a každý ocenil/vytknul něco jiného, nakonec se z toho udělal průměr...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Johana » 13 bře 2011, 22:36

Pokud neni posuzování chovnosti dáno standardem jednotným (a jednotný standard na toto u fretky neexistuje).... a je řešeno dle AFA, ruského, italského standardu, je dle mne vypovídajíci co do chovnosti fretky nulové, jalikož každý z těchto standardú má jiná kritéria. Čiže hodnocení chovnosti fretek je v současné době dle mne dané jen suběktivními názory posuzovatelú.

Co do hodnocení "krásy" tam taktéž jde o to dle jakého standardu se fretka posuzuje.

Pokud nebude u fretek schválený celosvětově platný standard chovnosti/krásy (jako u ras psú schválené standardy FCI) je dle mne každá výstava fretek, posuzování chovnosti fretek, krásy fretek, příjemnou společenskou akcí, kde se múžu sejít s přátely, ale nevypovídající o kvalitě zvířete a kvalitě jeho dalšího chovu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 bře 2011, 02:18

jasně, jde o subjektivní názor, protože každý v chovu preferuje něco jinýho, co se týče proprcí a stavby těla, zbarvení a pod. a podle toho potom posuzuje.. jde tam ale také o odhalení viditelné vrozené vady, kterou si třeba chovatel ani neuvědomí, jako třeba že má fretka o jeden zub víc/mín, že jsou zuby "rozdvojené", křivé, že má fretka víc prstů, krátší ocas a jiné vady, které se můžou přenést na potomstvo a s tím délka drápu nebo množství bordelu v uších nemá co dělat a i fretka s vrozenou vadou se může na výstavě bez problému umístit v soutěži krásy, což ale neznamená, že splní podmínky pro chovnost... proto se tu řeší, že by se v CHOVNOSTI nemělo hodnotit to, že má fretka špatně ostříhaný drápy, vyčištěný uši, že je vykoupaná a smrdí po šamponu, což jsou věci, které tam zahrnuli třeba angláni, ale spíš se zaměřit právě na vady, které může fretka přenášet a to si myslím, že se v jednotlivých standardech až tak moc lišit nebude..
na druhou stranu ani to, že fretka chovností projde s plnym počtem neznamená, že žádnou vadu nepřenáší (na ní samotné se neprojeví) a že po ní budou "dokonale zdraví" jedinci, stejně tak nelze vyloučit, že chovatel do chovu nezařadí fretku, která pro chov není vhodná...
výstavy beru taky jako fajn společenskou akci, ale pokud bych hledala fretku ke krytí z řad fretek, které se účastnili výstavy a měly posouzenou chovnost, kterou splnily, pak budu spoléhat na to, že fretka nemá žádnou větší vrozenou vadu, případně mě bude zajímat za co - z hlediska chovu, měla stržené body, ale určitě mě nebude zajímat, že zrovna v ten den měla moc dlouhý/krátký drápy, smrděla šamponem a měla blbě vyčištěný uši...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Johana » 14 bře 2011, 03:28

ŽoFiRo: právě problém stržených bodú u chovnosti:
za co konkrétně byli fretce při posouzení chovnosti strženy body, ale taky kdo tu chovnost posuzoval, rozhodčí z kterého státu a podle jakého standardu by asi mněl být uváděn.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod majda » 14 bře 2011, 10:44

Standard, podle kterého se bude posuzovat určitě zveřejníme. A teď co se týče výstavy z jiného soudku - těšte se na tombolu, protože takovou první cenu ještě fretčí výstava nezažila (a nejedná se o na schůzi avizované jeleny v běhu ) :-)))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Johana » 14 bře 2011, 11:20

majda píše:Standard, podle kterého se bude posuzovat určitě zveřejníme. A teď co se týče výstavy z jiného soudku - těšte se na tombolu, protože takovou první cenu ještě fretčí výstava nezažila (a nejedná se o na schůzi avizované jeleny v běhu ) :-)))


...živá fretka! :D
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod majda » 14 bře 2011, 11:46

Kdepááák, ta cena je fakt bomba :-))))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod Alena FB » 14 bře 2011, 16:43

pokud chcete jako hlavní cenu tomboly fretku, máme jich dostatek - třeba 10 :-) to by byla opravdu bomba :-)
Alena FB
 

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod martina » 14 bře 2011, 17:07

majdo, nemysli si, že se vykroutíš, jeleny tam dáš TAKY !!!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Výstava fretek Praha 2012 / Ferret Show Prague 2012

Příspěvekod majda » 14 bře 2011, 20:13

Jeleni jsou jasný, jeleni jsou druhá cena :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Další

Zpět na Výstavy fretek a větší akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron