Očkování proti psince

Pravidla fóra
Očkování ano či ne? Případně jaké a kdy? Nežádoucí účinky či dokonce anafylaktický šok? Ptejte se zde.

Očkování proti psince

Příspěvekod Babů » 25 čer 2011, 12:54

Dobrý den chtěla by jsem se zeptat zda všichni nechávaj své fretky očkovat proti psince, zda je to hodně nutné když jsem nad tím tak přemýšlela tak se u nás v ČR se psinka dlouho neoběvila tak jaký stím máte zkušenosti vy předem děkuji za odpověd.
Babů
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08 kvě 2011, 09:42

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Žabka » 25 čer 2011, 13:09

Psinka se sice dlouho neobjevila, ale to je právě proto, že se proti ní plošně očkuje. Psinka se nedávno vyskytla u fretek v Polsku, a pro fretky je nákaza smrtelná. Pokud se u nás nebude očkovat kvůli tomu, že tu psinka "dlouho nebyla" tak tu zase co nevidět bude. A samozřejmě ohrožené budou především nenaočkované fretky.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Ni-tee » 10 črc 2011, 20:47

Dobrý den, na těchto stránkách jsem se dozvěděla, že očkování proti psince se provádí ve věku 6-8 týdnů fretečky. My jsme si koupili fretečku ve zverimexu a prodávájící bohužel přesný věk mláďátka neznala. Řekla nám, že ji mají v obchodě teprve první den a že je zhruba 8-12 týdnů stará. Chtěla bych se proto zeptat, zda je možné, ji nechat naočkovat i starší? Předem děkuji za odpověď
Ni-tee
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2011, 20:33

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod martina » 10 črc 2011, 21:49

ano, samozřejmě, jen se v tom případě postupuje malinko odlišně. očkuje se (psinku) "jen" dvakrát, místo třikrát. ve stejném časovém rozestupu, jako u psů, takže to bude znát každý veterinář.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Renn » 18 bře 2012, 16:31

Je možné, aby měla fretka psinku, když je očkovaná(naposledy loni v květnu)? Řešíme u svého freťáčka zatím nevysvětlitelný třes, pravděpodobně nervového původu, v kombinaci s horečkami, nechutenstvím, apatií, mělkým dechem a průjmem(viz vlákno nemoci fretek - průjem). Setkal se s tím někdy někdo?
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Liška » 18 bře 2012, 17:10

Omlouvám se za odkaz na ne-úplně-košer-stranky, ale je zde poměrně pěkně vypsaná základní jednoduchá diferenciální diagnostik fretek:
http://forum.fretkyboleslav.cz/viewtopic.php?f=14&t=36
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Očkování proti psince

Příspěvekod Johana » 18 bře 2012, 19:10

Jak je to u fretky s nákazou psinkou po očkování, to žel nevim. Ale pes i když je očkovaný múže psinku velmi ojediněle dostat, většinou je prúběh takový, že si to kolikrát majitel ani nevšimne, jen najednou zjistí, že pes má třeba žluté "psinkové" zuby.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Očkování fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron